Widok

Leczenie zabka przy uzyciu podtlenku azotu

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Na przegladzie dentysta zobaczyl u mojego 3.5 latka mala dziurke w dolnej 4. Zaproponowal zaplombowanie przy uzyciu podtlenku azotu. Czytalam gdzies o leczeniu malych zmian metoda bez wiercenia. Czy slyszalyscie o tym? Czy warto? I co z tym podtlenkiem azotu? Czy jest bezpieczny? W jaki sposob Wasze dzieci mialy leczone zabki?
Prosze Was tez o polecenie dobrego stomatologa dzieciecego w Gdansku, ktory jest dobry i nie bardzo drogi a synek nie zrazi sie do dalszych wizyt.
Dziekuje za wszelkie informacje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podepnę się z tym że na nfz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt nie zna zadneg stomatologa dzieciecego godnego polecenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podbijam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie warto. Idź normalnie na wizytę niech zrobi jak trzeba do tego plomba kolorowa i bedzie ok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z moim synem chodzę na podtlenek bo on nie sobie zajrzeć do buzi nawet na kontroli, zaczyna płakać i zadawać masę pytań dentystce byle odwlec wszystko. Kiedy starszy nie ma problemu z dentysta młodszy boi się panicznie, to kosztuje trochę, ale stresu dziecku i sobie również zaoszczędzić mogę, nawet dorośli korzystają z tego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie warto, dwa razy synkowi i córeczce leczono tak ząbki a teraz mam wątpliwości czy w ogóle da się jeszcze coś zrobić , bo zęby wyglądają jakby ich żaden stomatolog nie widział. Też poszukuję stomatologa dziecięcego nie za miliony innego niż Wiewiórka. Może być to indywidualna praktyka. Wymagam czystości i podejścia do dzieci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też polecam. Moja córka miała ogromną traumę po wizytach w "poleconej" przychodni dziecięcej. Długo walczyliśmy aby wogóle mogła usiąść na fotel. Skorzystaliśmy w Gdyni z wizyty u Pani Ireny w "Cadent". Pierwsza wizyta z podtlenkiem długo trwała, bo mała była bardzo wystraszona (ale się udało), druga już lepiej i szybciej. A trzecia tylko z maseczką bez podtlenku. Jest super bo nie ma strachu przed stomatologiem, sama już wchodzi do gabinetu a ja mogę czekać w poczekalni. Polecam, to naprawdę pomaga oswoić się ze strachem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja z Wrzeszcza specjalnie jeżdżę do dentystki do Tczewa ma takie podejście że naprawdę warto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

a gdzie konkretnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Eurodent na Przymorzu i dr Hanię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podtlenek azotu jest bezpieczny. Dziecko jednak musi umieć oddychać nosem, żeby użycie podtlenku miało sens. Proszę spróbować na początku leczenia bez podtlenku. Jeśli chodzi o leczenie małych zmian bez wiercenia, to możliwe jest tylko w sytuacji próchnicy początkowej, która występuje w postaci białych plam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka w wiek 2.5 roku miała normalnie leczone ząbki. W gabinecie prywatnym ale z panią co ma super podejście do dzieci oraz magiczna szuflade z nagrodami. Po wizytach w tzw gabinetach dziecięcych miała taką traumę że przez drzwi nie chciała przejść. Teraz ma prawie 5 lat i wszystkie ząbki są zdrowe lub wyleczone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie pani chodziła z córeczką?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wcześniej byłam m.in. w wiewiórka i krokodyl w Gdyni oraz imed w Rumi, a także w Gdańsku... Wszędzie był krzyk i tyle. Teraz chodzimy do poleconego gabinetu w Wejherowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z własnego doświadczenia, ponieważ moja córeczka też miała problemy z "rozluźnieniem się" u dentysty. Trafiłyśmy do Centrum Medyczno-Stomatologicznego IMED w Gdyni. Do dokotr Izy Olender dokładnie. Początki były trudne, mają podtlenek więc też to przerabialiśmy (rzeczywiście córka była trochę spokojniejsza) ale najwięcej dało podejście lekarza. Dwie wizyty bardziej w formie zabawy, łapania kontaktu z dentystą, zaznajamiania się z gabinetem... i za 3 razem córka dała sobie zajrzeć do buzi (Pani doktor pokazała jej czarne, smutne ząbki za pomocą kamery)... kolejnym razem wyszłyśmy z kolorowym wypełnieniem i wyleczoną próchnicą - można - można :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Leśny Żłobek (6 odpowiedzi)

Witam Czy ktoś ma/miał dziecko w Leśnym Żłobku na Morenie. Czy jesteście zadowoleni, ile kosztuje...

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (113 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

Okulary przeciwsłoneczne (9 odpowiedzi)

W jakich sklepach dostanę obecnie okulary przeciwsłoneczne ? Wybieramy się na wakacje, przeszłam...

do góry