Widok

Klauzula sumienia

Klauzula sumienia jest pomyłką i emenacją rasizmu.
Nie można bowiem uzależniać wykonywania swoich obowiązków określonych prawem od swojego stosunku do określonych ludzi czy przekonań.
Jeżeli ktoś zdecydował się być lekarzem, to ma wykonywać ten zawód zgodnie z obowiązującym prawem, albo zgłosić niezgodność obowiązującego prawa z Konstytucją do Trybunału Konstytucyjnego (ta możliwość jest chwilowo niemożliwa ze względu na brak legalnego Trybunału Konstytucyjnego w Polsce)
Za chwile trafią się nam policjanci-pacyfiści, którzy nie będą strzelać, wrażliwi drukarze, którzy nie będą drukować, sędziowie, którzy nie będą skazywać albo sanitariusze, którzy będą pomagać tylko białym Polakom.
Klauzula sumienia prowadzi prostą drogą do anarchii.

Jeżeli ktoś ma wrażliwość przekraczającą obowiązki wynikające z wykonywanego zawodu, to niech go zmieni.
Uważam, ze pracodawca powinien rozwiązywać umowy o prace ze wszystkimi, którzy odnawiają wykonywania obowiązków służbowych ze względów rasistowskich, w tym ze wzgledu na klauzule sumienia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

A gdzie masz uzależnienie wykonywania obowiazków od rasy pacjenta w klauzuli sumienia?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Co to ku...wa za bełkot jest?
"Nie można bowiem uzależniać wykonywania swoich obowiązków określonych prawem od swojego stosunku do określonych ludzi czy przekonań."
A to co jest k..wa?!
http://wiadomosci.wp.pl/lekarz-nie-chcial-leczyc-pacjentow-z-pis-teraz-w-ogole-nie-przyjmuje-chorych-6210261216196225a

Ps
Zjawisko wgryzania się we własną pupę. Smacznego i szybko kończcie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Chyba nie zrozumiałaś. Oj słabo.....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Człowieku, klauzula sumienia nie jest dyskryminacją Ciebie i Twoich poglądów ale deklaracją i manifestacją poglądów człowieka, który ją podpisuje. Jest to "szczególna regulacja prawna" a Ty brzdąkasz po swojemu...
Strasznie s ł a b o ... :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Twoja wypowiedź byłaby bardziej merytoryczna gdybyś więcej "ku....w" umieściła.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tia, nabazgrał mister merytoryki 2017! Twój tytuł nie jest zagrożony
bez odbioru
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wiesz, ja nie muszę używać 3 "ku....ew" w każdym zdaniu. A Ty widać musisz. Taka różnica.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziwne, on głównie w WOŚP uderzył, bo zarzucił im, że wyposażyli jego prywatny gabinet. A niechęć niektórych posłów PiS do Owsiaka jest odwzajemniona, ale nie jest regułą. Pamiętam, że szefa orkiestry od zawsze nie trawiły środowiska skrajnie lewicowe, punk-rockowe i anarchistyczne. Zarzuca mu się przede wszystkim udział w operacji rozbicia festiwalu w Jarocinie i miękkie, niemal bezinwazyjne zastąpienie go komercyjnym Woodstockiem. Razem z Walterem Chełstowskim i Kubą Wojewódzkim nad tym pracował. Nie wiem, nie byłem w Jarocinie, ale gdyby tam ktoś wpadł na pomysł postawienia namiotu, do którego zapraszani byliby politycy i celebryci, to podejrzewam, że publika wyrzuciłaby taki namiot na kopach. Trzeba by zresztą Marka Kurzyńca zapytać, co konkretnie ma do Owsiaka. On jakiś antykwariat w Gdańsku prowadzi, albo prowadził.
A o aborcję i klauzulę sumienia właśnie się parlamentarna opozycja rozwala popełniając spektakularne sepuku. Niewiarygodne. W 2018 roku! Kiedy te tematy już są od dawna przemielone i nie da się na tym zbić poważnego kapitału politycznego. Jednej posłance właśnie elektorat wysmarował biuro poselskie kupą. Lubnauer, Misiło... Co oni wygadują w ogóle? To jakaś operacja wypchnięcia opozycji poza parlament i ponownego napompowania SLD przy wsparciu partii Razem i środowiska prezydenta Słupska? To przecież Kaczor bał się jak ognia tematu aborcji, bo myślał, że PiSowi najbardziej może to zaszkodzić. Nawet Marka Jurka w bardzo niegrzeczny sposób kiedyś za to objechał

https://www.youtube.com/watch?v=EGRPTPX5Bp4
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

