Widok

Gustowna i funkcjonalna łazienka dla kobiety

Opinie do artykułu: Gustowna i funkcjonalna łazienka dla kobiety.
Artykuł na temat: Łazienki - architekt radzi

Urządzenie pierwszego mieszkania zwykle okazuje się trudnym zadaniem, szczególnym wyzwaniem są małe pomieszczenia. Ze względu na ograniczoną przestrzeń i konieczność pomieszczenia wielu funkcji aranżacja łazienki należy do najbardziej uciążliwych dla właściciela.

Nasza czytelniczka Anna wkrótce odbiera swoje pierwsze mieszkanie w Gdańsku. Ma w związku z tym wiele dylematów. Kwestia doboru materiałów i połączenia ich z meblami czy armaturą stanowi dla niej ogromny kłopot.

- ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Korzystając z tematu: miłe panie, wasze szampony, odżywki, podkłady i inne upiększacze to marna ozdoba łazienki. Nie dekorujcie nimi wanny, zlewu, pralki i czego tylko się da. Dotyczy to także szczotek do zębów. Szafki, szafki, szafki.
popieram tę opinię 58 nie zgadzam się z tą opinią 18

Jak kobieta zinterpretuje czyjaś wypowiedź na swój sposób, to klekajcie narody. Przecież wyraźnie napisał, szampony odżywki, balsamy i INNE upiększanie. Gdzie tam jest napisane, że szampon to upiekszacz? Naprawdę teraz jest aż tyle tepych dzid?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo najlepiej cieszą oko męskie łazienki - ład, porządek i zero kosmetyków. Tylko szare mydło. Aż miło popatrzeć ☺
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 5

...

Bez przesady!Mieszkanie to nie muzeum, warto mieć wszystko pod ręką. Jeżeli jest czysto, to komu przeszkadza żel pod prysznic na wannie?
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 2

żel pod prysznic pod prysznicem nie na wannie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

JEDEN żel? Raczej pięć. I trzy szampony. Dwanaście odżywek. I włosy, wszędzie pełno włosów!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja , baba, akurat jestem przewrażliwiona na punkcie włosów...brr,

z kolei mój mąż zawsze zostawia i to jeszcze na podłodze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odpływy wiecznie pozapychane kudłami, błe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

i suszące się rajstopy lub pończochy nad wanną
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

A pan to szczoteczkę codziennie chowa skrzętnie do szufladki....

...najpierw ja pieczołowicie wycierając ręcznikiem, aby kropla wody nie spadła. Mieszkanie jest do życia. Może jak pan mieszka sam i ma na to czas. Ciekawa jestem czy przy rodzinie i dzieciach, podczas porannego zamieszania, będzie miał Pan czas na chowanie tej szczoteczki...Ba! Na samo umycie zębów czasami ciężko z czasem :)
PS: u nas wszystko stoi na wierzchu niemalże. Czyste, w jako takim ładzie, zawsze pod ręką !
Pozdrawiam
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5

Czas włożenia szczoteczki do zębów po ich umyciu do szuflady pod umywalką: 2 sekundy.
Chowam po umyciu, także po żonie i dziecku, właśnie dlatego, że mieszkanie jest do życia - w porządku, nie bałaganie.
Ukłony :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11

Ja również chowam szczoteczki do szafki i to po uprzednim wytarciu :) Robię to ze względów estetycznych, jak i higienicznych. Dodam, że również mam dzieci i nie zauważyłam, żeby ta czynność zabierała mi zbyt wiele czasu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajnie ale brakuje mi okien w tych wszystkich łazienkach.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 14

to już raczej od projektanta nie zależy....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Praktyczna

Wanny wolno stojące mają sens, jeżeli jest do nich dostęp z każdej strony. Dosunięte do ściany utrudniają sprzątanie. A w łazience kurzy się najbardziej w całym domu. Nie polecam!!!
popieram tę opinię 74 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tych projektantów do sprzątnia trzeba byłoby raz zagonić.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie to, że miś jest spaślakiem ale gdy za potrzebą

wpadnie do mnie po siłce zawaliły by taki wychodek.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jeszcze kilkanaście lat zamierza być singielką?
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 20

A czemu nie?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bo tak
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

A może na przykład będzie w związku ale będzie pomieszkiwać część tygodnia u siebie? Czy wszyscy muszą się kisić na 40m2 bez chwili wytchnienia? Niektórzy muszą mieć przestrzeń i czas dla siebie w spokojnym, cichym mieszkaniu.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wszystko ładnie i pięknie

Ale nie wiadomo gdzie jest instalacja wód kan. O ile jeszcze podłączenie wody można przenieść, o tyle umiejscowienie wc jest z góry narzucone. Ale projekty i rysunki wszystko przyjmą.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Instalacje znajdują się w kominie, bardzo wyraźnie na rysunku zaznaczonym!

