Widok

Jaki zabawny zbieg okoliczności

Czytaliście Państwo książkę z r. 2007 amerykańskiego autora Jonaha Goldberga "Liberal Facism" w Polsce wydaną pod tytułem "Lewicowy faszyzm" ? Pikanterii tej lekturze i wniskom z niej wynikającym dodaje fakt,że przedmowę do nie napisał Leszek Balcerowicz. Przeciętny leming byłby zaskoczony czytając tę pozycję. Ale najbardziej zabawne w tej sytuacji jest to, że decyzja pani Hanny Groniewicz-Waltz doskonale by się miesciła w opisie Goldberga, a jeszcze bardziej zaskoczony byłby takim wcieleniem swoich przemyśleń Leszek Balcerowicz. Proszę zerknąć na ten tekst:

https://www.salon24.pl/u/zetjot/908717,liberalny-faszyzm-hg-w-i-marsz-niepodleglosci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie czytałem książki. Nie chce mi się czytać bloga. Ale po rodzinie szmalcowników wiele się nie spodziewam.
PS. Mam głęboko w rzyci ten marsz i to jest żenada, że nic lepszego niż pochód z chorągiewkami Polakom nie przychodzi do głowy. W Irlandii byłem na Patryka i wiem, jak to zarąbiście może wyglądać,

https://www.wprost.pl/479373/Jak-rodzina-Gronkiewicz-Waltz-sprzedawala-pozydowska-kamienice-w-centrum-Warszawy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

raven

Weź pod uwagę fakt, że Marsz odbywa się w listopadzie, wieczorem, co ma swoje oczywiste konsekwencje. Tym niemniej byłem na nim kilkakrotnie i pomysł zawsze popierałem. Co najważniejsze, organizatorzy nie mieli zbyt pokaźnych środków, żeby zorganizować to inaczej.

Fakty dotyczące tej pani są powszechnie znane, ale niesamowite jest to jak jej zachowania wpisują się w pewien paradygmat ideowo-historyczny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No wiesz, jak ktoś nie ma skrupułów żeby kasę trzepać na zamordowanych Żydach to co się spodziewasz? Kupców też pałowała przy pomocy agencji Zubrzycki. No jest to prewencyjne uderzenie w wolność zgromadzeń, ale ja nie takie rzeczy już widziałem. Cenzury prewencyjnej regularnie lewica się domaga blokując występy Cejrowskiego czy nawet tego szalonego dzieciaka, Międlara. Pisałem Ci o moralności Kalego.
A teraz koniec, turbo finito. Ja tu naprawdę mam kilku serdecznych kumpli i nie bardzo chcę żeby to polityczne gunwo nas poróżniło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A jeśli np. takie informacje się potwierdzą:

https://wpolityce.pl/media/420145-tylko-u-nasurodziny-hitlera-byly-maskarada-znamy-kulisy

, to którzy ludzie są większymi idiotami: naziole, co za 20K kompromitują swoje naziolskie gęby już do końca życia, czy ludzie, którzy w oparciu o programy TVN tworzą cały swój światopogląd polityczny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

NIe ma najmniejszej wątpliwości co do tego, gdzie wspólcześnie znajdują się prawdziwi faszyści. Dokładnie znam system wartości tych środowisk i takie numery nie stanowią dla mnie żadnego zaskoczenia. Polecam:

https://www.salon24.pl/u/zetjot/908717,liberalny-faszyzm-hg-w-i-marsz-niepodleglosci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale na Ukrainie problem banderyzmu czyli nazizmu zaszepionego genetycznym rezunom niestety jest. To już chyba każdy widzi, ze polityka rządu i prezydenta wobac Ukrainy jest błedna. Skoro Przemyśl, czyli głębokie Podkarpacie podziękował pisowcowi i wziął jakiegoś kukizowca właśnie ze strachu przed rewizjonizmem Ukraińskim, to

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

łowca, a skąd tak dobrze znasz faszystów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

raven

A co masz przeciwko kukizowcom ?
Kukiz czy Liroy to i tak wielki postęp na tle tej lemingiozy, która do tej pory panowała w tych środowiskach. Na tym włąśnie polegają naturalne procesy społeczne.
A realna polityka to jeszcze inna kwestia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nic. Krytykowałem politykę wschodnią rządu, nie kukizowców. To jest zbieranina tak różnorodna, że wymyka się definicjom. Wiele mam za to do samego Pawła. Nie ufam mu ani trochę i uważam, że jest sterowany przez bardzo niebezpiecznych shadow-menagerów.

