Widok

Ku Przestrodze! - "Kot w worku!" - Straszyn, ul. Spokojna 10

Straszyn Temat dostępny też na forum:
Ku Przestrodze!
"Kot w worku!"

Szanowni Państwo, bądźcie uważni w trakcie oględzin sprzedawanej nieruchomości. Zbycie tego obiektu odbywać się może z naruszeniem zasad uczciwości. Zamieszczony opis nieruchomości nie zawiera informacji o istotnej nieprawidłowości budowlanej obiektu położonego w Straszynie przy ul. Spokojnej 10 w postaci wadliwie wykonanego w trakcie budowy złącza pomiędzy budynkiem głównym i jego częścią tarasową, skutkującej stałymi i intensywnymi przeciekami wody deszczowej i śniegowej do wnętrza obiektu oraz wysokim zawilgoceniem i tym samym osłabieniem i zagrzybieniem elementów konstrukcji budynku. Usunięcie zawilgocenia i zagrzybienia jest konieczne, gdyż stwarza istotne zagrożenie dla zdrowia osób przebywających i zamieszkujących w budynku.
Weryfikacja faktycznego stanu dopuszczonej nieprawidłowości, jej skutków i istniejącego zagrożenia dla zdrowia mieszkańców przedmiotowej nieruchomości wymaga powołania rzeczoznawcy w zakresie fundamentów i konstrukcji budowlanych oraz zastosowania specjalistycznego sprzętu do pomiaru wilgotności i izolacyjności termicznej budynku, a także uzyskania opinii sanepid-u odnośnie stopnia zagrożenia grzybiczego.
Właściciele nieruchomości mają świadomość istniejącej sytuacji, gdyż uczestniczyli w procesie budowlanym i osobiście odczuwają przez 9 lat skutki istniejącej nieprawidłowości. Pełną wiedzę w tym zakresie powinny posiadać również wszystkie osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości. Naszym obowiązkiem i powinnością jest zadbanie o to, aby tak się stało.
Przedmiotowa nieprawidłowość nie została zlikwidowana przez właścicieli w okresie użytkowania obiektu i prawdopodobnie nie zostanie przez nich zlikwidowana w przyszłości ze względu na bardzo wysoki koszt związanych z tym prac budowlanych (które mogą sięgać nawet kwot porównywalnych do 1/3 wartości budynku) i ich skomplikowaną sytuację finansową.
Nabywca nieruchomości w każdym przypadku ma 5 lat na wystąpienie przeciwko zbywcy z roszczeniem o usunięcie ujawnionych wad i zapłatę ewentualnego odszkodowania z tego tytułu.
W przypadku zbycia nieruchomości nasze intencje znajdą wyraz w przekazaniu stosownych informacji nowym właścicielom i zapewnieniu im w razie potrzeby usług firmy specjalistycznej (z niezbędnym sprzętem) i rzeczoznawcy oraz opieki prawnej w zakresie wystąpienia z roszczeniem o usunięcie wad i/lub roszczeniem odszkodowawczym za nienależyte wykonanie umowy sprzedaży.
Bądźmy uczciwi i uważni - gdyż ludzie są naprawdę różni...

Z poważaniem, Piotr K.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znam z widzenia Piotra krakowskiego wiele niepochlebnych opinii krąży na jego temat po mieście jest postrzegany jako oszust ! wiec wcale nie dziwi mnie fakt że chce kolejny raz oszukać kogoś to podłość należy ostrzegać ludzi przed takim typem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piotr Krakowski to jest oszust bez dwóch zdań który oszukał pól Trójmiasta !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja słyszałem z wiarygodnego źródła ze owy pan Piotr Krakowski chciał oszustwem wyłudzić ziemię od państwa Błażewiczów na Suchaninie. Tam gdzie prowadził do swój autohandel.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ludzi ile na pieniadze naciagnal, napozyczal i nie oddaje, kretacz z tego piotra krakowskiego straszny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to chyba wszyscy wiedza, ze ten piotr krakowski to oszust i hochsztapler, naciagal na samochody jako prezes autovariant a teraz chce kogos wpakowac na mine z przeciekajacym domem w ktorych podgrzybki na scianach rosna...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oszuści, naciągacze na sprzedaż aut i nieruchomości. Omijaj szerokim łukiem !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znam rodzinę Krakowskich! To Klan Oszustów Piotr i Katarzyna wyłudzili pieniądze i nie poczuwają się do oddania uważajcie na tą parę to pospolici złodzieje!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałem nieprzyjemność oddać do sprzedaży mój samochód do Autohandlu variant piotra Krakowskiego oszukał mnie zamienił mój samochód na inny i nie rozliczył się! Byłem świadkiem wielu kłótni, gdzie okradzeni klienci Autohandlu variant nie mogli odzyskać swoich pieniędzy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rodzina Krakowskich Piotr jego żona Katarzyna to najgorszy element ludzki, grają na uczuciach ludzkich, wyłudzają pieniądze od życzliwych im ludzi, a potem obrażają się i nie rozliczają! To pospolite złodziejstwo! To padalce! Uważajcie na nich! Powielają ten proceder na swoich znajomych!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Przeprowadzka do Gdyni (75 odpowiedzi)

Witajcie Forumowicze, zwracam się z pytaniem do tych, którzy mają ochotę pogadać sobie na ten...

ILE BIERZE POSREDNIK I ZA CO? JAKIE DAJE GWARANCJE? (68 odpowiedzi)

Biura pośrednictwa w związku z transakcją ponoszą bardzo nikłe koszy w porównaniu z prowizją jaka...

Pytanie o oświetlenie może ktoś wyjaśni (9 odpowiedzi)

Oprawa led, 35w, 4000lum. Tak mam w projekcie. Co to oznacza? Jakie lampy powinnam zakupić do...

do góry