Widok

Który laktator lepszy?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Wg Was, który lepiej się sprawdza- Avent czy Tommee Tippee.
Avent sprawdziłam kiedyś i był ok, ale Tommee jest tańszy, stąd mój dylemat
Z góry dzięki za pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
żaden :) medela jest najlepsza :)
imageimage
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
j amiałam toomiego i super zadowolona ps. medala najlepsza ale i najgorsza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam medele wiec nie mam porównania ale w kazdej poradni laktacyjnej polecaja własnie medele
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi sie sprawdzil aventa mialam tez campola to byla porazka wogle nie sciagal pokarmy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W jakim to jest języku napisane?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem, ze medela jest najlepsza ale i najdroższa. d;atego też musze wybrać miedzy aventem o tommee`m
stąd pytanie, który sposród nich jest lepszy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tommee tipee krolule w irandi wiem bo mam tam szwagierke i ona uzywa wlasnie sie zgadalismy jest generalnie zadowolona al eona nie ma porownania bo tylko tego uzywa eh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja korzystałam z tommee tipee i mam go na sprzedaż. Jestem zadowolona http://picasaweb.google.pl/Kachna75
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z medela jest tak, ze oni maja korzystne upusty dla szkol rodzenia i oddzialow neonatologicznych, podobnie jak pampers czy johnson&johnson ;) czyli jak to bywa w firmach farmaceutycznych i pochodnych koncernach, nalezy uwazac czy to, co proponuja lekarze/polozne rzeczywiscie jest najlepsze ;)

ja przed zakupem laktatora przeczytalam pol internetu i nasuwa mi sie tylko jednen wniosek - co kobieta to inna opinia, wszystko zalezy od piersi bo dla jednych avent dla innych tommee a dla trzecich medela bedzie najlepsza. ja kupilam tommee tippee i mam nadzieje, ze sie nie zawiode ;)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z pierwszym dzieckiem uzywałam Aventu i sprawdził się supe. teraz zastanawiam się nad tommee`m, bo raz, że tańszy, to skłąda sie tylko z 3 elementów a avent z tego co pamiętam był dość skomplikowany w składaniu i czyszczeniu. no i yommee ma miękką tą nakładke na pierś co też chyba jest wygodniejsze. hmm, chyba musze sama się namyśleć i zadecydować
dzięki dziewczyny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam Avent Isis :P u mnie się nie sprawdził :P tzn. był ok na początku, gdy nie miałam problemów z laktacją :P

jednak później już sobie nie radził... a ja nie miałam siły "pompować" 6-8 razy dziennie po 30 minut...


tutaj rewelacyjnie sprawdził się Medela Mini Electric :))) kupiłam używany od Forumki :) za 120zł :)

tylko dzięki temu laktatorowi mój Synek wciąż dostaje moje mleczko :)

i z 80-120ml dziennie - w chwili zwątpienia/kryzysu/zmiany laktatora mamy teraz ok 600ml dziennie :) czyli 3 posiłki(z 5) Gabryś dostaje z mojego mleczka :) (piersi nie uznaje, bo cycuś to wróg śmiertelny)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez polecam każdy MEDELA :) mam tez tommee tippee i jest wolniejszy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam Avant dla mnie jest super i ma tez mięką nakłatke
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam bo mam ten dylemat??Tommee czy avent?Chodzi mi o reczne laktatory.
image

HappyMum :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam Avent Isis ręcznny :)
U mnie się sprawdził, przy nawale pokarmu dawał jak najbardziej radę :)
A i jak było go mało to też rozruszał laktację :)

Medela ręczna...jak dla mnie porażka :((((
Marcelinka 28.11.2009, Dominik 20.11.2005
Moje dzieci są dla mnie sensem życia, są całym światem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po porodzie położna zapytała się czy mam laktator ja jej odpowiedziałam że mam Avent a ona z góry stwierdziła że nie ściągnę mleka. Ja się zaparłam i używałam przez 6 m-cy. Chciała mi wcisnąć właśnie medelę, hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam Tommee Tippee i Medele i nie widzę żadnej różnicy poza tym, że Medela jest o wiele głośniejsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja używałam Avent zwykły taki do machania:)i byłam bardzo zadowolona ściągałam nawet 300ml z jednej piersi :)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odradzam campola masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja po przeczytaniu tak jak Hania połowy internetu ;D zdecydowałam się na elektryczny Avent - w miniony poniedziałek testował go mąż (bowiem jest na ulotce napisane że u kobiet w ciąży może wywołać poród). I to co mnie w nim pozytywnie zaskoczyło to fakt iż zaczynasz pompowanie ręcznie w odpowiednim dla Ciebie tempie a następnie naciskasz guziczek i już pamięć tego elektronicznego robi to dokładnie we wskazanym przez Ciebie ruchu. W każdej chwili możesz zmienić ustawienie - czyli jak wolisz wolniej to zwolnić, jak szybciej - przyspieszyć, jak płycej czy głębiej - wówczas odpowiednio ustawić ruch. O tym nikt nie pisał na forum więc było dla mnie zaskoczeniem.