> on głównie w WOŚP uderzył

Głównie to Wojciech Wieczorek się poważnie w łeb uderzył.
Stracił pracę w Panaceum w Rumi, będzie miał sprawę przed komisją etyki w Izbie Lekarskiej i w prokuraturze.
W zamian za "reklamę" w mediach, która niekoniecznie przysporzy mu pacjentów.

Środowisko antypisu ma juz do końca nawalone pod czachą, co widać choćby po wpisach naszych forumowych dyżurnych trolli.
A dla pełnej rozrywki dzisiaj będziemy mieć protesty wściekłych bab przeciw antypisowskiej opozycji :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12

sadyl, nie siedź w tej swojej zatęchłej norze ogrzewanej żelazkiem i gazami. Rusz się trochę na słoneczko i świeże powietrze.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ty i babcia, która skrzętnie opisuje jak jej użyłeś i wywaliłeś do kosza uważacie się za mędrców, myślicieli i intelektualistów.
Dlaczego świat Was nie docenił? Dlaczego świat się na Was nie poznał?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

@trolle:
Wasze wpisy potwierdzają jedynie moją tezę o waszej biedzie umysłowej.
Zero meritum, tylko przytyk z (nadgryzionej już) d.py wzięty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11

Z kolei Wasze pseudo intelektualne wpisy podstarzałych ludzi, sfrustrowanych pokazują, że internet to wylęgarnia frustratów.
Czy chcesz jakieś szczegóły?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sadyl a ty masz za to bide w gaciach
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo " Świat się pomylił "......
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Badyl, słodki Miniu...
Nie mieszaj mnie do polityki. Przeciwko wariacjom głupoty, owszem, zawsze i wszędzie.
Ps
Zawsze mogę się wykpić PMS. Czym wykpią się te cudaki z ekranu, na które już nie da się patrzeć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

sadylu, naprawdę polecam ci jakiś wyjazd, chociaż na narty w Alpy. Nie trzeba mieć dużych pieniędzy na taki tygodniowy wyjazd. Nabierzesz jeszcze większego optymizmu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Duzych pieniedzy nie trzeba miec ale trzeba w ogole miec nadwyzki finansowe. To utopia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sprawa Pana doktora z Rumi jest właśnie przykładem tego, do czego może prowadzić przyzwolenie na stosowanie klauzuli sumienia.
Człowiek wymagający pomocy lekarza, jest człowiekiem takim samym niezależnie od wyznawanej religii czy sympatii politycznych.
Ten przypadek nie może być usprawiedliwiany w jakikolwiek sposób.
Lekarz ma nieść pomoc wszystkim, w zgodzie z prawem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Następny "geniusz", któremu myli się etyka lekarska z klauzulą sumienia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Czy ktoś wierzy w przypadek, że jednocześnie, wraz z tym drugim, poruszyliście temat klauzuli sumienia, która nijak się nie ma do głupoty Wieczorka?
Jeszcze twoje beczenie o "rasistowskiej" naturze tej klauzuli, też ni z gruchy ni z pietruchy.
Jedyne uzasadnienie widzę w prikazie, aby jakoś wpleść klauzulę sumienia w popis idiotyzmu własnego wyznawcy. Nawet jeśli to nie ma żadnego sensu. Może gawiedzi się utrwali w głowie negatywne skojarzenie z określeniem "klauzula sumienia".
Tyle, że taka manipulacja moze zadziała na mikrocefali pokroju czytelników GieWu albo innych wyznawców tefałenu.
Na tym Forum tylko się osmieszacie. Nie pierwszy (i niestety zapewne nie ostatni) raz zresztą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Twoje stanowisko Panie Sadylu nie ma nic wspólnego z racjonalnością i jest próbą obrony czegoś, czego się nie da obronić.
Nikt bowiem z nas nie jest w sumieniu drugiego człowieka.
Jestem w stanie sobie wyobrazić, ze ludzie niegodni mogą w swoim sumieniu usprawiedliwić brak pomocy człowiekowi wymagającemu takiej pomocy tylko dlatego, ze ma niewłaściwe poglądy polityczne.

