Widok

Jest prąd... Ale go nie ma.

Cześć może ktoś z Was jest w stanie mi pomóc zanim wezwę elektryka a mianowicie:

Chciałem wstawić pranie, pralka włączona, wrzucam program, wciskam start i nagle pstryk - bezpiecznik w dół. Włączam go znowu, powtarzam czynności z pralką i to samo. W łazience 3 gniazdka, w każdym z nich prąd - ładowarka do telefonu, maszynka do golenia wszystko działa. Z czego może wynikać wyrzucanie bezpiecznika? Czy może to być wadliwa instalacja (kable w ścianach), czy wina bezpiecznika? Bo zakładam, że jest to spowodowane zbyt niskim napięciem w gniazdkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pomysl 1. Odłączyć wszystkie urządzenia z gniazdek i włączyć tylko pralkę
pomysl 2 gdy 1nie zadziała. Podłączyć pralkę na przedłużaczu do innego gniazdka najlepiej poza łazienką
Pralka generuje zbyt duży pobór
Trzeba sprawdzić co ciągnie prąd i powoduje takie przeciążenie
Czasem korek też bywa wadliwy i trzeba wymienić na większy przepływ o ile instalacja wytrzyma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyrzuca tobie bezpiecznik czy, tzw różnicowa Prawdopodobnie musi cos dziać sie z pralka, jesli masz gniazdo zabezpieczone innym bezpiecznikiem podłącz pralkę przedłużaczem do tego gniazda jesli wyrzuci bezpiecznik to masz winowajcę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaką masz instalacje? Jak starą aluminiowa to pewnie kable się "zużyły". A to ze prad jest w innych gniazdkach w łazience wynika z połączenia szeregowego, sprawdź czy masz prąd w dalszych gniazdach za łazienka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podłącz przedłużacz bez uziemienia pod to gniazdko i pralkę do przedłużacza . Jak nie wywali korków to wołaj elektryka , jak wywali to serwis do pralki ;P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

Jeśli dziś piątek, to czytamy Ziemkiewicza (43 odpowiedzi)

Dziś piątek, dzień postny, ale Ziemkiewicz nie zważa i daje czadu:...

muza na dziś (770 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

słodko, część druga ;) (544 odpowiedzi)

Zakładam nowy wątek, słodycze stały się niemożebnie długie i nie mam już do nich cierpliwości ;)...

do góry