PS. Kto tak rozhuśtał opinię publiczną, że nawet mnie się udało sprowokować do politycznych gatek-szmatek na taką skalę? I jeszcze to Radyjko z Torunia.... ono jest od jakichś 3 lat doskonale zaopiekowane i spacyfikowane. Ale dzięki za przypomnienie. O 15ej nadają z Łagiewnik jedną z dwóch modlitw osobiście podyktowanych przez Jezusa. Pierwszą jest Ojcze Nasz, a drugą przekazana polskiej zakonnicy koronka. Dobry sygnał, żeby wrócić do tego, co ważne, z dala od Tutsi i Hutu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na wewnętrzną emigrację się wybierasz ?
Widzę, żę idziesz na łatwiznę z tymi Hutu i Tutsi. To jest bardzo wygodny, bo prymitywny wzorek klasyfikacyjny, ale nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Delfin to nie ryba...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

>czy ludzie, którzy w oparciu o programy TVN tworzą cały swój światopogląd polityczny?

Śmiech mnie ogarnia jak widzę pianę na ustach wszelkiej maści prawactwa na widoku logo TVN
A swoją drogą - w Polsce jest tzw. Elektorat, który wszystko co wie o świecie to są wiadomości podawane przez Radio Maryja.
To sa zwykle ludzie o ograniczonej zdolności percepcji, przyjmujący jako prawdy objawione wszelkie banialuki, byleby pochodziły z tej stacji.
W oparciu o te grupę Partia Bolszewicka zdobywa swoje poparcie. Jest to świadome nadużywanie ułomności ludzkiej.

Myślenie jednak, ze skoro wyborcy PiS maja te ułomność, to inni tez ją mają jest błędne i świadczy o dosyc ciasnym berecie osoby formułujące taka tezę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można obserwować dalszy ciąg tej afery:

https://wpolityce.pl/media/420293-ujawniamy-kolejne-szczegoly-ustawki-z-urodzinami-hitlera
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Warto zwrócić uwagę na przesłanki na których opierał się faszyzm: wizja nowego racjonalnego świata kierowanego przez racjonalny aparat państwowy. W nazizmie wizja nowego świata oparta była na przesłankach biologicznych takich jak doskonała rasa.
W demoliberalizmie z kolei czynnikiem decydującym jest wykluczenie biologii w ogóle - nawet płeć jest uznana za przesąd w wizji genderowej. Widać tu powiązania z faszyzmem i nazizmem. Państwo w rękach genderystów zarządza nawet biologią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skąd nagle taka refleksja ? Dostałeś podwyżkę renty ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Marsz jednak ok. Niepotrzebnie miałem obawy. Włączyłem transmisję na chwilę. Weteran na oko stuletni przemawiał, a teraz męski chór śpiewa Bogurodzicę. Fajna atmosfera.

https://youtu.be/rGkaCS_A7Jw
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Minionej nocy, nad ranem przyszedł do mnie św.Mikołaj, pachnący i ogolony.
Po śniadaniu, musiałam przeprasować wilgotną po nocy banderę.
Teraz luzik przed kominkiem i winko.

Ps
Dobrze przygotowana operacja ma duże szanse powodzenia.
Dla wielu maszerujących to były czas wyczerpującej pracy. Twarze wielu nie kłamały ;)
Oby ten romantyczny, przyjemny nastrój utrzymał się jutro, ... i dłużej.
Jeszcze chwila delektacji przed zderzeniem z codziennością.
http://youtu.be/FpKhobkTOyY
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic się nie utrzyma, bo ten marsz to wentyl bezpieczeństwa. Znaczy się ten może był dość przełomowy. Ktoś może wreszcie dojść do wniosku, ze z tą Polską zawsze są kłopoty - jak to Kaczmarski w "Jałcie" zaśpiewał. Nie udało się wszystkich zmusić do emigracji. Nie udało się ich zrobić na miękko propagandą, a tyle zainwestowali przecież w media. Zatem... Coraz bardziej się boję, że będą nas chcieli znowu pod kosiarkę historii wepchnąć. Właściwie po co Europie coś takiego między Dojczami a Kacapami? Jedni i drudzy się doskonale zawsze potrafili dogadać. Czy to w sierpniu 39, czy to w sprawie dużej rury.

https://www.youtube.com/watch?v=k98_6793bkk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

> po co Europie coś takiego między Dojczami a Kacapami?