Odstąpienie od wykonywania obowiązków lekarza z powodów religii czy sympatii politycznych jest po prostu niedopuszczalne.
Dopuszczenie wyjątku dla lekarzy otworzy możliwości powoływania się na to samo przez inne grupy zawodowe, czyli do totalnej anarchii.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Jestem w stanie sobie wyobrazić, ze ludzie niegodni mogą w swoim sumieniu usprawiedliwić brak pomocy człowiekowi wymagającemu takiej pomocy tylko dlatego, ze ma niewłaściwe poglądy polityczne.

Rozumiem doskonale, ze akurat ty jesteś w stanie to sobie wyobrazić.
Niemniej od ponad 20 lat, odkąd "klauzula sumienia" istnieje w polskim prawodawstwie ("Ustawa o zawodzie lekarza..." z 1996r) nie było słychać o takim przypadku.
Nawet Wieczorek, który nie jest godzien nazywać się lekarzem, nie powoływał się na klauzulę sumienia.

BTW:
Pacyfistę będącego zwierzchnikiem Sił Zbrojnych już mieliśmy w polskim rządzie.
Był to Bogdan Klich, w latach 2007-11
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

sadyl

Te bidule mają problemy z logiką i nie rozumieją, że klauzula sumienia dotyczy merytorycznego związku wykonywanej pracy z charakterem rozszerzenia zakresu tej pracy o jakieś dodatkowe czynności, które sumienie kwestionuje. Zabiegi lekarskie mają chronić zdrowie i życie, podczas gdy aborcja jest zabiegiem rozszerzającym procedury medyczne o czynności życie niszczące, więc automatycznie sumienie je kwestionuje. Podobnie drukarz, który odmówił drukowania materiałów gejowskich mógł powołać się na kłamliwość propagandy tak jak każdy normalny człowiek może odmówić uczestnictwa w oszustwie czy kłamstwie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Porównanie z drukarzem nie jest najszczęśliwsze.
Przede wszystkim, wg mojej wizji świata, drukarz powinien mieć prawo odmowy wykonania usługi bez konieczności tłumaczenia się z tego. Podobnie jak restaurator powinien mieć prawo wybierać sobie, kogo będzie gościł a komu zamknie drzwi.
To jest naturalna swoboda działalności gospodarczej i prawo nie powinno w to ingerować.
Z lekarzami jest inaczej. Składając przysięgę Hipokratesa zobowiązują się do ratowania życia bez względu na płeć, wyznanie, kolor skóry itd.
A także bez względu na swoje przekonania. Zatem lekarz, który odmówiłby aborcji, powołując się na klauzulę sumienia, jeśli jest to jedyna metoda na utrzymanie matki przy życiu, również nie byłby godzien nazywania sie lekarzem, podobnie jak Wieczorek.
Natomiast jesli nie ma stanu zagrożenia życia, ma prawo powołać się na klauzulę sumienia i żaden z powyższych jazgaczy nie ma na szczęście tu nic do gadania. Pieprzą trzy po trzy, bo tak im każą. Wszak wściekłe baby znowu w akcji a trza jakos zdobywać ochłapy elektoratu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

