Widok

Kiedy likwidować grzyba?

Pojawił nam się grzyb, kupiliśmy preparat pleśniobójczy. Z dnia na dzień jest coraz większy (w kilku miejscach). Czy jest sens likwidowania go teraz w taką pogodę? Czy trzeba poczekać do wiosny? Rozprzestrzenia się on dość szybko i boję się, że do wiosny pół mieszkania mi zajmie :/ (blok ma 3 lata!!!).
Proszę o pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam.na poczatek warto ustalic przyczyne powstawania grzyba a potem wziac sie za jego usuwanie czekanie do wiosny to nie jest najlepszy pomysł bo im wiecej sie go pojawi tym wiekszy koszt usuwania no i oczywiscie negatywny wpływ na zdrowie pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety nowoczesne budownictwo ma ten minus, że wilgoć się wkrada bardzo szybko... Ja wszędzie słyszałam, że najlepiej odgrzybiać na wiosnę, ale bardzo istotne jest też, że grzyb jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Moja koleżanka mieszkała z grzybem kilka miesięcy i nabawiła się ostrej alergii..
Współczuję bardzo.
Powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najpierw sie zorientuj czy to jest w ogole tzw. grzyb czy plesn od wilgoci ! to wcale nie musi byc grzyb . na grzyb jest dobra emulsja przeciwgrzybiczna ''fungi'
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak poznać czy to pleśń czy grzyb?

Przyczyną jest źle zaizolowany dach itp. Mieszkam na poddaszu.
W zeszłym roku było to samo, ale odremontowali nam, weszli na poddasze i poprawili izolację, niestety nie na długo starczyło.

Mam środek PUFAS na pleśń i grzyby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to moze byc zawilgocenie i wilgosc czyli woda z dachu lub teraz topniejacy snieg powoduje ze poprostu woda wchodzi w sciane i ''plama sie powieksza'' ! Grzyb sie nie tworzy ani tak z nikad ani tak szybko ,,,,najpierw sciana musi byc dlugo wilgotna i moze dopiero powstac ''grzyb '' ale niekoniecznie . Wiadomo ze jak mur jest zawilgocony to moze sie tworzyc taka plama podobna do grzyba. A jak poznac musisz sie zapytac fachowca od tego ,,,moze w Castoramie jest ktos taki ,,nie wiem bo nie mam grzyba ale zawilgocenie scian mialem ale wyschlo i tyle . skulem troche tynku potem ten ''fungi '' i na to gips z tym srodkiem a jak jest u ciebie nie wiem. Chyba jednak trzeba usunac najpierw przyczyne naplywu wilgoci,wody na sciany .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak najszybciej nie czekać. Jeśli sciana mokra to gdzies zacieka itrzeba jak najszybciej znaleźć przyczynę, naprawić elewację, dach, nastepnie pozadnie wysuszyc scianę i dopiero wtedy stosować preparaty. Nie czekać do wiosny bo wtedy wrosniety w ściane grzyb będzie bardzo trudny do usuniecia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mieliśmy podobny poblem i walkę z zarządca o usunięcie problemu-nieszczelny dach. Zdąrzyła pojawić się pleśn, ale babka z ubezpieczalni i dekarze kazali nam czekać do wiosny z usunięciem pasudnego problemu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grzyba trzeba likwidowac jak najszybciej. Z tym, że nie jest to takie proste. Jeśli na ścianach pojawił się grzyb, to znaczy że są one zawilgocone. I teraz najważniejsza sprawa, to ustalić skąd ta wilgoć? Sam tego nie zrobisz. Trzeba zlecić ekspertyzę budowlaną. Polecam firmę Eko Projekt http://www.ekspertyzy-mykologiczne.pl/ . Wykonają badanie i bedziesz wiedziała gdzie tkwi problem. Zaproponują też najlepszy sposób na likwidację wilgoci. Potem warto też wykonać ekspertyzę mykologiczną (ta sama firma ci ją wykona) po której będzie wiadomo co za rodzaj grzyba to jest i będzie można dobrać preparat, który szybko i skutecznie usunie problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

transport poszukuję tanio i solidnie (7 odpowiedzi)

hej może ktoś ma godny polecenia transport do przeprowadzki , potrzebne żeby załadować i...

Projektant wnętrz Trójmiasto (76 odpowiedzi)

Szukam projektanta wnętrz w trójmieście w dobrej cenie czy możecie kogoś polecić ?

Przeprowadzka (5 odpowiedzi)

Może ktoś z Was korzystał z firm zajmujących się przeprowadzkami i ma doświadczenie w tym...

do góry