Widok

Inwestycje Orange w FTTH w Baninie

Czy orientuje się ktoś jakie ma plany Orange w naszej miejscowości w temacie FTTH?
Udało mi się przez przyopadek trafić na to:
https://www.zukowo.pl/Pomorska_Unia_Swiatlowodowa,10,4651

Dostępne mapy są zbyt ogólne aby odczytać gdzie będą prowadzone instalacje.
Orange prowadzi ostro instalacje szkieletu FTTH w okolicach Trójmiasta - ciekawe czy do nas trafią.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
W niektórych miejscach chyba jest światłowód w Baninie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest ale nie od Orange
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest dokładna lista do pobrania exel. Trzeba wejść w mapę https://cppc.gov.pl/wp-content/uploads/obszar_3_6_22_40_43.pdf
Po prawej stronie kliknąć "pobierz punkty" I macie całą listę ulic w miejscowościach.

Widziałem Tuchomską, Spokojną, Księżycową itd. Następni numer porządkowy to numer lokalu do podłączenia światełka ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzwoniłem do Orange sieć ma być budowana do 2020 roku. Kazali uzbroić się w cierpliwość.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super wiadomość. Widzę, że mój lokal jest na liście - nawet nie wiedziałem o takiej inwestycji. Dziękuję za informację
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktora kolumna to nr lokalu ?nr porzadkowy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak numer porządkowy. Ale w sensie takim, że to numer domu ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziekuje, super jestem na liscie nie moge sie doczekac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Światłowód to chyba jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Baninie. Mam nadzieję, że wszyscy będą mieli możliwość podłączenia, bo mojego adresu nie ma na liście, a mieszkam przy Księżycowej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Juz jest od 4-5 lat z volty mam i dziala. Problem osiedli i developerki gdzie jest wspolwalsnosc drogi - nie kazdy sie zgadza i inwestycja stoi. Oragn nigdy tu swiatlem niedojdzie -10 lat juz mija od kiedy sa te plotki i nadal nic. Koszt jest ogromny a klientow tyle co w 1 falowcu biznesowo to nie ma prawa dzialac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Volta ma klienta w głębokim poważaniu. W publicznej drodze mieli pociągnąć 50m kabla, zgodziłam się na spore koszty i przez rok słyszałam " jeszcze tydzień, dwa".... porażka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co byście powiedzieli jako klient biznesowy, chcący dobrze płacić za transmisję 1 Gb/s po dedykowanym włóknie, który sam się dociągnął do najbliższego światłowodu tej firmy (więc sami nie musieli nic ciągnąć w drodze) - by po 3 miesiącach prób kontaktu dowiedzieć się, że nie są zainteresowani. Nie było rozmowy o cenie, ani o szczegółach technicznych - po prostu nie bo nie. No i chyba nie będzie wyjścia, potrwa to dłużej i pewnie będzie też drożej, ale chcąc nie chcąc przyjdzie poprzeć francuski kapitał zamiast rodzimego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

czesc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale rozumiem że należałoby już teraz wysyłać deklaracje, by w projekcie było uwzględnione przyłącze do konkretnego domu?
https://www.zukowo.pl/files/docs/deklaracja88.pdf
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

a gdzie to wyslac?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na stronie orange można również wypełnić elektronicznie taką deklarację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to jest nie realne !!! Obudźcie się i przestańcie marzyć .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

jak nie realne jak osiedle banino centrum koło biedronki juz jest podpięte...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

i to przez dwóch niezależnych dostawców. Każdy ze swoim światełkiem. Ale to chyba kwestia tego czy deweloper się zainteresuje i stworzy warunki czy też stwierdzi że to niepotrzebne podnoszenie kosztów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U chmary mieliśmy w standardzie wejście pod światłowód i telewizję kablową więc to pewnie kwestia Orange itp bo nie sądzę by przeszli obok takiego osiedla jak królewskie np
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może by było szybciej jak by nie ta cholerna Volta. Oszuści wyciągnęli dotacje w milionach na światłowód a nie mogą nikogo podpiąć bo nie ma w tych kablach wystarczającego łącza internetowego. Tylko zbywają klientów bo nie mogę powiedzieć że nie podepną, bo się boją konsekwencji takiego oszustwa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Można było wyciągać różne dotacje od państwa na różne pomysły itp a teraz boją się konsekwencji tych czynów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak nierelane ? na rolniczej kladli rury pod swiatlo, jest projekt jest kasa z unii wiec musza to zrobic - zapewne pisza to operatorzy ,ktorzy juz sie trzesa na mysl, ze nikt nie bedzie chcial miec dalej wifi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolega dał link więc niech każdy rejestruje się czym więcej ludzi tym większe prawdopodobieństwo że zrobią światłowód
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

do góry