sadyl

Mogę, jako drukarz, odmówić udziału w propagowaniu kłamliwych treści, jako treści zatruwających umysł, tak jak odmawia się udziału w podawaniu trujacych substancji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sky..., zlituj się nad moją siwiejącą głową. Jesteś wszak myślącym czlowiekiem. Co Ty tworzysz?
Ten lekarz urządził sobie cyrk w swoim, własnym, prywatnym gabinecie. Tej wersji będzie się trzymał jak brzytwy.
Jeśli to prawda to osobiście, ilekroć umawiam wizytę w prywatnym gabinecie, bulę słono kasę za każdą taką wizytę.
Zapamiętaj sobie, że "za pieniądze lud się podli, za pieniądze ksiądz się modli" więc wątpię by kaską pogardził. Wątpię też byś w jego gabinecie trafił na sprzęt sponsorowany przez WOŚP.
Co temu chłopu strzeliło do łba z nudów? Stawiam na brak wyobraźni. Kosztowny.
Mnie jest gance gal czy jest peowcem czy pisiorem. Durniem nieszczęsnym jest i tyle. Obnaża glupotę "nadzwyczajnych kast", które wzgardziły własnym gniazdem i srra...ąą w nie. Pieniądz, wladza i wpływy przetrąciły i przetrącają wiele kręgosłupów.
Fala świty głupców poniosła i zatopiła niejednego lidera.
Mówią, że Neron spalił Rzym, tymczasem to fałsz i obłuda pazernej "nadzwyczajnej kasty", która go otaczała dopuściły do przekroczenia granic absurdu.
Litości! Nie traćcie głowy przy byle wiaterku. Żal patrzeć jak zwodzić się dajecie :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

> zlituj się nad moją siwiejącą głową

Nie szafuj tą siwizną, bo Twój PMS będzie niewiarygodny ;]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

>Pacyfistę będącego zwierzchnikiem Sił Zbrojnych już mieliśmy w polskim rządzie.

Lepiej mieć pacyfistę niż dywersanta.

Przykład z drukarzem jest bardzo dobry, w tym przypadku na sumienie powoływał się pracownik, a nie właściciel.
Jedynie właściciel dysponując swobodą kształtowania stosunków cywilnych może np, danej umowy nie podpisać. Jego pracownik taką swobodą już nie dysponuje. Chociaż uważam, ze właściciel ze względów społecznych nie powinien powoływać się na względy inne niż biznesowe. Idąc bowiem tym tropem dalej ktoś może gejowi odmówić sprzedaży np. drożdżówki w prywatniej cukierni lub biletu na prywatny autobus.

Sankcjonowanie prawa odmowy wykonywania określonej czynności zawodowej ze względu na sumienie jest złem i tak trzeba to nazywać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Badyl, Ty się nie śmiej Chłopaku, tu trzeba płakać :(
"Głupota różni się od tępoty gdyż głupota wnosi w serce ciemnotę (hebetudo), a w zmysły otumanienie (obtusio), gdy tępota całkowicie pozbawia człowieka zmysłu duchowego”.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wściekła babo, już masz przechlapane.
Pan sađyl zagiął parole name Ciebie.
Jak wszyscy wiedzą, jest On największym rąbaką na tym forum.
Ani się obejżysz, a już będzie po krzyku.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

>Trzeba by zresztą Marka Kurzyńca zapytać, co konkretnie ma do Owsiaka. On jakiś antykwariat w Gdańsku prowadzi, albo prowadził.

W Sopocie. Hulajpole. Na Malczewskiego. Dawniej dość często tam bywałem i kilka fajnych rzeczy kupiłem. Mój kumpel nawet u Marka pracował. Jak dla mnie pozytywny koleś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie pozytywny. Do polityki nie wszedł, to i się nie pobrudził. Bardzo rozbieżne są losy działaczy Wolności i Pokoju. Jeden chciał być premierem z Krakowa, ale mu nie wyszło. Ostatnie wieści od niego to "ratunku, biją mnie Niemcy". Drugi został ministrem obrony w rządzie PO. Jeszcze inny jest ministrem spraw zagranicznych co prawda w rządzie PiS, ale pochodzi z korporacji Benjamina Lewartowa znanego jako Bronisław Geremek. Oprócz stołka dorobił się pięciu córek, co budzi sympatię i zastanowienie, czy co bystrzejsi dziennikarze nie nadadzą mu ksywy Tewie Mleczarz. Klaudiusz Wesołek po krótkim romansie z wielką polityką stwierdził, że to nie dla niego. Nieznani sprawcy spalili mu dom razem z kilkoma psami. Potworność. Teraz kozy hoduje na Podlasiu z dala od garniturów, polityków i nieznanych sprawców. Był jeszcze "Belfer", też za uczciwy na politykę. Walczył o Polskę bez elektrowni atomowych, do samego końca. Ostatecznie rak go zeżarł.
pam pam pam pam pam pam paam pam
pam pam pam pam pam paam pam pam

