Widok

Jak działa syndrom sztokholmski

Lekceważący stosunek do społecznie przyjętych standardów sprawia, że szambo fizyczne przekłada się na szambo duchowe. A właściwie, to jest odwrotnie, szambo duchowe, które tkwi w umyśle, znajduje także swój materialny wyraz w bałaganie fizycznym.

I choćby Trzaskowski wylewał całe warszawskie szmbo codziennie do Wisły i wypełnił nim cały Bałtyk, to nie zmieni to postaw warszawskich czy pomorskich lemingów, które nadal będą na niego głosowały.

Mamy tu bowiem do czynienia z czymś w rodzaju syndromu sztokholmskiego wiążącego emocjonalnie ofiarę ze sprawcą. Do tego dochodzi jeszcze infantylizm, systemowy infantylizm, który skłania niedojrzałych emocjonalnie ludzi do odmrażania sobie uszu na złość mamie.

Najlepszą ilustracją tego problemu jest historyjka, której byłem niemal świadkiem. Otóż osoba z dalszej rodziny relacjonowała rozmowę z córką po ostatnicgh wyborach. A w wielkim skrócie rozmowa wyglądała tak:

córka: te pisiory myślały, że dostaną więcej głosów.
Matka: ale te pisior to ja, ciocia Basia, .

Tak rozmawiają kobiety koncentrujące się na emocjach.
Ale dyskusja powinna wykraczać poza bezpośrednie emocje, i poza spersonalizowane obiekty ze sprawą związane, bo sytuacja wygląda oto tak:

owa córka jest ofiarą, podobnie jak ja i junior ofiarą głośnej afery w spółdzielni Ujeścisko, afery będącej dziełam ludzi z układu postkomunistycznego, słynnej Małej Sycylii. I ta poszkodowana dziewczyna tego sobie nie kojarzy i głosuje na sprawcę.

Kiedyś Adamowicz wylał szambo do Motławy, więc teraz Trzaskowski może wylewać szambo do Wisły.Ani warszawiakom, ani gdańszczanom to nie przeszkadza. Taka mentalność.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

To nie jest syndrom sztokholmski, bo jak sam słusznie zauważyłeś, wiąże on emocjonalnie ofiarę ze sprawcą.
W naszej (pożal się Boże) d*mokracji "ofiary" w ogóle nie zauważają związku przyczynowo-skutkowego, pomiędzy działaniami "sprawców" a ich efektem. A nawet jesli przez moment go zauważą, to i tak za chwilę o nim zapomną. Liczy się aktualny przekaz z ulubionego telewizora.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja rozumiem frustrację, żale życiowe za nieudane kariery, rodziny itd. itp.

Kiedy wy wreszcie zrozumiecie, że to wy jesteście winni za to, że na starość żyjecie w ubóstwie? Nikt inny, tylko wy!

Sprawa jest banalna - tam gdzie wyższy poziom wykształcenia i wyższy poziom życia tam marne poparcie dla kandydata komunistycznego.
Tam gdzie bieda, zawodówki, podstawówki, plebs, patologia - tam to poparcie wysokie.

O czym tu jeszcze gadać?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

sadyl

Nie dostrzegłeś związku emocjonalnego ? Przecież jest oczywisty. Emocje aż buzują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Warto dodać, iż okazało się też, że w walce o zwycięstwo w drugiej turze Rafaello ma dla warszawiaków nowy rewelacyjny punkt programowy Warszawa Wenecją Północy, oferując im nowe drogi wodne w mieście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kandydat komunistyczny oferuje bliskie spotkania i zbliżenia 3-go stopnia z Rasiją.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pysiek, co Ty tak reklamujesz tego Rafała?
Aż mam smaka na słodkie kulki w kokosie, z orzeszkiem w środku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trolinka

Rafaello nie reklamuję, ale fascynuje mnie zjawisko Nowych Ruskich, co na plażę na Riwierze wychodzili w złotych łańcuchach i futrach z norek, a po paru latach zdali sobie sprawę z tego, że to obciach, więc przerzucli się na bardziej stonowane atrybuty statusu, ale mentalność pozostała nadal na poziomie słomy wystającej z butów. Frak dobrze leży dopiero w trzecim pokoleniu, a tu mamy półtora jak na razie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pyśku, zlituj się. Jaki obciach? Przejdź się z raz po plaży w futrze i popływaj w łańcuchu to też Ci się odechce :]
Ewolucja to skomplikowany proces. Jesteś niecierpliwy. Walcz, walcz z wiatrakami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wy nie macie takich problemów. Całe życie marzyciel żeby wystarczyło na jedzenie do końca miesiąca.
To się nigdy nie zmieni :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Próby wyrwania się z klasy spauperyzowanej inteligencji kończą się mało efektownie. Niczym mokry kapiszon, wystrzeliła życiowa inwestycja w nieruchomość na Ujeścisku. Odkładane przez dziesięciolecia, niegdyś setki z Waryńskim, bony PKO, renty i emerytury połowy rodziny, dochód ze sprzedaży Wartburga i roweru typu składak, złoty ząb z mostkiem po stryjku, udziały 1/48 w działce POD " Bakłażan" na Olszynce, czyli jednym słowem : kapitał, poszły się ......takie niedomówienie. Ale chociaż chłop spróbował posmakować przez szybę, jak smakuje kapitalizm.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Komuna ma jednak potężne braki w wyobraźni, a do tego wyobraźnię tą prześladuje monotonia, monotematyczność. Jaki zdrowy na umyśle człowiek mógłby uwierzyć w te komunistyczne i postkomunistyczne brednie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

To, że przez 60 lat miałeś co do garnka włożyć zawdzięczasz komunie. Stąd też teraz taka miłość do komuny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Człowiek ma to do siebie, że z trudnością odstępuje od swojego, podjętego już wyboru, ten mechanizm działa w każdej dziedzinie, najszybciej zmienia dotychczasowe zdanie, pogląd itp, gdy poniesie osobistą stratę związaną ze swoim wyborem.

Im bardziej bolesna strata to tym samym łatwiej o zmianę jego zdania, wyboru itp
Zawodowo zajmuję się szeroko pojętymi zagadnieniami skutecznej sprzedaży/ Mieszkam w Gdańsku, jestem /PRAWDZIWYM/ Chrześcijaninem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

łowco, przytoczony dialog między matką a córką, jest wynikiem szczucia pisu na opozycje. pięć lat rządów obecnej władzy sprawiły że rodzina nie może ludzkim głosem mówić do siebie. Jesteś idealnym przykładem zmanipulowanej istoty, wytresowanej, powtarzającej, jak mantra słowo leming, chcąc obrazić człowieka o innych poglądach.
Możesz pisać, co tylko chcesz, ale nie będę z tobą polemizował. Dziwię się że są jeszcze osoby na forum, zniżające się tak niskiego poziomu i wchodzą w dialog z chamem. Zmieniając imię kandydata na prezydenta zmień swoje na łowcę gnojówki, którą wypełniony masz czerep.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Doszedłem do Trzaskowskiego i już mi wystarczy. Nie ma sensu czytać takich pierduł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

Gadżety reklamowe (27 odpowiedzi)

Gdzie w Gdańsku można kupić gadżety reklamowe? Jest jakaś hurtownia?

Kosmetyczka- jakie studia? (33 odpowiedzi)

Chciałabym w przyszłości zostać kosmetyczką. Podpowiedzcie mi- na jakie studia się zapisać?...

Muza musi grać. (2292 odpowiedzi)

:) Dobrze jest jak gra, (co by nie zabrzmiał tytuł wątku zbyt autorytatywnie)....

do góry