Dodam tutaj że Avent IQ jest również z nakładką Isis - i przyznaję że byłam rozczarowana jego "efektywnością" na piersi męża:) dużo machania, dodatkowych dźwięków pompowania które denerwują. Wręcz masz wrażenie że może się za chwilkę rozlecieć. Dlatego myślę że niebawem jako Mama odpuszczę sobie ten ręczny na rzecz elektrycznego ;D
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem najlepszy jest elektryczny Medela...super sprawa. Fakt jest drogi ale dobry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ktory z w/w laktatorow poza medela jest BPA FREE ?
no chyba ze dla was to nie ma znaczenia.
przyszlym mamom polecam doczytac o szkodliwosci bisfenoluA i produktach BPA FREE, bo PL to dziwny kraj i u nas na ten temat sie nie mowi, a w reszcie Swiata produkty z bisfenolem sa juz ZAKAZANE! ( np. Kanada, Japonia, Korea i DANIA! ) a tam gdzie nie zakazane to wycofywane ze sklepow bo rodzice sa wyedukowani - nie kupuja produktow z BPA i caly towar z BPA trafia do zacofanej PL.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Avent jest bez bisfenolu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TT też.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale pytanie było o RĘCZNY laktator, też mnie ten temat interesuje. Co polecacie??
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
avent jest BPA free
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a teraz to co mnie wkurza w takich watkach

sorry kasia, ale to glownie do Ciebie bo zawsze sie w nich wypowiadasz
byc moze testowalas wszystkie (nie wiem, nie chwalisz sie) za to zawsze piszesz ze medela najlepsza - skad wiesz? testowalas wszystkie inne?

nienawidze wprost jak ktos wychwala jedno nad drugie nie maja porowniania (to juz nie personalnie :)
sorry agusia, ale Ciebie tez tyczy - owszem mialas recznego aventu ale sprobowalas elektrycznego? nie...


nie znam medeli, nie znam tt, nie znam canpola
ani wielu wielu innych
i ztego tytułu nie wypowiadam sie na ich temat

ale tak juz jest ze kazdy producent obecnie posida pokilka modeli tego samego produktu tak aby trafic na kazda polke cenowa (o tyle o ile)

i jesli ktos nie wyprobuje absolutnie wszystkiego uwazam ze nie powinien wychwalac jedno nad drugie skoro nie zna innego


i odnosnie poradni laktacyjnych - trafilam bo niestety musialam
super polozna ale to inna bajka
zpytala jakimam laktator
powiedzialam ze taki to a taki
nie skrytykowala
nie wciskala innego (w domysle medeli)
powiedziala tylko aby sciagac tym czym mam



i do autorki watku,
oby produkt ktory wybierzesz spelnil Twoje oczekiwania
* jesli bedzie Tobie potrzebny tylko na kryzys laktacyjny, to prawdopodobnie kazdy bedzie dobry
* jesli na dluzej - to mam nadzieje ze ten ktory wybralas bedzie wlasnie tym dobrym i najlepszym dla Ciebie

:)))


a teraz oczekuje atakow personalnych na mnie :)

image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha, i dodam jeszcze ze czasem reczny sprawdza sie lepiej niz elektryczy 9ale to specyficzne i ktotkotrwale sytuacje :)
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mia ale ja odpowiedziałam na pytanie autorki z którego wywnioskowałam że chodzi jej o laktatory ręczne nie elektryczne. Używałam TT i Avent i dlatego zabrałam głos, w moim przypadku Avent wydawał mi się lepszy dlatego o tym napisałam. Nie wychwalam marki Avent po prostu napisałam,że ja byłam zadowolona więc dlaczego masz do mnie pretensje?

