Widok

Kiedy mogą pojawić się pierwsze rozstępy?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam dziewczyny. Jestem ciekawa kiedy mogą zacząć pojawiać sie pierwsze rozstępy? Jestem juz w 7 miesiącu i jak dotąd nie zauważyłam żadnych na swoim ciele. Uzywam kosmetyków przeciw rozstepom, ale zastanawiam się, czy większe ryzyko ich wystapienia nie jest przypadkiem po urodzeniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do 8 miesiaca nie mialam wogóle .pojawily sie w 9.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi sie rownierz pojawily z poczatkiem 9 :(:(:(:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jeszcze nie mam oby tak dalej

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja niemialamw ciazy WCALE ani jednego:)
Ale poporodzie, wyszedl mi jeden wielkosci 5 cm:(..na brzuchu, ktorego w ciazy nie widzialam!
Tak to jest wszytsko ok- az mnie zdzwililo to..ale ciesze sie;)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi też wyskoczyły ok. 2-3 tyg. przed porodem...
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a trakcie porodu nawet moga sie pojawic :) u mnie tak sie stało
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Krem na rozstępy - https://tonzes.com/rozstepy.htm moje rozstepy maja cztery lata a krem uzywam od dwoch tygodni i widze roznice. A takze skora stala sie bardziej napieta i delikatna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2 tygodnie przed porodem :(
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na piersiach pojawiły mi się w 8 msc, a na brzuchu 2 tygodnie przed terminem
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie narazie jeszcze nie wyskoczyły (3 tyg do terminu) ale mam takie małe popekane naczynka gdzieniegdzie...oby to nie było zapowiedzią rozstępów :( nie dośc że mnie pokroją (mam miec CC) to jeszcze to miałabym miec :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
pajączki , popękane naczynka nie są wstępem do rozstępów
mam na boku brzucha, na wysokości talii od początku ciąży i nie ma w tym miejsu rozstępów, kropka, a ty z jakich przyczyn CC?
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok, już wiem, nie musisz pisać :)
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja urodziłam długo po terminie,więc w ostatnich tygodniach musiał jakiś się zrobić,tak do terminu nie miałam ani jednego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie pojawiły się jakoś w 4 miesiącu, jak brzuch zaczął mi szybciej rosnąć. Co jakiś czas powstają nowe. Używam specjalnych kosmetyków, może kolejne będą trochę mniejsze? Nie przejmuję się, bo zawsze miałam tendencję do rozstępów (szybko rosłam w okresie dojrzewania i już to raz przerabiałam).
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje pojawily sie na brzuchu po 36. tygodniu
na piersiach troche wczesniej
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie dopiero po porodzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja przeszlam trzy ciąze i rozstępow nie mam nie zawsze muszą być trzeba pamiętać zeby często natluszczać te miejsca kremem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety, samo smarowanie gwarantuje braku tych gości na ciele. Smaruję skórę odkąd pamiętam - stosuję dobre balsamy, oliwki, a obecnie dodatkowo specjalne kosmetyki dla ciężarówek- a rozstępy i tak mam (pierwsze jeszcze z czasów wzrostu wzwyż w szkole podstawowej).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
widocznie jedne mają inne nie taka uroda ale wymyślają ciągle nowe preparaty tylko to już po ciązy bo są silne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi wyszły jakoś ok 7 miesiąca od kiedy przestałam używać krem przeciw rozstępom a zaczełam się smarować oliwką:/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok. 35tc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się smaruję oliwką od kiedy pamiętam ot taki codzienny rytuał:) W ciąży również się smarowałam, rozstępy dopadły mnie ok 9 miesiąca ale tylko na szczęście na pośladkach:) Myślę, że ważną rzeczą jest nie tylko samo