No wlasnie nie do końca.
Zarówno w interesie Kacapów jak i Szkopów jest istnienie "strefy buforowej".
Ważne, aby było to państewko słabe, wewnętrzne skłócone. Jak również skłócone z oboma sąsiadami, bo wiadomo, że z żadnym z nich nie wejdzie w koalicję przeciw drugiemu. Polska, choćby ze względów historycznych, nadaje się do tej roli idealnie.
I nawet przymkną oko, jak Eskimosi zaczną nas doić. Ale nie zgodzą się na formalną aneksję np. części Polski, Ukrainy czy Białorusi przez nominalnych eskimoskich nowych właścicieli tych ziem. Pańśtwa eskimoskiego jednak żadne z naszych sąsiadów tu nie chce. Za duży kłopot.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Znaczy się Grzesiek ma rację? Kondominium rosyjsko-niemieckie pod eskimoskim zarządem powierniczym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Taki układ satysfakcjowałby wszystkich.
No może...prawie wszystkich... poza Polakami* ale kto by się tam narodu tubylczego o zdanie pytał?

---
* a i to nie wszystkimi, bo część, jak to doskonale widać, choćby na Forum, już przygotowuje się do roli "zaufanych" (łac: confidentio) nowych nadzorców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Należy rozróżnić sprawy służbowe od pewnych braków w edukacji. Ale dziś nie jest dobry dzień na dywagowanie, czy Piłsudski był po prostu bydlakiem i kanalią czy też agentem austriackim i co za tym idzie niemieckim. To jest w ogóle złożona sprawa, bo miał też jaja i charakter oraz trochę zasług. Przepięknie nas sanacja do grobu wpędziła w 1939. Nic optymistycznego. Bo jeśli Grzesiek ma rację z tym kondominium to może mieć też rację mówiąc bez przerwy, że rządzi nami "grupa rekonstrukcyjna Sanacja". Na silnym mocarstwie zamorskim, czyli Anglii, tamci się oparli. Nasze bidulki też w tę stronę kombinują. Tylko ze teraz to jest USA. Jesteśmy w dobrym towarzystwie - powiedział Beck w 39 przywożąc traktat z Anglią. Musimy się trzymać z najsilniejszymi - powiedział Kaczor na którejś tam miesięcznicy.
To są d**ile. To są skończeni d**ile. Nawet Łukaszenka jest przerażony tym co się u nas wyprawia. My go zmuszamy do instalowania u siebie ruskich baz. Jakie mu zostawiamy wyjście? Ma sobie pozwolić na Majdan, który zrobił z Ukrainy jakąś chędożoną Somalię? Ja już nie mogę na to patrzeć. I tego wszystkiego wcale żadna Platforma nie robi. Z platformą to przynajmniej jest wszystko jasne dla średnio myślącego człowieka, co telewizji nie ma i czyta coś więcej niż onet... Ale tu mamy wszystko polukrowane patriotyzmem i prawicowością
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

raven

Widzę,że zaczynasz funkcjonować, jakby rządziły tobą pliki cookies., Coraz badziej zaczynasz krążyć wokół pewnych tematów, po spirali i grozi ci to wpadnięciem w korkociąg i świrowanie Jak z tym " wentylem bezpieczeństwa.

