Widok

Kościół - nauki przed małżeńskie gdynia

Wesele Temat dostępny też na forum:
Cześć planujemy slub kościelny lecz z powodu wyjazdu nie mamy czasu na nauki przed małżeńskie. Czy w Gdyni jest gdzieś ksiądz z którym dogadam się o nauki przedmałżeńskie żebyśmy mogli nie chodzić albo je skrócić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie znam takiego księdza i wątpię, że taki się znajdzie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawdę mówiąc, nie widzę problemu, przecież te nauki są ważne BEZTERMINOWO, więc żaden wyjazd nie jest przeszkodą, nawet jeśli planowany jest na stałe za granicę ;-) Moja kuzynka miała taką sytuację i bez problemu załatwiała wszystko przy okazji ( rzadkich) wizyt w Polsce. Dla chcącego nic trudnego ;-) Może się mylę, ale mam wrażenie, że ten wyjazd to tylko wymówka ;-)

Jeśli jednak się mylę, to konkretnie mogę poradzić Tobie, żebyś poszukała namiarów na kursy weekendowe. Siedzisz dłużej, ale szybciej masz to " z głowy" ( choć to złe określenie, bo ja ze swoich nauk wyniosłam naprawdę bardzo dużo). Poleciłabym Tobie nauki i poradnię u oo. Dominikanów w Gdańsku, ale z tego co wiem prowadzą spotkania tylko w "zwykłym" trybie. Jednakże na stronie Archidiecezji Gdańskiej regularnie pojawiają się informacje o naukach w weekendowej formie, zaglądaj tam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli mowa o weekendowych rekolekcjach to byłam na rekolekcjach w Konarzewie koło Poznania. Rekolekcje te odbyłam już po naukach w swojej parafii za namową mojej cioci. Powiem, że było warto. Z mężem spojrzeliśmy na różne sprawy inaczej. Na nowo siebie odkryliśmy. Polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam na myśli weekendowy kurs przedmałżeński :) Nie poradnię rodzinną, bo ta z wiadomych względów musi być rozłożona w czasie, i nie rekolekcje, chociaż też w takowych brałam udział i zgadzam się z Tobą- są naprawdę wartościowe :) Czasem faktycznie zdarza się, że kurs przedmałżeński ma formę rekolekcji i wtedy jest przysłowiowe dwa w jednym. Nie musi to być nuda, katorga i moherowe ględzenie- zależy, na kogo się trafi :) Ja bardzo pozytywnie wspominam i kurs, i poradnię u oo. Dominikanów. Jeszcze bardziej zbliżył mnie i Męża i utwierdził w tym, że to TEN. Ale pamiętam, jak prowadzący wspominał, że dobry kurs skutkuje tym, że przynajmniej jedna para w każdej edycji się po nim rozstaje ;-) Te nauki naprawdę weryfikują spojrzenie na wiele spraw, o których wiele par nie rozmawia ze sobą na co dzień. Taka terapia szokowa naprawdę bardzo się przydaje ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O tym właśnie mówię o rekolekcjach przedmałżeńskich inaczej mówiąc weekendowym kursie przedmałżeńskim :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok, nie zrozumiałyśmy się :) Przy okazji życzę Tobie wiele szczęścia na nowej drodze życia :) A Autorce wątku- by nie bała się tych nauk, tylko mądrze wybrała ;-) Albo utwierdzą Cię w tym, że to TEN, albo w tym, że to pomyłka- w każdym razie po nich nic już nie będzie takie samo :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

wieczór panieński (22 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (4 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

do góry