https://www.youtube.com/watch?v=xoTVVqhBh8w
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W pewnym sensie to zabawne i powinno się rozpowszechnić jego zdjęcie w sieci, by ludzie, których nie obsługuje, też mogli mu odmówić "przepraszam, ale tych bułek nie możemy panu sprzedać, piekarz głosował na pis":d
Z drugiej strony, pachnie to początkiem fanatyzmu, jak podkładanie bomb pod kliniki aborcyjne w USA.
"Zrozumiał, że nie tylko był jej bliski, ale nie wiedział gdzie on się kończy, a ona zaczyna"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znam tego lekarza, kilka lat temu byłam u niego przy okazji załatwiania jakiś kwitów zdrowotnych do pracy. Wtedy przyjmował w Gdyni.
Z gadki zupełnie spoko, niczym się nie wyróżniał, lekarz jak lekarz.
On ma wprawdzie prywatną praktykę lekarską ale przyjmuje w gabinetach i przychodniach które mają kontrakt z nfz więc nie tylko prywatnych pzychodniach
Widocznie przychodnia w której teraz przyjmuje dostała urządzenia w darze od WOŚP i Panu doktorowi nie spodobał się bojkot darczyńców, ale fakt faktem że polityki, spraw rodzinnych ani łóżkowych się do pracy nie przynosi bo nie wypada.
Wyszło bardzo niefortunnie, a że sprawa medialna to kara będzie surowa...czy to źle czy dobrze, nie wiem
Ja tu żadnej klauzuli sumienia nie widzę.
Swoją drogą jak trafia się tak wrażliwy światopoglądowo lekarz to może warto zastanowić się nad zmianą specjalizacji, na taką w której nie występują rozterki natury moralnej czy politycznej i zostać np. weterynarzem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będąc weterynarzem rozterki sumienia są jeszcze większe.
Uśpienie psa czy konia jest rutyną w niektórych przypadkach, a jeżeli ktoś nie uśmierca zwierząt bo tak mówi mu sumienie, to klapa.....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z moich doświadczeń wynika że czasem nie uśpienie zwierzęcia bedzie większym bestialstwem które podchodzi pod znęcanie się
To nie są zawody dla bardzo wrażliwych czy niezdecydowanych ludzi a decyzję trzeba podejmować szybko....brak działań to również pewna decyzja
Jeśli sumienie koliduje z zawodem to trzeba zmienić zawód na taki który nie koliduje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Będąc weterynarzem rozterki sumienia są jeszcze większe.

Nie chciałem tego komentować, bo wydawało mi się, że przypisanie weterynarzowi większych rozterek sumienia z powodu uśpienia psa niż lekarzowi z powodu zabicia dziecka nie wymaga komentarza.
Jednak najwyraźniej się myliłem.

@Kocio:

Zakładam, że przeważająca większość lekarzy zostaje lekarzami z chęci ratowania życia i poprawy zdrowia swych pacjentów, a nie po to, aby czerpać wzorce z doktora Mengele. Nie zakładają zatem, że będą zmuszani do zabijania ludzi dla czyjejś wygody. Gdyby chcieli zabijać, zostaliby żołnierzami.
Jeśli pacjentem jest matka, dla której jedynym ratunkiem życia jest usunięcie ciaży, można mówić o konflikcie sumienia. W innym przypadku konfliktu sumienia po prostu nie ma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pomieszanie z poplataniem się robi w tym wątku. Nie ma ministerstwa zdrowia zwierząt ani przysięgi konia Bucefala. Dlatego wet może robić, co chce. Jest taki jeden, co robi wyłącznie usg. Jest w tym naprawdę dobry i, co za tym idzie, nietani. Ani psa nie uśpi ani nie zoperuje. I tak ma kolejki i zapisy na parę dni do przodu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

> Pomieszanie z poplataniem się robi w tym wątku.

