Widok

Liczy się przede wszystkim przyzwoitość

Na scenie globalnej następują ruchy tektoniczne wytwarzające w umysla przeciętnych obserwatorów wrażenie chaosu. w ue narasta zamęt i histeria wywołane nadchodzącymi wyborami, które mogą zwiastować koniec rządów opcji lew-lib w Europie, bo tendencja do zmian jest widoczna w wielu krajach. W Polsce też zachodzą zmiany odpowiadające nowym trendom na świecie. Ciekawe jak na globalny chaos zareaguje polskie społeczeństwo - czy dostrzeże nowe możliwości rysujące się na horyzoncie, czy też, przeciwnie, da się zmęczyć niewybredną propagandą demoliberałów i układu posotkomunistycznego, walczącego o zachowanie status quo. Jeżeli popatrzymy na to co się dzieje w interneciet widać emocje, głupotę i niezdolność do patrzenia na zachodzące wydarzenia we właściwej perpspektywie. Perspektywa globalna czy też każda perspektywa makro wymaga dyscypliny umysłowej. Na poziomie indywidualnym powinno być łatwiej, bo tu zasada jest prosta i wyraźna - liczy się przyzwoitość i trzeba stawiać na ludzi porządnych. Ale wielu ludzi o tej zasadzie zapomniało.

https://www.salon24.pl/u/zetjot/904483,ale-obciach-wiocha-w-miescie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Społeczeństwo to prze pana zamanifestowało, że ma gdzieś i gwałt i buractwo i spalenie żywcem kobiety i fakt bycia chłpocem na posyłki pruszkowskiej mafii. Mógłbym rozwinąć o co mi chodzi, ale czasu na dyskusje nadal brak. Nie jestem demokratą i nie wierzę, że ratunek dla Europy może przyjść poprzez procesy demokratyczne. Recepty nie mam. Postanowiłem być osiołkiem Benjaminem. Może się ruszę jak mi kolegów świnio-ludzie zaczną pakować na ciężarówki i do rzeźni wywozić.

Edit. Zajrzałem do bloga. Że też wy akurat tę Zdanowską grzejecie. Podpisała za męża jakiegoś kwita dawno temu. No ja na poczcie odebrałem przedwczoraj przesyłkę na członka rodziny i też coś podpisałem. Bez upoważnienia! Daj se spokój ze Zdanowską bo gadasz jak siepacze Kurskiego. To oni jej takie wysokie poparcie zafundowali. Powinna im wysłać kwiaty i bombonierkę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale palnąłem. Przedwczoraj to była niedziela. A przesyłke odebrałem w czwartek. Jak ten czas leci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raven :) bez fałszywej skromności z tym "osiołkiem".

Ps
Ze Zdanowską to jest inna bajka. Wykupili ja i teraz mają w garści.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To było nawiązanie do Folwarku Zwierzęcego. MtF mi zawsze do Benjamina najbardziej pasował i coraz bardziej kłaniam sie takiej postawie. Bo las rośnie jak rósł niezależnie od wyborów czy przygód seryjnego. Ale jak zaczną wycinać to się pewnie ruszymy. Nawet enty się udało hobbitom przekonać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

raven

Kto co grzeje? Nie chodzi o Zdanowską, chodzi o algorytm. Czy może muszę Ci tłumaczyć jak @ ciachu, co to jest algorytm ? A Zanowska , to tylko ilustracja, jest ona tylko jednym z elementów wskazujących na algorytm. Wszystkie procesy toczą się wedłup pewnych fizyko-maematycznych prawidłowści, nawet nieprzewidywalna pogoda się tak kształtuje, czyli mamy tu do czynienia z algorytmami. Demokracja jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem, bo innych już po prostu nie będzie. Przypomina mi się proroctwo z lat komuny, że iii wś będzie toczona na maczugi. Może być znacznie gorzej.

I nie mąż, ale partner, Zdanowskiej, to też o czymś świadczy, a poza tym mam wiadomości od kuchennych drzwi o Zdanowskiej. Ale to nie do publicznej wiadomości. Świat jest mały - jest nawet matematyczny dowód na to.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Raven głupi, ciacho - głupia, ja głupi. Wszyscy głupi, nikt nic nie rozumie.
A na końcu ci głupi doprowadzili, że jedynie słuszni ludzie nie wzięli ani Gdańska, ani Gdyni, ani Sejmiku. Co za wredni ludzie :)))))))))))))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wszystko zgarnęła koalicja obywatelska ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja to w szczególności, przez płeć :-D z założenia nie mogę nie być głupia xD
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.youtube.com/watch?v=y8EEQrZBKoc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Allo Allo!!! Jaki to wspaniały, kultowy serial :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie widzisz, że inny algorytm zadziałał w Łodzi a inny np. w Legionowie czy Warszawie? Łódź uwydatnia pozytywną cechę ludzką czyli chęć obrony osoby zaszczutej i stanięcia po stronie słabszego. Czasem na to nakłada sie naiwność. Tak było i w Łodzi, tak było też dawno dawno temu z Sawicką. Pozostałe algorytmy to szkoda gadać. Typowy syndrom sztokholmski i sporo obłudy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Łodzi zadziałał syndrom normalności : jesteś dobrym prezydentem i szanujesz ludzi, to jesteś wybierany.
Sikorki szepczą, że duda będzie ułaskawiał Zdanowską albo będzie powstanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

