Widok

Gdańszczanin kupił auto w Gdyni i musi przerejestrować

Kiedy ten głupi obowiązek przerejestrowania auta, które kupiło się 2 powiaty dalej zostanie zniesiony. Kupuje się auto za miedzą, a trzeba płacić za tablicę, bo ktoś sobie tak wymyślił.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajnie byłoby, gdyby auta miały jedną tablicę od nowości. Jak w UK.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłoby OK. Zlikwidować wyróżnik miejsca który obecnie funkcjonuje na tablicach i jedna tablica od nowości przez całe życie samochodu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie " trzeba płacić za tablice..." masz płacić i dlatego nigdy się to nie zmieni. Nie wspomnę o podatku PCC który musisz zapłacić za samochód który kupiłeś za zarobione i już opodatkowane pieniądze, no chyba że kupiłeś od handlarza na fakturę. Dojenie się liczy a nie Twoja wygoda.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

No nasz system podatkowy jest strasznie frustrujący, ale to temat na inną dyskusje. Podobno poseł Liroy-Marzec coś próbuje robić w tym kierunku, bo też widzi bezsens aktualnego prawa. Generalnie oni by to mogli bardzo szybko przeprowadzić, tylko dziwne, że niema woli politycznej aby t zmienić. Jedyna opcja, aby nie przerejestrowywać samochodu to miejsce zamieszkania w tym samym powiecie, w którym obecnie zarejestrowane jest auto. Tutaj https://wygodnie.pl/porady/ubezpieczenie-samochodu-miejsce-zamieszkania masz to lepiej wyjaśnione.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet kupując samochód z tego samego powiatu i tak musisz zapłacić za nowy dowód rej. i uiścić opłaty w postaci znaczków jakichś tam, chyba. Nie wspomnę że jeszcze do urzędu trzeba pojechać, wydać na paliwo, zapłacić za parking, wziąć wolne z pracy na kilka godzin itp. w UK wszystko załatwia się przez pocztę i ten obowiązek należy do sprzedającego który musi wypełnić papiery z danymi kupującego i wysłać na swój koszt do odpowiedniej instytucji która nazywa się dvla. koszt przerejestrowania wliczony jest w podatek drogowy z tą różnicą że można samochód kupić i sprzedać następnego dnia a nie tak jak w PL trzymać pół roku żeby nie płacić kolejnego podatku. Polska to kraj absurdów podatkowych na niekorzyść obywatela.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

serwisy typu tablicarejestracyjna.pl przestaną mieć sens....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak szczerze to one i tak są bez sensu... Jedynie co to tylko rozładowują złość w jakiś sposób.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ale to bedzie obciach jeździć na blachach GD,teraz mogę przerejestrować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak nie wyjeżdżasz poza granice Gdańsk to nie ma obciachu, kółko wzajmenj adoracji wybaczy wszystkie błędy, nawet zatrzymywanie co chwila ruchu tramwajowego......gorzej jak pojedziesz w Polskę :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Motoryzacja

Klapa tylna - blacharz potrzebny (4 odpowiedzi)

Witam! Poratuje Ktoś wiedzą, wgnieciona klapa bagażnika, szukam blacharza "nie za milion monet"....

Stacja benzynowa AUCHAN - proszę o opinie (25 odpowiedzi)

Witam, proszę o opinie odnośnie stacji paliw AUCHAN na Szczęśliwej. Jaka jest jakość paliwa...

obszycie kierownicy (11 odpowiedzi)

Witam :) Gdzie polecacie obszycie kierownicy ? Mam lupo i niestety stan wizualny kierownicy...

do góry