smarowanie ale i masaż tych okolic, naprawdę to pomaga skórze. Można poprosić męża to będzie to bardziej przyjemne dla Was a przede wszystkim dla niego:)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale pamiętajcie ze masowanie brzucha nie zawsze jest wskazane np. przy zagrozonych ciązach nie wolno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli ciąża jest zagrożona raczej kobieta nie ma jeszcze chęci i siły przejmować się rozstępami. Moja kuzynka miała taką ciąże gdzie przeleżała 6 miesięcy w szpitalu, na pytanie czy przeszkadzają jej rozstępy, odpowiada że się nimi nie przejmuje, najważniejsze że ma zdrowe dziecko:)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
są rozne kobiety ja tez nie myślalam o wyglądzie jak lezalam na patologji. ale lepiej o tym wiedziec zeby brzuszka nie masować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście zgadzam się:)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każda przeżywa to inaczej. Przy pierwszej ciąży pojawiły mi się na sam koniec.
Przy drugiej przez całą używałam żelu do masażu HB i wszystko było OK.
Ale ogólnie - pilnujcie tego. Z pozostałościami po pierwszej ciąży walczę od dawna.
I jakoś wątpię, żeby mi się udało to całkowicie wyeliminować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sama obecnie mam i nie wiem jak sobie z nimi poradzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja na szczęscie uniknęłam rozstępów. Miałam dośc mały brzuszek przez całą ciążę, tak więc skóra tak bardzo się nie rozciągnęła. Duże znaczenie miało pewnie również to, ze regularnie stosowałam balsamy na brzuch oraz uda (mam taki zwyczaj, długo przed ciążą nawilżałam skórę, teraz też tak robie). Poza tym moja mama nie miała rozstępów w ciązy, odziedziczyłam pewnie po niej dobre geny :)
Mogę poza tym polecić kosmetyki naturalne od Resibo , które odkryłam właśnie w ciązy i stosuję do teraz. Wczesniej nie zwracałam dużej uwagi na składy kosmetyków, dopiero jak zaszłam w ciążę, zaczełam interesować się naturalną pielęgnacją. Wiele dziewczyn polecało tę firmę, tak więc postanowiłam wypróbować i jestem zadowolona. Kosmetyki bardzo fajne, dobre skłądy i rzeczywiście widzę u siebie różnicę w stanie twarzy i ciała od czasu od kiedy używam.
Do ciała mogę polecić ten balsam ujędrniający:
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fajnie ale ja uważam że w ciąży lepiej używać kosmetyków dedykowanych kobietom w ciąży. Moim zdaniem to rozsądniejsze. Dlatego u mnie dermokosmetyki z potwierdzonym działaniem mama care od Efektimy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja jestem w 10 tygodniu ciąży i wlanie dziś popękała mi skóra. Cały dzień mnie piekła i siedziała, a na wieczór zauważyłam czerwone pęknięcia jak zadrapania, jak zrobiłam zdjęcie tego to zrozumiałam że to rozstępy. kształt identyczny tylko mniejsze. Jestem w szoku, że w 10 tyg coś takiego się stało
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie* Swędziała* sory za błędy ale jestem w emocjach jeszcze jak to pisze XD
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiesz, ja co skorzystanie z toalety, to jakiś krem wmasowywałam w skórę brzucha, zatem po kilka razy dziennie, no i oczywiście po prysznicu, na noc. Myślę że dzięki temu praktycznie uniknęłam rozstępów. W pierwszej ciąży nie miałam żadnych, w drugiej pojawiły się, w samej końcówce, jak już sądziłam że mi nie grożą, ale nieliczne, blade i po ciąży zniknęły. jestem przekonana, że i u ciebie znikną, tylko naprawdę pamiętaj o natłuszczaniu skóry. (I twierdzę że każdy głęboko wnikający, natłuszczający preparat jest dobry. Reklamodawcy niech sobie tę nachalną reklamę wsadzą.)
Mój zestaw do pielęgnacji: oliwa a nawet olej z cukrem (najlepiej drobnym) do peelingu, krem. Polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

Plac zabaw (7 odpowiedzi)

Witam. Przeprowadzilismy sie z bloku do domku poza miastem. Corka lat 6 chetnie bawila sie na...

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (53 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...

do góry