Widok

Gosc spalca koszta sądowe po 5zl

Czesc. Krotko, zwiezle i na temat. Mojemu bratu pewien facet założył sprawe w sadzie.nie wazne o co.
Moj brat wygral sprawe a sąd zarządził pokrycie kosztow sadowych dla przegranego w wyskosci 1000zl.
Teraz przegrany splaca nalezna kwpte w ratach po 5 zl miesięcznie.co z tym delikwentem mozna zrobić aby splacil wszystko od razu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nic.przecież to sprawa sądu,chcesz w imię sądu zmuszać kolesia do szybszej spłaty,póki sądowi to pasuje, a na pewno jest zorjentowany w sytuacji swojego dłużnika?
Chyba że twój brat ma zasądzone coś od typa,to inna bajka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

On te pieniądze musi oddac dla mojego brata a nie dla sądu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no to nie ma innej drogi,z powrotem do sądu i nakaz a potem komornik,możesz próbować przez sąd elektroniczny w lublinie jak masz prawomocny wyrok,a jak już masz nakaz zapłaty z sądu do do komornika sądowego i on ci wyświetli wszystko czy to 5zł to jest za mało itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

swoja drogą to dziwne że koleś zrobił sprawę twojemu bratu,przeciez to on musiał wnieść jakąś sumę za sprawę,niewiem o co i czego chciał-potem jak przegrał to koszty dla sądu a jakas nawiązka dla brata no chyba ze to brat wniósł sprawę...eh tak czy tak wszystko przez sąd i komornika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodzi o to ze on jako przegrany musi zwrocic mojemu bratu koszta za adwokata itd ktore musial najpierw oplacic moj brat z wlasnej kieszeni. Jako, ze gosc zakladal sprawe i ja później przegral, jest zobowiązany wszelkie koszty ktore poniosl moj brat, zwrocic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A, ze cwaniak nie jest zadowolony z wyniku sprawy, spłaca kwote po 5zl miesięcznie. I trzeba go jakos zmobiliZować do splaty całości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odnotowywać wpłaty. Wystawiać co miesiąc wezwania do zapłaty i naliczać odsetki ustawowe, dodawać do należności głównej i tak miesiąc w miesiąc. Wpłaca drobne kwoty by był uniknąć komornika ale zupełnie mu się to przy tej kwocie nie opłaca bo jak mu zaczniecie odliczać odsetki to może okazać się że będzie do końca życia płacić a dług i tak urośnie.
W razie wątpliwości jak należy prawidłowo naliczyć odsetki można zapytać u komornika lub w dobrym biurze rachunkowym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieki za podpowiedzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inne

CDN Hosting (4 odpowiedzi)

Czy ktoś z was korzystał z tego rodzaju hostingu? Jakie są główne korzyści płynące z użycia CDN...

Własna firma (38 odpowiedzi)

Gdzie w Trójmieście jest dobre miejsce dla prowadzenia małej firmy? Mam tu na myśli możliwość...

Dobry, polecany adwokat z Trójmiasta (165 odpowiedzi)

Czy może ktoś polecić z czystym sumieniem dobrego adwokata w Gdańsku ? Rozwód, podział majątku,...

do góry