" będzie powstanie."

Tak, tak,

komuna z grobu powstanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

>komuna z grobu powstanie.

przecież podobno nie umarła tylko przebrała się za postkomunę.
Ty sie Ratler zdecyduj, bo bredzisz jak jakaś panna co to już niczym kwiat przekwitła i ma co rusz uderzenia gorąca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"komuna z grobu powstanie"

Niestety twoje marzenia się nie spełnią.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

raven
"Łódź uwydatnia pozytywną cechę ludzką "

Ja coś niecoś o Łodzi wiem. tym mnie rozśmieszyleś, bo dlaczego akurat w tym przypadku ludzie tak się wzruszyli, a w innych nie ? Odpowiedź jest ta sama - wysoki poziom demoralizacji plus różne objawy tej demoralizacji. Wystarczy popatrzeć na mapki i korelacje jakie ujawniają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba bardziej niecoś niż coś.
Ostatnio widać to było w bełkocie o softwarze.
Początkowo nawet Ciacho próbowała ci pomóc, ale jak zobaczyła ten bulgot, to się poddała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się nie poddałam przez bulgot tylko przez brak luzu, finezji, łapania sarkazmu i dystansu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

>tylko przez brak luzu, finezji, łapania sarkazmu i dystansu.

Naprawdę liczyłaś na to ?
Przecież luz, finezja, łapanie sarkazmu i dystansu to pochodna inteligencji.

Zupa z algorytmów, softwarów, hardwarów i dysonansów jest w ogóle bez smaku.
Takie zabulgotane coś, co smakuje tylko temu, co sobie ją ugotował.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Ja coś niecoś o Łodzi wiem..."

Łowca coś niecoś wie.Najlepiej wie. Nawet jeżeli tylko coś niecoś Koniec. Kropka. Eliminuje to całkowicie pole do jakiejkolwiek dyskusji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To jest znany i sprawdzony język :
Poza „coś niecoś” są tam jeszcze : „pewne środowiska”, „określone kręgi”, „ciekawe zjawiska”, „wszystkim dobrze znane osoby”, „wiadome grupy”
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można sobie w tej kwestii poczytać:

https://wpolityce.pl/polityka/417894-przyklad-zdanowskiej-pokazuje-jak-zostac-prezydentem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

„Decydujący wpływ na wynik prezydent Łodzi mogła mieć strategia „biją kobietę”.”

Tak, a w Warszawie była strategia „biją mężczyznę”.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odkąd to HG-W jest mężczyzną ?
A udział Trzaskowskiego w homoparadach jest oznaką męskości ?
Ciekawe to...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Oznaka męskości to obrażanie ludzi zza monitorka i brak jaj żeby się spotkać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A Ty nie czytasz newsów łowca? Ciekawe wyniki spływają z sejmików. To prawda że PiS bierze 5 w tym Śląsk i Małopolskę? To jest jednak spory sukces i odspawanie zielonych komuchów od kasy. Podtrzymujesz minorowe nastroje klęski tak sie koncentrując na Wawie i Łodzi, a moja pierwsza myśl po wyboraqch była taka, że teraz to już Schetyna na bank poleci. Bo on w koalicji wykręcił w skali kraju wynik gorszy niż sama platforma miała w sondażach jeszcze przed zawiązaniem koalicji. To po co im była koalicja z dogorywającą .N? Działacze się wkurzą, ze muszą się z .N dzielić miejscami, a punktów procentowych przez to jakby wcale nie przybyło. W dodatku w Opolu będa musili rządzić z mniejszością niemiecką. To nie są dla PiSu złe wybory. Da sie teraz przeprowadzić plan wygaszenia PO i zbudowania duopolu PiS-sld. zwłaszcza że PO zostanie zaatakowana z drugiej flanki przez Biedronia. Komu on ma głosy wyszarpywać? Przecież nie PiSowi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

raven

Co ty robisz z tata wariata ? I uczysz ojca dzieci robić.
Już parę lat temu, jesli oglądałeś mapki z poprzednich wyborów, to była widoczna tendencja idąca z południowegowschodu na pólnocny zachód, spychająca pstkomunę coraz bliżej do Bałtyku a w Dolnśląskiem i na Kaszubach widoczne były wyraźne wyspy antysystemowe. Tak więc sukces był do przewidzenia, tylko że nie mozna było przewidzieć skali. Ale postkomuna jest już coraz bliżej nadbałtyckich wydm.

