Widok

Ile ciasta na Wesele?

Wesele Temat dostępny też na forum:
hej, mam w tym roku wesele. W przyszłym miesiącu czeka mnie ustalanie menu.
Menadżerka lokalu powiedziała, że 2 porcje ciasta plus tort na osobę to jest wystarczająca ilość na wesele.
Mam jednak pewne obawy czy to jednak nie będzie za mało, szczególnie gdy mają być również poprawiny.
A jak to wygląda u Was? Albo ile miałyście porcji ciasta?
Ślubujemy już niebawem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas właścicielka sali poradziła 18kg ciasta na wesele 65 osób (60 dorosłych, 2 dzieci, Dj, foto, video) plus poprawiny 30-40 osób.
Ślubujemy 29.04.2017
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hmm... Myślisz, że na 1kg będzie około 10 kawałków ciasta?
bo wtedy by też wychodziło około 3 kawałków ciasta na osobę. Czyli podobnie jak u mnie.
Ślubujemy już niebawem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy, jakie są preferencje żywieniowe Twoich Gości :) Nam powiedziano, że ciasta liczy się zazwyczaj 100 g/ os., czyli z kilograma wychodzi średnio 10 kawałków. Ale moja rodzina jest wybitnie ciastolubna, więc tę liczbę podwoiliśmy i NIC nie zostało :D, a dodam, że nie mieliśmy poprawin. Zawsze warto zamówić ciut więcej, jeśli coś zostanie, można rozdać Gościom do domów :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy w tych 200g miałaś wliczony tort?
Ślubujemy już niebawem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie, tort liczyliśmy osobno :) 100g na osobę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o tort to liczy się 100 g tortu/os (w naszej pracowni zawsze dodajemy oczywiście mały zapas)
Wyliczając ilość ciast na wesela (przynajmniej w naszej pracowni) liczymy średnio 1 blachę ciasta na 8 osób.
Oczwiście ta ilość może się zmienić w sytuacji kiedy Pańśtwo młodzi robią pakiety z ciastami na pożegnanie gości, czy też w sytuacji kiedy w grę wchodzą poprawiny.
Mam nadzieję, że pomogłam. W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu.
www.pyszneciacho.pl
https://www.facebook.com/pyszneciachopl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poprawka, blachę ciasta liczy się na 10 osób :)
www.pyszneciacho.pl
https://www.facebook.com/pyszneciachopl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

60 osob
Tort 3 pietrowy
Blacha sernika, ciasta z agrestem ,jablecznik, śliwkowe ,karpatka, ok 80szt muffinek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (209 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

MIEJSCE NA WESELE - TROJMIASTO I OKOLICE - POMOCY! (60 odpowiedzi)

Witam wszystkich serdecznie, Bardzo prosze o pomoc, namiary i opinie na sale/hotele/osrodki...

do góry