Widok

Laktator

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy warto zainwestować w laktator, a jeżeli tak to w jaki konkretnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie czy ci się przyda.
Ja w przypadku obu synów nie karmiłam piersią, bo kompletny brak pokarmu. Cudowałam, to jakieś herbatki, to odpowiednia dieta. Laktator też miałam i nic nie pomógł. Dobrze, że miałam pożyczony, bo gdybym kupiła za kilka stówek to było by to wywalenie kasy w błoto.
Może warto o nim pomyśleć po urodzeniu dziecka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam laktator medela, jest świetny!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez mam ten laktator, mi się przydał już w trzecim tygodniu po porodzie, bo dostałam zapalenia piersi i nie byłam w stanie przystawić dziecka. Później w sumie już wcale.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Medela. jest to spory wydatek, ale bardzo dobrze odciąga mleko, jest w miarę cichy i nie "szarpie" piersi. Nawet jak się karmi piersią , to są sytuacje w których dobrze mieć odciągnięte mleko, aby ktoś inny mógł je podać maluchowi, jak mamy nie będzie ( bo np. pracuje, jest na spotkaniu na mieście itp).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi teraz położna poleciła laktator neno, mechaniczny niedrogi ok 180 pln i jest super! Sciaganie pokarmu zajmuje mi doslownie 5 min z jednej piersi, naprawdę polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Laktator fajna sprawa, ale w sumie to jaki kupić zależy od Twoich potrzeb. Jeśli doraźnie chcesz odciągać pokarm np w przypadku nawału to wtedy nie ma sensu inwestować w nic drogiego i lepiej kupić zwykły pojedynczy laktator od mniej renomowanych firm. Ja akurat jestem zmuszona karmić córkę odciągniętym pokarmem, więc w takim wypadku koniecznie laktator podwójny (ogromną oszczędność czasu). Używałam Medelę i był dobry ale zdecydowanie za drogi. Teraz od 2 miesięcy używam Neno równie dobry a spoooro tańszy więc polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I inna kwestia czy ręczny czy elektryczny. To znów zależy od potrzeb, bo ręczny sprawdzi się tylko jeśli się go używa doraźnie raz na jakiś czas. Przy regularnym odciaganiu wyłącznie laktator elektryczny, bo ręcznym to się można zajechać w takim przypadku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laktator elektryczny wygrywa z ręcznym zdecydowanie i cenowo raczej optymalnie, więc warto zainwestować. Z tych ciekawszych 3 fazowych to Neno Angelo. Maksymalny komfort. Odciąganie pokarmu zupełnie nie boli, no i się nic nie marnuje. Tutaj możesz sięgnąć po dodatkowe wskazówki https://neno.pl/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ośrodek leczenia alkoholizmu (9 odpowiedzi)

Zan ktoś dobry ,sprawdzony ośrodek leczenia alkoholizmu? Mam ogromny problem w rodzinie i...

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze

do góry