Mnie jednak nie interesują same poityczne aspekty tej kwestii lecz podłoże systemowe, cywilizacyjne oraz antropologiczne tych procesów, bo tylko w oparciu o nie można wyjaśniać fakty i prognozować przyszłość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakie to jest śmieszne.
Tak to możecie przekonywać tzw. Głupi Lud. Podobnie wygraliście 27:1
Czy PiS rządzi w 50% województw ? Wtedy moglibyście mówić o zwycięstwie.
Macie kilka województw, które tradycyjnie głosują na pis i tyle.
Zwycięstwem PiS byłoby przejęcie centrowo-liberalnego elektoratu, czyli wielkich miast, a tu jest okrągłe zero.
Duża frekwencja tez oznacza, ze do urn poszły środowiska antypisowskie.
To jest wynik ohydnej propagandy i prymitywnej nagonki w reżimowych mediach.
Jak bolszewicki gubernator Łodzi wygasi Zdanowską, to mobilizacja będzie jeszcze większa, ale już na pewno nie wyborcza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podział na postkomunę i postsolidarność nigdy nie opisywał właściwie naszej sceny politycznej. Raz, że w całości zaprojektował ją Jaruzelski razem ze swoim oficerem prowadzącym Kiszczakiem, a dwa, że komuniści byli tak naprawdę bardzo konserwatywni w sprawach obyczajowych. PRL miało chory system ekonomiczny oparty na przymusie zatrudnienia (czy się stoi czy się leży), centralnym planowanu i własności państwowej. Gdyby zrobiono ten numer, co teraz czyli gdyby zniewalano ludzi za pomocą otwierania ich na prymitywną seksualizację, to już w ogóle nie byłoby komu robić. Gdzie tam Millerowi, Oleksemu czy Borowskiemu do współczesnej gender i homo lewicy? To już są inne światy. Zresztą do spadkobierców postkomuny czyli SLD to akurat Kaczyński oko puszcza. Musi kombinować nad koalicjantem po prostu.
A zresztą. Nie chce mi się pisać. Tu jest za dużo wyjaśniania. Mam spory problem z interpretacją wyników tych wyborów. Myślałem, ze PSL najlepiej na nich wyszło i będzie koalicjantem wszędzie poza podkarpaciem. Ale nie. Oni właśnie najwięcej stracili. Trzeba poczekać na przetasowania koalicyjne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raven

Naucz się wreszcie myśleć analitycznie i czytać ze zrozumieniem, bez uzywek. Termin postkomunista nie oznacza byłego komunisty. Termin postkomunista oznacza człowieka funkcjonującego w ukladzie/systemie postkomnistycznym. A układ postkomnistyczny to zbiór relacji wyrażających działania realizujące interesy społecznej grupy postkomunistów. Tak rozumiani postkomniśći działają za fasadą demokracji, za fasad, powtarzam i opanowali instytucje państwa, zastępując relacje demokratyczne relacjami niejawnymi, korupcyjnymi, mającymi na celu transfer zysków z wykorzystanie instytujci i zasobów państwa do swoich własnych kieszeni. POzwala na to opanowanie instytucji przedstawicielskich, wykonawczych, sądowniczych i medialnych przez aparat postkomunistyczny. O tym, kto jest postkomnistą, a kto nie, decyduje udział w strukturach postkomunistycznych i koniec.