W mojej wypowiedzi nie było nic co miałoby zniechęcać do zakupu innych urządzeń tego typu. Ja nie piszę w ten sposób jak Kasia że ...żaden tylko Madela...

image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Elektrycznego faktycznie nie miałam przyjemności używać ale w drugiej ciąży na pewno spróbuję, dlatego o elektrycznym się nie wypowiadam na razie:)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I trochę dziwię się że akurat w mojej wypowiedzi znalazłaś niezgodność:) Każdy poleca to co używa i jest zadowolony czy to źle?
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mogę polecić TT. Używałam ręcznego TT i elektrycznego medeli, oba dobre ale jak już parokrotnie na innych wątkach pisałam TT mi odpowiadał bardziej. Więc osobiście go polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam medele mini electric...ja mialam b.malo pokamu, nigdy nie karmilam tylko piersia, i ladnie mi wyciagala, w szczycie nawet 200ml na dobe...wiec to polecam
nigdy nie mialam poczucia obrzeku piersi z powodu nawalu, wiec pewnie reczny u mnie nie sprawdzilby sie...
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
testowałam kila avent tt, i jeszcze ze 2 jakies inne,,i było to przy pierwszym dziecku wiec wiem co pisze ze medela była dla mnie najlepsza, cos jeszcze?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a te dwa co tez testowałam to akuku oraz baby coś tam ,

wiec przepraszam cie bardzo MIA ale wiem co pisze ze medela najlepsza :)
ale nikogo nie zmuszam do zakupu medeli:) mówie-piszę tylko swoją opinię
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chodzilo o druga agusie :D
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pytanie bylo o avent lub tt

image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W takim razie przepraszam Mia:)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MiA - no widzisz... :) to tak jak mnie wkurza ciągłe zachwalanie firmy Mam baby ;)


nie widzę potrzeby kupowania 10 laktatorów różnych firm tylko po to, żeby mieć większe doświadczenie w tym temacie :)


byłam/jestem użytkowniczką 2 najpopularniejszych :)

też się kiedyś wkurzałam, że tak wszędzie zachwalają Medelę... ani to ładne, ani tanie... Szpital na Zaspie obklejony plakatami Medeli, Szkoła Rodzenia tak samo... :P wchodzisz na forum laktacyjne albo dzwonisz do poradni - polecają Medelę :P

zmieniłam zdanie jak ją kupiłam :)



i tak jak inne Dziewczyny zachwalają produkty Mam Baby jako najlepsze(chociaż też nie wszystkie mają porównanie, bo pewnie kilka kupiło produkty tej firmy sugerując się opiniami innych Forumek, same nie testowały innych) - ja będę z uporem maniaka wychwalała laktator Medela Mini Electric :)))))

(co do Mam Baby - mamy smoczek uspokajający, którego Gabryś nie chce i wypluwa oraz kubek treningowy - jego ustnik służy za gryzak :P więc ja akurat nie jestem fanką tej firmy)


dlaczego??????

ponieważ nie wyobrażam sobie 6,5 miesiąca ręcznego ściągania pokarmu laktatorem, który miałam wcześniej :]

gdyby nie elektryczny laktator - Gabryś już dawno byłby tylko na sztucznym mleku :) a teraz dostaje tylko 1 sztuczne mleko dziennie :]


gdybym nie odkupiła od Ani1979 Medeli - poddałabym się jakieś 4 miesiące temu :P tak zrobiłoby większość kobiet w mojej sytuacji(słowa Pani Asi z Poradni laktacyjnej na Zaspie) :] a ja się nie poddałam :]




popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaaa no i jeszcze jeden minus Avent Isis - przynajmniej dla mnie... :)


strasznie dużo części do mycia :] tu miałam zdjęcia mojego laktatora - bez butelek :)

http://forum.trojmiasto.pl/Laktator-reczny-Avent-Isis-oddam-t136655,1,16.html?hl=avent isis#hl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia - mimo że jeszcze wszystko przede mną ja po testach na mężu co opisałam nieco wyżej jakoś też tak słabieńko widzę mój romansik z ręcznym Aventem. Cieszę się że kupiłam jednak Avent w wersji elektronicznej bowiem tak jak pisałam - wszystko ustawia się dokładnie pod Twoje potrzeby i zgodnie z ruchem jaki akurat Tobie pasuje :)