Pomieszanie z poplataniem się robi w mentalności, szczególnie lewackiej. Modny jest postulat, aby zwierzęta traktować "po ludzku".
Mało kto się zastanawia nad równoważnością tego postulatu, czyli aby ludzi traktować jak zwierzęta.
Chore, ułomne, niezdolne do samodzielnego życia? Do uśpienia.
Kłopotliwe dla bliskich? Do uśpienia.
Przypomnę, że prekursorem postępu w rej dziedzinie był "wybitny" socjalistyczny przywódca Adolf Hitler. To on wprowadził masową eutanazję dla "odmieńców" (ułomnych, chorych psychicznie itd..) jak również zalegalizował aborcję.
Nasze wściekłe baby, wraz z postępackimi politykami są wiernymi kontynuatorkami jego myśli.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

sadyl

"Pomieszanie z poplataniem się robi w mentalności, szczególnie lewackiej. "

Co do tego nie ma wątpliwości, ale pojawia się pytanie, jak to poplątanie konkretnie powstaje ?
I tu trzeba zrobić kolejny krok opisujący sekwencję pojawiania się tego typu bzdur w przestrzeni publicznej. Jak opisuję w drugim wątku, mentalność jest w bardzo niewielkim stopniu procesem świadomym i podlega rozmaitym wpływom z zewnątrz oraz nieświadomym mechanizmom z wewnątrz. Łatwo ją zawirusować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pomieszanie z poplataniem dzieje sie wtedy, gdy ktoś zamiast myśleć zaczyna się pseudointelektualnie onanizować.
Jak widzę jest tu kilku amatorów takich praktyk.
Klauzula sumienia jest złem, a przyzwolenie na nią prowadzi do anarchii.
Wszelkie sytuacje dopuszczające indywidualnie relatywizowanie prawa oznacza pseudowolność, a w istocie jest zaprzeczeniem wolności.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

> Klauzula sumienia jest złem

Tak tak... Klauzula sumienia jest pomyłką i "emenacją" rasizmu.
Tę prawdę objawioną już znamy. Powtarzasz się.

BTW: Do onanizmu potrzebny jest narząd, który można byłoby stymulować. Do intelektualnego również.
Ale co wałach może wiedzieć o seksie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

>Ale co wałach może wiedzieć o seksie?

Ty mas jakąś niedoleczoną traumę z tym seksem, prawda ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzisiaj na ulicy Ptasiej zaświeciło słońce. Jedź chłopie na te grzyby, czy narty. Może poderwiesz tam jakąś du..ę inną niż własna.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zaraz sie jeszcze do kompletu dziwakow babcia wypowie jak ja ten podstarzaly medrzec d*p....yl i potem wywalil za drzwi. Patologia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

znalezli sie znawcy watkowi,
ktorzy z autopsji wiedza--jak to jest
decydowac
ratujesz
czy nie?

najlepiej gada sie o sytuacjach,ktorych nigdy sie nie doswiadcza
ciekawe ,ktory to z was-lekarz albo weterynarz

przypadek lekarza,ktory jest powodem polemiki nt "klauzuli sumienia" nie ma nic do owej klauzuli
ON w idiotyczny sposob zamanifestował swoja złosc na PIS... I TYLE I TYLKO TYLE
zreszta robiac sobie kłopoty.......zawosu nie straci
bo lekarzy brakuje

kazac komus zmienic zawod ..nie znajac specyfiki tej branzy
nie wiecie o czym mowicie

im wyzej tym bardziej "SIE JEST"a nie wykonuje zawod
spora czesc ludzi wybiera taki zawod -------bo chce leczyc,bo chce pomagac
ale po drodze sa rzeczy ,ktore wymagaja specyficznych umiejetnosci psychiki

