Widok

Kiedyś było biedniej ale przyjaźniej dla pacjenta

Bardzo mieszane odczucia. Pacjentka przychodni od wielu, wielu lat, pamiętająca czasy gdy było kilku lekarzy rodzinnych: Niewęgłowski, Hoffmann, Sadowska, Bobeł, Jagielska. Był dwupiętrowy barak, przeciętne wyposażenie, przychodnia gorzej prosperowała ale była rodzinna atmosfera, wysoka jakość usług i pacjent mógł zawsze liczyć na pomoc. Obsługa w starej rejestracji profesjonalna. Teraz obiekt jest okazały i nowoczesny ale pacjent leczący na NFZ zszedł na dalszy plan. Ogromna rotacja wśród rejestratorek (sytuację ratuje Pani Krystyna), o wiele częściej "nie da się", odległe terminy do lekarza rodzinnego (nieraz miesiąc) a w razie choroby trudno się dostać do innego lekarza. Jest portal pacjenta ale niektórzy lekarze jak widać są przeznaczeni jedynie dla pacjentów komercyjnych (za 130 złotych). Niektórzy lekarze "rodzinni" koszmarni, przewinęło się wcześniej jedno nazwisko. Z ETER-MEDu zrobił się moloch, widać że usługi komercyjne są priorytetem. Nie skreślam jeszcze całkowicie ale pokazuję żółtą kartkę.
Moja ocena
obsługa: 3
 
oferta: 4
 
jakość usług: 3
 
wyposażenie: 6
 
czas oczekiwania: 2
 
ocena ogólna: 3
 
3.5

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź obiektu:

Kiedyś w Polsce przypadało 5 lekarzy na 1000 mieszkańców, teraz zaledwie około 2.
W przypadku wprowadzenia płacy minimalnej na poziomie 4000zł. w rejestracji będzie tylko jedna rejestratorka i będą skrócone godziny pracy przychodni.
Zachęcamy do wypróbowania innych przychodni.
Skruchę przyjmiemy ze zrozumieniem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardzo trafna odpowiedź przychodni. W punkt! Nic już nie ma " za darmo". Wyposażenie przychodni, utrzymanie budynku też kosztują, stąd nie dziwię się, że przy wycenach usług, które proponuje NFZ przychodnie ratują się usługami komercyjnymi. Każdy Pacjent chce być przyjęty w pięknych wnętrzach, być badany na nowym, profesjonalnym sprzęcie. Jeśli już, to należy ,mieć pretensje do NFZ (a w zasadzie do...? no właśnie- siebie samych- to przecież my wybieramy sobie władze).
Rozumiem rozgoryczenie Pacjentki, ale akurat zasady gospodarki wolnorynkowej są bezduszne i dotyczą wszystkich- również służby zdrowia. Akurat w innych krajach wszyscy "płacą i płaczą" (patrz: USA)- nie masz dodatkowego ubezpieczenia, nie stać cię- do widzenia. Nikt nie będzie pracował za darmo- dobra pielęgniarka, rejestratorka, lekarz też mają rodziny i chcą godnie zarobić.
Poza tym bzdurna zasada współpłacenia- proszę zobaczyć, jak ogromne kwoty idą np. na diagnostykę, leczenie osób, które nigdy, przenigdy na nią nie zarobiły ( np. pijaczek trafiający na SOR z urazem głowy- za jego badania płacimy my wszyscy)...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do pewnego momentu Twój wywód niby realistko był w miarę sensowny, ale po pogardliwym nazwaniu człowieka chorego i zagubionego- "pijaczkiem" i twierdzenie że on nie zarobił na swoją opiekę jest tak głupi i prymitywny że ręce opadają, ale rozumiem poziom kształcenia od lat 80-tych stale się obniża.
Co do składki zdrowotnej to chciałem cie powiadomić że wszystkie czy to z pracy na etacie czy z działalności gospodarczej, lub z tego i tamtego kiedy płacisz dwie lub trzy naraz zawsze odciągasz w pełnej wysokości od podatku przy rozliczeniu PIT!
Więc co ty płacisz? Nic nie płacisz bo konstytucja tak mówi, do tego twoje dzieci wiszą na twoim pseudo ubezpieczeniu a moze i mąż nierób lub odwrotnie ty siedzisz w domu i bazgrzesz na klawiaturze.
Pijaczek jak go nazwałaś nawet jak nie pracował to dzielnie płaci akcyzę i vat przy zakupach swojej codziennej dawki ambrozji, więc jest opodatkowany dodatkowo bo ty pić nie musisz ale od mleka nie masz akcyzy i masz najniższy vat.
Więc pomyśl czasami bo o reszcie aspektów tej sprawy typu solidaryzm społeczny itd. nie chce mi sie nawet uświadamiać bo jak urodzi ci się dziecko niepełnosprawne mogę stwierdzić że to na twoje życzenie bo źle sie odżywiałaś albo nie należycie prowadziłaś swój marny żywot i pomoc od państwa jest nie dla ciebie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry