Widok

Laktator - czy potrzebny? Zaspa

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witajcie mamy :) chciałam zapytać jak to jest rzeczywiście z laktatorem? Słyszałam, ze po cesarce w drugiej dobie występuje nawal pokarmu, i trzeba go ściągać. Rzeczywiście tak jest? Czy zawsze laktator bedzie potrzebny? Czy na zaspie maja swoje szpitalne, czy mozna własny? Jaki wybrać? Kupować przed porodem, czy jednak nie bedzie potrzebny w większości przypadków? Dzięki z góry za odpowiedzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w szpitalu mają medela a z tym nawałem to u mnie nie było więc nie wiem czy tak faktycznie jest.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po cesarce nawał jak jest to raczej w 4-5 dobie, w 2 dobie to stanowczo za szybko. W szpitalu z reguły dzieciaczki trzeba dokarmiać. Wtedy laktator przydaje się do pobudzania laktacji.
Tak jak napisała Hania, w szpitalu laktator mają, ale uważam że lepiej mieć swój, bo ten szpitalny jest ciągle w użyciu, trzeba czekać na swoją kolej. Jak masz swój to używasz go kiedy Tobie jest wygodnie i kiedy Ty potrzebujesz. Potem taki laktator też na pewno Ci się przyda, chociażby po to aby ściągnąć pokarm dla maluszka jak będziesz potrzebowała gdzieś wyjść.
Jaki laktator? Obojętnie, rzecz gustu i kasy. Ja mam zwykły ręczny Aventa i jestem z niego zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
laktator przeważnie sie dziewczynom przydaje. Najlepsze są elektryczna (chociaż niektóre z dziewczyn bulwersują że kobieta jest jak krowa podłączona do dojarki), ale takie najlepiej ściagają pokarm i nie masz nadwyrężonej ręki.
Ja miałam jaden z najlepszych Medela Swing - polecam.
Możesz na allegro kupić używany albo kupić nowy (koszt ok 450 zł) i potem z niewielką stratą sprzedać.

Jesli nie chcesz teraz inwestować to wybierz sobie model, poczytaj a jak urodzisz i będzie potrzebny to mąż albo ktos z rodziny podjedzie do sklepu i kupi drożej ale od ręki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuje :) pewnie zatem kupię teraz bo potem wole zeby mąż ze mną był, a nie musiał po sklepach jeździć ;) a skoro i tak bedzie potrzebny - nie ma co czekac. Jakoś tak... Nie mogłabym sie przemoc do tego szpitalnego chyba :) Tez myślałam o elektrycznym ze względu na większa "precyzję". Myślałam o Tommee Tippe. Macie jakies opinie, tak z własnego doświadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zuza, ja polecam elektryczny laktator Lovi Prolactis. Jest stosunkowo nowy na rynku i mówi się o nim, że to taka tańsza Medela, choć wcale nie jest gorszej jakości. Kosztuje ok. 350 złotych.
Używam go od miesiąca, od momentu w którym myślałam, że moją laktację trafi szlag. Jest fajny i ma dużo pomocnych "bajerów", np. osiem poziomów siły odciągania, najpierw ma ssanie pobudzające wypływ pokarmu, potem ssanie głębokie, alarm... Fajny, szybciutko odciąga, bardzo dobrze opróżnia piersi z pokarmu, no rewelacja. Zobacz tutaj: http://lovi.pl/pl/produkty/13/Laktator+elektroniczny+Prolactis+NOWO%C5%9A%C4%86 ja polecam, dla mnie świetna rzecz. Aaa, no i można go szybo zamienić na ręczny, ale ja za ręcznym nie przepadam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tzn. u mnie ręczny i tak się nie sprawdza, bo nie mam jakoś gigantycznych ilości pokarmu :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po cesarce nawał pokarmu?Chyba jest na odwrót, ja wogóle czegoś takiego jak nawał nie doświadczyłam,laktator jest potrzebny bardziej do pobudzenia laktacji po cc.Ja miałam medela mini elektric polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bez laktatora nie wyobrażam sobie życia :) a tak poważnie ja kupiłam przed porodem ( żeby nie latać i kupować na gwałt) używam go jak potzrebuję wyjść w nocy jak mała śpi i wogóle jak czuję , że rozsadzą mi piersi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wielkie dzięki dziewczyny za wszystkie rady. Nie ma to jak sprawdzone na bieżąco informacje od młodych mam :) jeszcze tylko 2 tygodnie mi zostały a co chwile mi cos nowego do głowy przychodzi do sprawdzenia i kupienia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie też tak mam. Nie wyobrażam sobie życia teraz bez laktatora. Kupiłam za ok 40 zł BabyOno ->http://www.babyono.com/produkty/dla-mamy/laktatory/laktator-reczny-z-systemem-odpowietrzania.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie laktator to snajważniejsza sprawa. I do szpitala (w Zaspie jest, ale są do niego kolejki) i do domu. Kupić przed porodem wraz z maścią na popękane brodawki. Po cesarce często brak jest pokarmu więc trzeba rozbudzić laktację, a w domu jak jest nawał pokarmu to trzeba go zebrać. Poza tym - w domu można ściągnąć pokarm i zamrozić albo wstawić do lodówki gdy się wychodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laktator na jedną pierś Neno Bella do znalezienia w sklepie http://www.neno.pl Kompaktowy, minimalistyczny wygląd, komfortowy, szybko odprowadza pokarm. Generalnie tam masz do wyboru większość rodzajów laktatorów, w tym nowoczesne modele trójfazowe. Jakby coś się stało to otrzymujesz dostęp do niezbędnych części zamiennych. Gwarancja na kilka lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...

księgowa?? czy warto? (36 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

Gra dla 5 latka (12 odpowiedzi)

Hej, napiszcie proszę jaka polecacie grę planszowa dla rozgarniętego 5 latka. Potrzebuje na...

do góry