W zwiążku z tym termin taki jak "postsolidarność" nie ma żadnego sensu. Nie ma żadnej postsolidarności, jest obecnie tylko związek zawodowy "Solidarność" a ja jestem byłym a może nawet jeszcze nadal członkiem Solidarności, a nie jakimś "postsolidrnościowcem". Bo byłem solidarnościowcem albo nadal jestem, ale nie jestem obecnie żadnym elementem struktur "postsolidarnościowych" bo takowe nie istnieją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dworzec Centralny, kasa biletowa, podchodzi gościu i mówi:
- Poproszę bilet do Opola.
Na co kasjerka:
- Jaki?
- Tak.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No widzisz. Wymyślasz swoje własne definicje a potem obsztorcowujesz ludzi, że się do nich nie stosują. O jakiejś mafii piszesz albo radzie rycerzy Jedi i nazywasz to postkomuną.
Czytałeś kiedyś bloggera Free Your Mind? On twierdził, że mamy w Polsce naokomunizm, a nie żaden postkomunizm. Bardzo mądry człowiek. Ja się z tym właściwie zgadzam. Mamy ciągle system zaprojektowany przez Kiszczaka. Te same mordy rządzące rotacyjnie. Tylko że potem FYM zaczął twierdzić, że prezydenta Kaczyńskiego uprowadzono i rozstrzelano a następnie zrzucono jego zwłoki pod Smoleńskiem razem ze złomem udającym szczątki Tupolewa. Czyli trochę zwariował prawdopodobnie. Nie zapętlaj sie z tą postkomuną, bo jeszcze w jego ślady pójdziesz.
Kto jest autorem takiej skomplikowanej definicji postkomuny i postkomunisty? Ty sam? Zaiksy jakieś trzeba zapłacić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie ja coś wymysliłem ? Poproszę konkrety. Gdzie ? Pokaż błąd.

Przedstawiłem błędy w interpretacji, proste analizy jezykowe, w języku potocznym. Nie jesteś w stanie prześledzić logiki wywodu i logiki błędów i je porównać ? Jezeli tak prostej kwestii nie esteś w stanie przeanalizować, to co dopiero z kwestiami bardziej złożonymi ? I jak można potem zarzucać ludziom prostym, że nie wiedzą na kogo głosować ?
Termin postkomunizm występuje w naukowych analizach Staniszkis, ale jest często mylony ze znaczeniam "były komunista". Oczywiście są ludzie celowo zaciemniający tę kwestię, bo mogłoby się
oto okazać, że zamiast demokracji mieliśmy postkomunizm wymieszany z demoliberalizmem. Pospekuluj sobie czy Tusk albo Schetyna określilib siebie mianem postkomunistów. A przecież są postkomunistami, na co wskazuje analiza strukturalna, systemowa.

Podajesz mi przyklad FYMa, a przecież to Ty występujesz teraz w roli FYMa, bo wierzysz w propagandowe bajki o demokracji po r. 1989 i o respektowaniu Konstytucji w tzw. iii rp. tzw. iii rp wcale nie była Rzeczpospolitą i nie była demokracją, bo żadnego warunku demokracji poza głosowaniem nie spełniała.

Ja w bajki nie wierzę, Najpierw tezy sprawdzam potem je głoszę lub popieram.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ej staryvruski, twoj kandydat bierze gdansk?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aaa.... staniszkisz. Nie będę komentował już nigdy pani prof. Staniszkis. Z powodów nieco humanitarnych i z szacunku do wieku oraz tytułu naukowego. Nie wiem, jakie poglądy ma pani Staniszkis. Nigdy tego nie wiedziałem. Nigdy też nie rozumiałem, czemu traktowana jest ona jako autorytet. Kojarzę ją albo z prawienia strasznych komunałów albo rzeczy, które w mojej opinii były bzdurami.
A dalej to już tak bez sensu, że nie ma co komentować. Nie wierzę ani w demokrację po 1989 ani po 1918 ani po 1945. W ogóle nie lubię demokracji. Jestem monarchistą. Sam sobie wymyśliłem i opracowałem ustrój monarchii chrystocentrycznej, ale nie chce mi się opisać tego w naukowej książce, bo to takie sobie bajania przy kominku domorosłego politologa i filozofa. A tym bardziej nie chce mi się o to walczyć ani nikogo indoktrynować. Poza tym nie uznaję żednego stulecia odzyskania niepodległości. Uważam, że niepodległość utraciliśmy wraz z końcem panowania Jana III Sobieskiego i nigdy jej już w pełni nie odzyskaliśmy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

I (znowu) udusił mnie chrupkiem :)
To jest Ptaszyna.
Domagam się wydania tej książki i zamawiam egzemplarz z dedykacją.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie!!!

raven
Nie da się z wami dyskutować. Prof. Staniszkis napisała sporo prac naukowych z socjologii i opublikowała parę książek na ten temat, które czytałem. Nie należy tego mylić z wypowiedziami gazetowymi czy telewizyjnymi, bo z tego nie jest naukowo rozliczana.