Oto masz do czynienia ze spontanicznym działaniem setek tysięcy ludzi, którzy zdecydowali się elegancko dać wyraz dezaprobaty wobec zachowań postkomuny. Oczywiście można wymyślać teorie pokrętne, że HG-W celowo wydala zakaz, żeby sprowokować te settki tysięcy do przyjazdu i żeby one zrobiły zadymę, ale tym samym sugeruje się, że ci przyjeżdżajaćy to banda głupków, którzy postępują zgodnie z wolą manipulatorów. Ale oni mają swoją własną wolę, którą chcą zamanifestować, co było doskonale widać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No. Tak właśnie działają wentyle bezpieczeństwa. Ja, po obejrzeniu z rana tego materiału, w pełni solidaryzuję się z kolosalną większością tamtych ludzi. Pan Bąkiewicz, szef całego przedsięwzięcia, został wyraźnie nawrócony przez ks. Jochemczyka, prałata Kneblewskiego, ks. Małkowskiego i naszego kibolskiego ks. Wąsowicza. W efekcie rodzi się nasz specyficzny polski nacjonalizm, który na kilometr jest czymś zupełnie innym niż nacjonalizm niemiecki, ukraiński, rosyjski czy żydowski. Wolałbym, żeby już w ogóle nie używano jednak tego słowa.
Ale co z tego wynika?
Mimo, że ten i inne materiały dostępne na YT całkowicie przekonały mnie do tego, co się wczoraj stało. Mimo, że muszę wycofać się z wcześniejszych obaw o niejasność intencji organizatorów i możliwe prowokacje, to nadal uważam, ze jesteśmy w czarnej d. zaprojektowanej dawno temu przez Kiszczaka i Jaruzelskiego. Ciągle te same mordy z filmu Nocna Zmiana. Jakby czas się zatrzymał. A teraz Tusk odwiedził Milera, zaś obok jak g. w przeręblu krąży Tomasz Lis. Mówię Ci, będzie na dniach nowa partia będąca zapleczem dla "panowie, policzmy głosy" Tuska

https://youtu.be/KplxpignlCc

Sorry, materiał już zdjęty i niedostępny. Sprawdzam to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najprostszym rozwiązaniam na wredne gęby jest latarnia, ale nie razie nie wchodzi w grę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Obaj Panowie polaryzujecie i eskalujecie. Od pewnego czasu daje się zaobserwować w waszym dialogu tendencje skrajne i radykalne. Podejrzewam, że irytuje was ten ciągły impossybilizm bliskie wam władzy, który przejawia się pustymi celami więzień w których tak szybko mieli się znaleźć "zdrajcy" , " układ z Magdalenki" i wszechobecni postkomunisci. Nawet tak pojech... ana władza jak obecna, nie podziela waszych obledow w których od lat tkwicie. Wydaje się wam że prowadzicie jakiś intelektualny dialog i kontestujecie rzeczywistość. Przekroczyliscie jednak już dawno pewną granicę prawdy, przestawiając się na obłęd i absurd do których szukacie brakujących elementów układanki. Aby puzzle ułożyć, nie można zastąpić brakującego elementu własnym wyobrażeniem o jego kształcie. W sumie jednak, dodajecie kolorytu temu forum i stanowice swoimi wpisami wyobrażenie dla innych czytelników, o nie przekraczaniu pewnej linii dyskusji, poza którą since zmienia się w fiction.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaq-u, dyskusja tych osób wyglada jak gra dwóch pacjentów ze szpitala psychiatrycznego, spośród których jeden gra w szachy, a drugi w warcaby. Przekonani są przy tym, ze grają ze sobą. Każdy z nich probuje doszukiwać się w niepasującej planszy jakichś racjonalnych relacji.
Wchodzenie w te dyskusje nie ma sensu.
I tak na koniec jeden z nich powywraca pionki i ogłosi się zwycięzcą.

>Najprostszym rozwiązaniam na wredne gęby jest latarnia,
O.... drzew im już zabrakło, co to zamiast liści....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sky : im wystarczą oni sami. Kontakt z realem zapewniają im gdynianin, prawda, max. Dorobili sie stalejj grupy krytyków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Przekroczyliscie jednak już dawno pewną granicę prawdy, przestawiając się na obłęd i absurd do których szukacie brakujących elementów układanki. "

Przekroczyć granicę prawdy zawsze można, z tym, że w dwie strony.
Wczoraj naród pokazał, którą stronę woli i się po tej stronie przeszedł. Parę dni temu pokazał przy urnach, teraz pokazał na ulicy w stolicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To może i moją flagę narodowa na domku uznasz tumanie za wyraz poparcia dla twoich durni ?Co za osioł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Muza musi grać. (2291 odpowiedzi)

:) Dobrze jest jak gra, (co by nie zabrzmiał tytuł wątku zbyt autorytatywnie)....

Kosmetyczka- jakie studia? (33 odpowiedzi)

Chciałabym w przyszłości zostać kosmetyczką. Podpowiedzcie mi- na jakie studia się zapisać?...

Trójmiasto do bani (381 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...

do góry