Nie znam Medeli choć mi też położna mówiła - tylko Medela - wszystkie akcesoria mam Aventu (mąż zaszalał i hurtem kupił) dlatego nie wiem jaka jest. Ale ten elektroniczny Avent IQ z pewnością mogę polecać - ręcznego nie :)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Posiadam laktator AVENT ręczny na sprzedaż,użyty raz.stan idealny.cena 80zł.
0503784073
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wypowiem sie na temat innych firm bo nie znam

ale elektryczny avent rozklada sie tak samo na duzo elementow jak reczny :)

a to co mi sie w systemie avent podoba to to ze wszystko absolutnie WSZYSTKO jest ze soba kompatybilne



nie namawiam, nie zniechecam, informuje
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A lepszy reczny czy elektryczny? Nie ukrywam, ze nie chce przeznaczyc zbyt wiele pieniedzy na laktator...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam avent isis i moim zdaniem jest dobry, sciagalam przez kilka mies. Mleko na każde karmienie, można się przyzwyczaić do ciągłego machania, teraz mam modele mini elektric i jest wygodniejsza
I jeden i drugi bardzo dobrze ściąga, chociaż madela ma możliwość regulacji o dużo mocniejszej sile
Myślę, że zależy to od tego jak często i gdzie chcesz ściągać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mysle ze bede uzywac go okazyjnie, w kryzysowych sytuacjach, gdy np. bede musiala wyjsc na dluzej z domu cos zalatwic a maluch przeciez bedziesz musial byc nakarmiony. Dlatego nie wiem czy oplaca mi sie inwestowac w elektryczny...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy pierwszym dziecku miałam ręczny, pokarmu miałam mało i przy jego pomocy nie udało mi się utrzymać laktacji ani rozkręcić.
Teraz myślę o elektrycznym, ale nie wiem, jak będzie z tym pokarmem, zatem rozważam Canpolu, ma wiele dobrych opinii i cena znośna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To kup ręczny, po co wydawac kase skoro nie jest Ci potrzebny elektryczny :) Tani jest z Akuku, niecale 50 zl:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Avent lepszy. Używałam obu. Avant ma większe ssanie, wyciągałam nim zawsze około 80-100 ml, a przy Tommee dochodziłam ledwo do 70 i koniec, nie potrafił wyciągnąć do końca.
Poza tym są też inne różnice:
- Avent mimo że więcej części dużo łatwiej się rozkłada składa i myje, w Tommee trzeba się nasiłować żeby odczepić rączkę, w dodatku jest ta harmonijka problematyczna do mycia.
- W Avencie lepiej widać strumień mleka co dla mnie było bardzo pomocne, bo wiedziałam kiedy przełożyć laktator na drugiego cycka i tak na przemian, wtedy odciąganie było efektywniejsze, w Tommee pompujesz i ledwo widzisz czy coś leci czy nie
- Z muszli Tommee mleka więcej wyciekało na zewnątrz niż w Avencie
- Avent jest głośniejszy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam medelę i jestem mega zadowolona. Warto zagląać na frankowyswiat.pl. Często można u nich kupić laktatory w promocji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podobno bardzo fajny jest laktator Lakta Mila. Jest to standardowy laktator ręczny, który możemy kupić od razu w zestawie z butelką, która ułatwia przechowywanie pokarmu. Z tego, co czytałam możesz go kupić a aptece, lub w sieci, np. na stronie simed.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja korzystałam z laktatorów elektrycznego klasy szpitalnej Spectra. Na obie piersi . Aktualnie po jednym miesiącu używania mam na sprzedaż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

miałam Avent , elektryczny i manualny, oba się sprawdziły
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tym sklepie internetowym http://www.neno.pl masz bogaty katalog laktatorów trójfazowych. Wysoko oceniane modele to Neno Camino, Neno Due oraz Neno Perfetto. Pod kątem wykonania i niezawodności czołówka branżowa. Pakują w formacie prezentowym właściwie, a gwarancji dotrzymują w taki sposób, że w razie uszkodzenia podstawowego modelu dostajesz kolejny od kuriera. Szybko realizują takie zamówienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Neno Camino 3 ma niezłe oceny, laktator premium wyposażony w miękki lejek zgodny z kształtem piersi. A druga sprawa, że faza głębokiego odciągania sprawdza się w maksymalizacji produkcji pokarmu dla maluszka. Najważniejsza zaleta urządzenia zdecydowanie. Więcej informacji znajdziesz na https://neno.pl/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Fotelik samochodowy 15-36 kg, jaki najlepszy ? (25 odpowiedzi)

Muszę kupić małej nowy fotelik samochodowy. Tym razem do 15-36 kg. No i właśnie moje pytanie,...

Internetowa apteka - proszę o opinie. (60 odpowiedzi)

Dziewczyny czy robiłyście kiedyś zakupy w aptece internetowej Gemini ? Czy jesteście...

Dieta Montignaca (307 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo...

do góry