Widok

Kiedyś rodzina a teraz?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Moze któraś z mam jest w podobnej sytuacji lub była kiedyś... Mąż mnie męczy psychicznie, stwierdziłam że odejdę, jednak mamy córkę 10 lat, obecnie mieszkamy w duzym domu, ja mam małe mieszkanie, córka mi kiedyś powiedziała ze ma tam za mało miejsca i sie ze mna nie wyprowadzi a po drugie tu ma szkołę i koleżanki, mąż każe jej wybierać - co powinnam zrobić? Proszę go tłumaczę ze ona jest za mała, ze ja zawsze zajmowałam sie lekcjami, gotowaniem, szkola, lekarzami itd ze on pracuje i ciagle o nie ma w domu to mi mowi ze da radę, musze się wyprowadzić ale nie chce jemu córki zostawić, (nie będę ograniczac ich kontaktów ale w czasie wolnym,) co zrobić? Czy dziecko może wybierac? Przecież logiczne że w takim wieku mysli się inaczej, a po drugie czy jest instytucja która pomogłaby mi jak zacząć działać krok po kroku? Dodam że ja pracowałam zawsze na skromny etacie 8-16, maz prowadził dwie firmy 24/h i mieliśmy wspolne pieniadze, nie mam zadnych oszczędności nie stać mnie na adwokata :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są darmowa porady prawne w kilku miejscach.
Np. 22.07 w biurze stowarzyszenia "Wszystko dla Gdańska". https://m.facebook.com/PawelAdamowiczWszystkoDlaGdanska/photos/a.1966423886757479/2405295966203600/?type=3&source=57
(Jana Heweliusza 11, 13 piętro, pokój 1308a)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję, skorzystam chętnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niechyba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz też skorzystać z porad dofinansowanych przez urząd miejski:
prawnych: http://mopr.gda.pl/nieodplatna-pomoc-prawna-poradnictwo-obywatelskie-gdansku-podstawie-oswiadczen/
psychologicznych/ warsztatów dla siebie i córki: https://www.pelikan.org.pl/

poza tym życzę Ci dużo siły i dbałości o siebie - szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeny to jest okropne...tyle lat z kimś żyjesz a nagle "masz się wyprowadzić" i jeszcze córka chce zostać z tatą. Dobrze, że ja rozwiodłam się jak córka była mała, ale niestety nawet mimo tego problemy się nie kończą i ciężko sobie ułozyć życie. A co do wspólnych finansów.... jak sama wspomniałaś są wspólne. musicie się podzielić po połowie czy jakkolwiek inaczej, ale nie może być tak, że musisz odejść i to jeszcze w skarpetkach...na pewno dobry prawnik ci doradzi co zrobić, ale uważaj, żeby nie wyczyścił konta zanim założysz sprawę, bo i takich przypadków niemało. Kobieta zawsze powinna mieć swoje oszczędności na czarną godzinę....daj znać jak Ci idzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

o ile większe buty na zimę? (34 odpowiedzi)

chce kupić mojej 2,5 letniej córce buty na zimę, bo teraz jest przynajmniej wybór, obecnie nosi...

do góry