nie nabierac na siebie problemow innych
a jednoczesnie miec wciaz empatie do drugiego człowieka
nie dac sie zniszczyc przez system,stres,brak czasu,dylematy etyczne
i umiec w braku mozliwosci wybrac najlepsze rozwiazanie

przepraszam ale ch...a wiecie
ja wiem cos sie dzieje od strony pacjenta
i od drugiej strony

nie znam lekarza osobiscie ,podejrzewam z,e musiał byc mocno wkurzony

szczegolnie na najwieksze swoje grono starszych pacjentów.ktorych mentalnosc doskonale znam
wydaja ogrom na leczenie..i w wiekszosci zadnej odpowiedzialnosci za własne zdrowie
choc w pewnym stadium jest juz na nia za pozno

co ksiadz i pis powie--jest swiete
i ksiadz gej dosetanie i ksiadz ,ktory na panienki pojdzie dostanie i caritas--jest tylko swiety
i tam ida pisowskie pieniadze
(pomijam watek o tym co sie dzieje w wosp.bo tego ci starsi nie wiedza)

ten lekarz miał po prostu dosc tych slepych pacjentów i ja sie jemu nie dziwie
choc nie pochwalam takiej formy protestu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Gdynianin ! nie jestem twoja babcia
raz-ze cie nie znam
dwa---- nie moje geny..takie ułomne
trzy----masz problem..sa mozliwosci

nie wstydz sie
wielu to robi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

a co do dziwakow

Łowca,Skydiver,Jag,Sadyl-------kazdy z nich ma swoj charakter
cos wie,cos reprezentuje
mimo ,ze mi z nimi nie po drodze..mocno

natomiast Ty Gdynianin i te inne Prawdy objawione..jakies"eeee"Anki ,nieanki
i inne postacie zmiennonickowe
to dopiero jest szczyt egzaltacji kosmosu

"eeee" "yyy"--- i zawiera to w sobie całe universum
amazing!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

I czy jak ty się tam wabisz, tego twojego bełkotu nie da się czytać. Zero poprawnej polszczyzny.
Jaki ty masz poziom wykształcenia, że nie potrafisz nic napisać w sposób poprawny?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co w tym złego,że zmieniamy nicki. Forum internetowe to forum internetowe.Gdybyś Ty z Sadylem nie opisywała swojego wspólnego życia alkoholicko-erotyczno-budowlano-grzewczego. Tez byś nie podchodziła do wypowiedzi aż tak osobiście.
Co do Sadyla,on nie wyjedzie na narty.On zapewne zrobił se narty w domu i se jeździ, o nie sorry jego suka go ciąga (bo zapewne wśród swoich pozaziemskich zalet ma jeszcze jedną-jest doskonałą suką pociągową do sań,nart i suszarek.
I jeszcze jedna uwaga, to że reszta forumowiczów nie rozpisuje się tutaj o dymaniu,to nie znaczy że kija nie zamoczyli.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

ZIBIjot WOW!
zdenerwowałes sie i rzuciłes kamyczkiem

nie zabiłes:)
miłego wieczoru i powodzenia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A po co ciebie zabijac? życie jest dla ciebie największą karą ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

zwroc uwage na swoje zycie

zobacz--ile czasu poswiecasz na dokuczanie człowiekowi ,ktorego nie znasz i nie rozumiesz

to co powiedziaąłs do mnie
powinnas skierowac do SIEBIE

za znakiem zapytania
---------------
zycie to fala--raz jest u góry ,raz na dole
ake wciaz jest fascynujace:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To pytanie skierowałam do ciebie, bo ja mam normalne zycie.
Nie poznaje facetow sfrustrowanych, przegranych alkoholików w necie i potem nie opowiadam jak mnie rż.....li i wyrzucili na śnietnik.
Jestescie zwykłą patologią.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

a sadyl ogonek podkulił, czyta ale nie komentuje. Zgodnie z zasadą na strusia:schowałem głowę w piasek-więc mnie nie widać.

Wypręż ogonek- nie bądź c..a
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaki jest sens komentowania idiotyzmów?

