Widok

Kiedyś rodzina a teraz?

Moze któraś z mam jest w podobnej sytuacji lub była kiedyś... Mąż mnie męczy psychicznie, stwierdziłam że odejdę, jednak mamy córkę 10 lat, obecnie mieszkamy w duzym domu, ja mam małe mieszkanie, córka mi kiedyś powiedziała ze ma tam za mało miejsca i sie ze mna nie wyprowadzi a po drugie tu ma szkołę i koleżanki, mąż każe jej wybierać - co powinnam zrobić? Proszę go tłumaczę ze ona jest za mała, ze ja zawsze zajmowałam sie lekcjami, gotowaniem, szkola, lekarzami itd ze on pracuje i ciagle o nie ma w domu to mi mowi ze da radę, musze się wyprowadzić ale nie chce jemu córki zostawić, (nie będę ograniczac ich kontaktów ale w czasie wolnym,) co zrobić? Czy dziecko może wybierac? Przecież logiczne że w takim wieku mysli się inaczej, a po drugie czy jest instytucja która pomogłaby mi jak zacząć działać krok po kroku? Dodam że ja pracowałam zawsze na skromny etacie 8-16, maz prowadził dwie firmy 24/h i mieliśmy wspolne pieniadze, nie mam zadnych oszczędności nie stać mnie na adwokata :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są darmowa porady prawne w kilku miejscach.
Np. 22.07 w biurze stowarzyszenia "Wszystko dla Gdańska". https://m.facebook.com/PawelAdamowiczWszystkoDlaGdanska/photos/a.1966423886757479/2405295966203600/?type=3&source=57
(Jana Heweliusza 11, 13 piętro, pokój 1308a)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję, skorzystam chętnie

niechyba

Możesz też skorzystać z porad dofinansowanych przez urząd miejski:
prawnych: http://mopr.gda.pl/nieodplatna-pomoc-prawna-poradnictwo-obywatelskie-gdansku-podstawie-oswiadczen/
psychologicznych/ warsztatów dla siebie i córki: https://www.pelikan.org.pl/

poza tym życzę Ci dużo siły i dbałości o siebie - szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko

Jeny to jest okropne...tyle lat z kimś żyjesz a nagle "masz się wyprowadzić" i jeszcze córka chce zostać z tatą. Dobrze, że ja rozwiodłam się jak córka była mała, ale niestety nawet mimo tego problemy się nie kończą i ciężko sobie ułozyć życie. A co do wspólnych finansów.... jak sama wspomniałaś są wspólne. musicie się podzielić po połowie czy jakkolwiek inaczej, ale nie może być tak, że musisz odejść i to jeszcze w skarpetkach...na pewno dobry prawnik ci doradzi co zrobić, ale uważaj, żeby nie wyczyścił konta zanim założysz sprawę, bo i takich przypadków niemało. Kobieta zawsze powinna mieć swoje oszczędności na czarną godzinę....daj znać jak Ci idzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

poleccie mi jaks zabawkę dla rocznego dziecka (56 odpowiedzi)

Moja córeczka skonczy niedlugo roczek. Zastanawiam ,co mam jej kupić???Dodam, ze ma ju...

pediatra chełm (3 odpowiedzi)

Witajcie, Zbliża mi się termin porodu i muszę wybrać pediatrę. Kogo polecacie na Chełmie, i w...

Oczyszczacz powietrza czy warto (18 odpowiedzi)

Witam, okazalo sie, moja corcia ma alergie na roztocza kurzu domowego. Lekarz polecil mi...

do góry