Wc przylega do niego bezpośrednio - bliżej się nie da. Toaleta przysparza problemów najbardziej, pozostałe przyłącza (wanna, umywalka, pralka) w tak małym wnętrzu nie stanowią problemu.
Nie wiem gdzie p. Maciek widzi niedopatrzenie projektanta, pisząc "rysunki przyjmą wszystko".
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

W kominie to znajduje się wentylacja.

Tak to jest jak wypowiadają się 'znafcy' i 'arkitekci'.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

...to nie komin, ale szacht z pionem KS i tyle...

Ktoś błędnie nazwał toto...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

bzdura

Ja przenosiłam łazienkę do innego pomieszczenia niż to pierwotne, razem z kanalizą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Cieszę się Twoim szczęściem.

Ale co to wnosi do tego, konkretnego tematu?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Te wasze koncepcje....kto to projektuje? Pierwszy rysunek brak lustra nad umywalka plus wrażenie że osoba wyższa niż 1.8m tam nie wejdzie. Koncept 2....czy projektant niezauważyl gdzie są drzwi? Że łazienka jest szerszą w poprzek? Kurna projektować to wy się uczyloście grając w Simsy chyba?
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 5

W pierwszym projekcie przecież jest lustro
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

no a gdzie pisuar

dla pana, który przyjdzie do panienki?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 13

Podoba mi się pierwsza koncepcja, szczególnie tapeta która uporządkowanemu wnętrzu dodaje pazura
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dla starej panny, a nie singielki

Reszta się zgadza
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 15

kobiety stanu wolnego, to panny, rozwódki, wdowy---to singielki

p.s.konkubiny także, choć nie wiem czy konkubinat cieszy się jakimiś prawami.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlaczego facetow i ich rodziny tak boli gdy kobieta sama kupuje sobie mieszkanie??? Czasy sie skonczyly, ze tylko slub i do meza katem u tesciow.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

dlaczego zabudowa ściany po lewej stronie od drzwi patrząc

powoduje, że sedes znajduje się w świetle drzwi, miast być ukrytym np za pralką? Od kiedy to wchodzenie, na rzeczony sedes jest fajne. Dlaczego zabudowa zmniejsza ergonomię łazienki?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

ciekawe

czy Kupująca wie jaki jest koszt takiej ślicznej wanny wolnostojącej i czy jest nań psychicznie przygotowana? Uwielbiam projektantki które w swoje projekty wpisują jedynie słuszne meble/armaturę i mają z tego procent ze wskazanego sklepu.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Hmm

Wlasnie chcialem to pisac. Jestem wlasnie po remoncie mieszkania, zona chciala taka wanne,mimo ze ladnie wyglada, to jest dobra tylko w lazienkach powyzej 10m2. Jak jej pokazalem ze najtansza wanna kosztuje 2500zl i do tego nie zmiesci sie do lazienki (odplyw w zlym miejscu) to zgodzila sie na normalna zabudowana.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Decydując się na projekt, podajesz sumę która możesz wydać , wiec mysle ze wanna wolnostojąca mieści się w budżecie. Trochę wiary w rozum ludzki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

i weź sprzątaj za tą wanną
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lampy miedziane

Gdzie kupić tanio lampy miedziane? Potrzebuję 3 do salonu, więc nie mogę szaleć, a znajduję same po 500 zł jak ta:
https://archonhome.pl/produkt/m8c7212195bdaf/lampa-bolla-35-sufitowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Slabo. Jak wpadne do tej singielki na kawe to gdzie ja sie zmieszcze pomiedzy wanna a zlewem? Tym kranem nad wanna mam sobie plecy podrapac? =D

Najwazniejsze zeby bylo czysto, brudne gacie nie walaly sie na podlodze a smietniczek z tamponami byl wywalony :D Reszta do przezycia.

Zabudowa pralki? Hania, siadaj na pralke i jedziemy z ulubionym programem. Dzisiaj z dodatkowym programem woda+ i odwirowaniem. Mrr
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Watpie by cie zaprosila. Lepiej czekaj az mama zadzwonj bys wpadl na obiad.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

ładnie, pieknie, ale...

brak miejsca na pralkę nie jest funkcjonalne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

a gdzie pisaur

przecież wiecznie nie będzie singielką , wkońcu ktoś ją wydpcy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Najwazniejsze jest optyczne powiekszanie waszych klatek

I klitek bo na normalne lokum was nie stac .... Biedny kraj oszukiwani ludzie. Sobie optycznie rozum powiekszcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Klitki? Kiedyś na 40 metrach mieszkało małżeństwo z 2 dzieci, a teraz przeważnie jedna, max dwie osoby. Wszyscy moi znajomi, którzy mają dzieci mają mieszania pow. 60-70 metrów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

I czego to ma dowodzic

Ze 40m to luksus?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tego, że z klitek na kredyt przeważnie nabijają się tacy, którzy gnieździli się na kupie z rodziną w klitce w falowcu (ale nie na kredyt!) i zazdroszczą, że teraz 20-parolatek może mieć własne mieszkanie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten pierwszy projekt chyba ładniejszy. Trochę podobne kolory mam w łazience. Mimo że jest mała to jest funkcjonalna i nowoczesna. Teraz jest wielki boom na te deski myjące i ja też poszłam za modą i zamontowałam biobidet w łazience. Śmiesznie działa taki gadżet :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Co ma projekt do wielkosci realnej? BZDURA czy co?

Lazienka ma ok 1.5 szerokosci a projekty przedstawiaja wanny (nie brodziki) duze wymiarowo umywalki (malych takich nie robia) i ile przestrzeni pozostaje. Jak te projekty maja sie do realnych wymiarow klitki-lazienki z planu? Ile dlugosci maja wanny? Po 1 metr chyba ale wtedy zadna ani tak nie wyglada ani sie tak nie prezentuje.
Polecam niedowiarkom wyciecie z gazet przekroju lazienki i wanny i umieszczenie na podlodze. Macie tyle miejsca co w przedstawionych projektach?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Singielka nie potrzebuje szafek i pralki?

Gdzie trzyma reczniki i papier toaletowy?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Rozmiary

Ta wanna się nadaje tylko do umycia tyłka. I to trzeba stać na zewnątrz. A umywalka ma rozmiar pojemnika na waciki (dobrze, bo nie ma żadnej szafki).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niech ktos mi wytłumaczy jaka jest róznica miedzy łazienką dla singielki i dla nie syngielki :)

To chyba przerasta moje możliwości :)
Drugi kibel z podniesionym sedesem? :) Czy koszt na skarpetki do prania :)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Singielki" - mieszkającej w pojedynkę kobiety, czyli takiej do której nalezy cała przestrzeń w łazience, może w całości podporządkować ją swoim potrzebom (np. szafka na x szamponów i odżywek czy minipralka) i nie musi robic w niej miejsca nawet na dodatkową szczoteczkę do zębów.

Nie-singielki czyli w związkach, zatem łazienka powinna uwzględniać potrzeby więcej niż 1 osoby.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wyznaję zasadę: łazienka dla mnie nie ja dla łazienki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

moze singielkom to wystarcza ale moja stara w tym metrażu by nie dała rady

samych tamponow ma ze czterdziesci a w kazdym z nich nie wiem co sie miesci
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Eleganckie łazienki z klasą.

Eleganckie łazienki z klasą, to nie tylko duże łazienki wielkości salonów kąpielowych. Także te małe łazienki można urządzić wyjątkowo, aby były wygodne, łatwe do utrzymania w czystości, nowoczesne i do tego luksusowe. Nie każdy wie, ale nawet małe łazienki można zaaranżować wykorzystując pożytecznie każdy milimetr, dzięki takim kompozytom jak Krion, Corian czy GFK Luxum. Z tym materiałem projektuje się łazienki z wyposażeniem szytym na miarę, idealnie dopasowanym do potrzeb użytkownika, ale także możliwości łazienki. Na wymiar tworzy się nie tylko szafki i meble łazienkowe, ale też umywalki z blatem, wanny, brodziki i monolityczne okładziny ścienne. To dosyć kosztowne rozwiązania, ale są i wielu chcących żyć wygodnie decyduje się na te świetne i unikalne rozwiązania. W Europie mamy kilkadziesiąt manufaktur zajmujących się takimi łazienkami. W Polsce jest np Luxum. Czyli spokojnie można projektować i urządzać bez obaw o wykonawstwo. Jest coraz trudniej, ale jeszcze dobrych fachowców można znaleźć. Powodzenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

te lampy miedziane to akurat średnio do robienia makijażu się nadają

makijaż powinno się robić przy oknie w świetle dziennym
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry