Widok

Gaz ulatnia się z kuchenki?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
od 4miesięcy wynajmuje mieszkanie w którym w kuchni jest stara kuchenka gazowa. Jakiś czas temu miałam wrażenie że w mieszkaniu śmierdzi gazem, wezwałam pogotowie gazowe które po sprawdzeniu stwierdziło że to fałszywy alarm.
Teraz weszłam z pokoju na przedpokuj i znów czuje gaz aż mnie w nosie piecze i w kuchni to samo. Jestem sama z dzieckiem i już nie wiem czy to znów jakieś moje "urojenia" czy rzeczywiście coś jest nie tak. Pootwierałam okna ale nie wiem czy wzywać znów pogotowie o godzinie 24:/.

Czy ktoś zna domowe sposoby na sprawdzenie czy gaz się ulatnia?
Czy mogę sama odłączyć kuchenkę od dopływu gazu? Jeśli tak to jak
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja bym wezwała pogotowie, z gazem nie ma żartów
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
masz rację, już wezwałam. Najwyżej znów będzie mi głupio że wezwałam na darmo ale będę spała spokojnie. ale nie wiem już sama bo ja mam węch strasznie wyczulony na różne zapachy może to jakaś farba z klatki schodowej..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mama zakręć główny zawór !!!. No i wywietrz mieszkanie.
image
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam już otwarte wszystkie okna. Ja właśnie nie wiem gdzie ten zawór jest:/ ale lada moment powinni być z gazowni..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zazwyczaj zawór jest przy liczniku
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I miałam racje:/
Z dwóch kurków ulatniał się gaz, zamkneli zawór gazu i mogę już iść spać spokojnie:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
co jak co, ale na gaz też jestem strasznie przewrażliwiona. lepiej będzie jak wymienisz kuchenkę na jakiś młodszy model albo nową, zawsze to bezpieczniej
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
JEST TAKIE COŚ JAK CZUJNIK GAZU, można kupić w agd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli używasz butli- to domowym sposobem jest zrobienie rozczynu z mydła i wody tak by powstały bańki mydlane, przy normalnie odkręconym zaworze butli (by normalnie ją uzytkować) nanosisz trochę tego rozczynu ręką na miesjce gdzie zawór łączy się z wężem i jesli bańki rosną to znaczy, że gaz się ulatnia niestety...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja znam sposób z płynem do naczyń, bo jest dość gęsty i zawsze wychodzi ten test. Problem w tym, że trzeba wiedzieć gdzie mogłoby się ulatniać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bezpiecznym i dostępnym dla każdego sposobem sprawdzenia jest użycie pomidora. Jeśli przesuwając plasterek pomidora wzdłuż instalacji albo wokoło palników zauważymy jego nagłe odbarwienie w tym miejscu na pewno ulatnia się gaz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Gaz płynny, stosowany do ogrzewania domów, to skroplony propan. Można wytwarzać z niego ciepło w takich samych kotłach jak do gazu ziemnego, stosując odpowiednie dysze w palniku. Polecam Wam ogrzewanie amerigas opinie , na stronie znajdziecie wiele cennych rad i uwag które przydadzą Wam się przy montażu zbiornika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

nietrzymanie moczu po ciąży (27 odpowiedzi)

Słuchajcie czy któraś z Was miała po porodzie problem z nietrzymaniem moczu?

Złamany palec.Ile można dostać odszkodowania? (62 odpowiedzi)

Mój tata złamał sobie środkowy palec a dwa ma pozszywane(12 szwów)Miał mały wypadek w domu.Tata...

Kot w domu. Kilka pytań. (18 odpowiedzi)

Pytanie do tych, którzy mają kociaka w domu. Macie kota z rodowodem czy tzw. "dachowca". Jak się...

do góry