Pomijają już zupełnie nick, cierpisz na ewidentną obsesję na moim punkcie.
To jest uleczalne. Mam kilka znajomych psycholożek. Podobno niezłych. Mogę dać ci ich namiar.
A że niezbyt je lubię, nie będę miał skrupułów ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do foruma(ki) z którym sie założyłem. Wygrałem u Ciebie jedno wejście na Siłkę.
Mówiłem Ci,że Sadyl się odezwie w niecałe 20 minut-Wystarczy go tylko dobrze podpuścić.
Dzieki sadyl, jednak można na tobie zarobić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Dzieki sadyl,

Nie ma sprawy. Przebierałem nóżkami z niecierpliwości, kiedy mnie podpuścisz i będę mógł sie odezwać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Anka zapewniam Ciebie-
nie bedzie u mnie "zejscia"
z powodu Twojego wpisu

Zib-i-jot ogon -choragiewke masz ty chlopie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Isztar,
Ja odpuszczam temat. Generalnie nie mój cyrk, nie moje małpy.
A RÓBTA SE CO CHCETA.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

i to jedyna rzecz-DOBRA ,ktora mozna zrobic
ja tez odpusciłam .. byłemu koledze tez... i nie chce do tego wracac

karma zamknieta
niech kazdy idzie swoja sciezka
:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Isztar,właśnie niech każdy zajmie się sobą. Jest tyle ciekawych tematów o których można popisać.
Jest sobota wieczór-trzeba czerpać radość ze świata :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opowiedz nam jeszcze jak cię pukał.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Możliwe że błąd jatrogenny dawniej wynikał stąd, że lekarz nie mógł się odwołać do klałsuli sumienia dlatego tyle było pomyłek w sztuce lekarskiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja to czasem chciałabym móc się powołać na klauzulę sumienia jak mi ktoś zamawia steka well done...albo prosi o bezglutenowe pieczywo :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dorzuciłbym jeszcze "Flaki sojowe".
Autentyk. Jest coś takiego na rynku.
Nie mam pojęcia, kto to kupuje. Bo ani mięsożerny smakosz flaków ani wege ... w rurkach (ze zwględu na słowo "flaki") tego nie tknie.

Zarabiaj, córuś.. i otwórz swoją knajpę. Wszystkie paluchi za to 3mam.
I obejrzyj to: https://www.cda.pl/video/98914240
Nie pamietam, czy już o tym gadaliśmy.. ale sądzę, że wstrzeli się w Twój gust ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

smyczki z początku już skradły moje serce :)

o jezu, flaki wegańskie to jakieś kompletne nieporozumienie...
mój luby obecnie pracuje w knajpie wegańskiej i co jakiś czas przynosi jakieś jedzonko. nie wszystko smakuje dobrze ("kurczak" sojowy i wege kiełbasa są po prostu nie do zjedzenia według mnie) ale wege rosół gotowany na dużej ilości jarzyn i pizza z wędzonym tofu i żurawiną naprawdę nie odbiegają smakiem od "normalnego" jedzenia ;) także na wegańskiej też można czasem smacznie jeść :D

ale keczup do pizzy...albo butelkowane sztuczne sosy na bazie majonezu do jakiegokolwiek jedzenia...albo trucie ludzi smażeniem na oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia bo tak powiedział szef... to wszystko powinno podlegać klauzuli sumienia :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chlop już wytłumaczył, że to był żart :)
Nie chcę myśleć jak skończyłyby się żarty z jedzeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tam nie mam nic do klauzuli sumienia, pod warunkiem, że sami będziemy się na nią decydować, a nie ktoś nam ją narzuci. Oczywiście w sytuacjach przepisywania leków jest to bez sensu, bo ktoś może kupować np. tabletki antykoncepcyjne w celu przeprowadzenia kuracji hormonalnej i nic nam do tego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Trójmiasto do bani (381 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...

muza na dziś (770 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

Ludzie z Trójmiasta, kim Wy jesteście? (170 odpowiedzi)

Ja nie wiem skąd Wy się się tutaj znaleźliście, ale potrzeba Wam chyba jakiejś turbo (albo raczej...

do góry