Widok

Jak i czy dbacie o bezpieczeństwo podrozy

Cześć. Zastanawiam się czy zwracacie uwagę na bezpieczeństwo podróży i czy przykładacie do tego jakaś szczególna wagę. Podam na swoim przykładzie:
- zawsze zapinam pasy i karze zapinać wszystkim osoba które ze mną jadą
- wszystkie bagaże które wiozę zawsze wrzucam do bagażnika, nie pozwalam nic ciężkiego kłaść na tylne siedzenie
- zawsze przed podróżą sprawdzam ciśnienie w kołach

Czy wy tez macie jakieś zasady podczas podróży. Osobiście znam gościa który pasów nie zapina nigdy ( jak piszczy to zapina i siada na nie, bądź wpina pas pasażera). Widziałem kiedyś tez gościa który mając w samochodzie małe dzieci, zapakował paczkę z Ikei która sięgała od końca samochodu aż po deskę rozdzielcza. Pod ta paczka siedzialo dziecko w foteliku, zaś obok drugie. Zdarzają wam się takie przypadki czy tez uważacie ze to nienormalne?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Q2wa...prowadzisz jakieś badania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nic ci te np.pasy nie pomogą jak będzie jechał taki d**il co ostatnio 180 na godzinę na Chwarznieńskiej w Gdynii przydzwonil w słup w i trzy osoby poszły do góry ty jedziesz dbasz o bezpieczeństwo a inny d**il przydzwonic może w ciebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy oczywiście postępuje, jak uważa, ale ja kładę na to spory nacisk.
Nie możemy odpowiadać za innych i jak ktoś napisał - my możemy uważać, ale ktoś inny spowoduje nasze nieszczęście... Aczkolwiek wyznaję zasadę, by minimalizować ryzyko po swojej stronie. Ostatnio widziałam dwójkę dorosłych siedzących na przedzie, a dziecko siedziało niezapięte w pasy z tyłu i opierające się łokciami o siedzenia dorosłych. W przypadku uderzenia z tyłu, dziecko albo przywaliłoby głową w deskę, albo wyleciałoby przez szybę... Pomijam to, że masa ludzi rozmawia przez telefon (nie mam na myśli głośnomówiących zestawów), pisze sms-y, itp. Temat rzeka, ale moim zdaniem będzie coraz gorzej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W przypadku uderzenia z tyłu dziecko automatycznie leci też do tyłu...Takie małe sprostowanie,które pewnie i tak dla tego niezapiętego w pasy dziecka nie miałoby znaczenia bo pewnie skończyło by się tragicznie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

jakie auto kupic? (23 odpowiedzi)

Jakie auto kupic najlepiej z napędem na cztery koła i systemami bezpieczeństwa? Zależy mi aby...

Gdzie w Trójmieście warto kupić używany samochód? (34 odpowiedzi)

Tak jak w temacie. Szukam używanego i chciałbym je kupić w Trójmieście, ewentualnie okolicach....

Mechanik znający się na koreancach KIA (16 odpowiedzi)

Mam do zrobienia wał (szlif na wale/ewentualnie wymiana) do tego panewki i pierścienie, poszukuję...

do góry