A nauka nie jest kwestuą wiary i organizacja społeczeństwa też nie jest kwestią wiary lecz kwestią konkretnych mechanizmów systemowych i społecznych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Człowieku! Chłopaku!
Staniszkis jest boska w swej dziedzinie i ma boską pomadkę do ust ;)
Została wystawiona jak nie jeden i nie jedna przed Nią. Wszystko w temacie.
Nie ma co się gardłować gdyż my tutaj nie o tem... ale o tamtem i to też potem (czytaj za chwilę, lada dzień, in the bliskiej future )

http://www.youtube.com/watch?v=qLQU3gzFehc

Ps
Szału można dostać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stary to mezczyzna z krwi i kosci, nie wie co to strach hahaha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

MtF :))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czekam na algorytm zachować mieszkańców Łodzi. Swoją drogą, żaden z forumowych "tfurców" nie przyciąga momentalnie tylu dyskutantów co łowca. Nasuwają się od razu pewne analogie. Rekiny potrafią wyczuć cząstkę krwi w wodzie z ogromnej odległości. Chociaż w przypadku tfurczości łowcy, właściwym było by inne porównanie, także z natury. O gów...e i muchach. Obklejacie swoimi błyszczącymi odwłokami ripost, wynik przemiany materii tego tfurcy. Łowca poczuł się zagrożony w roli lidera produkcji tych wabików. Sadyl wykazał się ostatnio, niesamowitymi zdolnościami literackimi. Jego epickie opowieści o blatach, kluczach i flaszkach wyciągniętych od klientów, mogły by z powodzeniem startować do nagrody Nike. Traci jednak na regularności. Jest zarobiony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tia... interesująca sytuacja. Mnie to jest wsio ryba ale złodziej i oszust to złodziej i oszust. Nie wierzę, że osoba, która poświadcza własnym podpisem nieprawdę ot, potknęła się jednorazowo ;)
Wartościowa jest. Podpisze im co będą chcieli :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

raven

Rozejrzyj się po komentarzach, niektóre komentarze przypominają malowidła starych mistrzów, w których przy ludziskach kręcą się małe diabełki i coś tam kazdemu próbują podszeptywać, wypisz, wymaluj, jak tu, w tym przypadku wypisz. Nie trzeba iść do muzeum czy galerii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

raven
Wkleję tu odpowiedź na kometarz na innym portalu bo pasuje:

Wynik wyborów jest korzystny dla PISu, tekstu nie opublikowałem, choć jest już gotowy, bo jeszcze bo dorzucam co parę godzin wyniki, które moje przewidwania potwierdzają. A jeżeli chodzi o wyniki w miastach, to należy je interpretować odwrotnie niż Pani sądzi - świadczą one o niskim poziomie adaptabilności środowisk lemingów i postkomuny do zmian cywilizacyjnych. To są stwory skazane przez ewolucję na wymarcie. Proszę przeczytać uwagi o obciachu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sam tytuł wystarczyłby za soczystą treść całego wątku. Pańskie teksty zawsze zyskują na wartości gdy pozbawione są bezpośrednich odniesień do konkretnej grupy wpływów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łowca, ty się skup na Trójmieście. Kto weźmie Gdańsk? Nawet tak stary PRL-owski propagandzista nie wierzy w wygraną swojego jedynie słusznego kandydata???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Ratlerek
>I nie mąż, ale partner, Zdanowskiej, to też o czymś świadczy

Naprawdę ?
O czym wg ciebie to świadczy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przydałoby sie aby i w srodowisku koscielnym stawiac a ludzi przyzwoitych
oby sie niektorym swiat nie zawalił i nie stracili oni dyscypliny umysłowej
kiedy wieze zaczna sie walic
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzę, że kwestia przyzwoitości, w niektórych środowiskach, jest kontrowersyjna. No oczywiście, bo przyzwoitości ani kindersztuby nie da się kupić ani załatwić. Co widać, słychać i czuć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

"No oczywiście, bo przyzwoitości ani kindersztuby nie da się kupić ani załatwić. Co widać, słychać i czuć."

Akurat z tym się zgadzam. Jesteś tego dobrym przykładem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Boli ? Trafiło ?

Ticho jediesz, dalsze budiesz ? To nie jest recepta na przyzwoitość. Tak jak nie jest nią dawanie d...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

"JAKI" z ciebie dooreń !!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

przyzwoita nie bede a walne prosto z mostu..bo
z wykreto-przekretem takim jak ty,nie ma co sie w kurtuazje bawic
wiec-
du...dawała i twoja matka i twoja zona
bo inaczej nie byłoby ani ciebie ani twego syna na swiecie
i du...ś brał i twoje ojciec i ty
mam nadzieje ,ze dobrowolnie!
owoce sa

jakie sa
no chyba ze to in vitro
albo ksiundz za wiela polał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro mowa o przyzwoitośći, to tu jest ciekawy aspekt z przyzwoitością związany. W tym wypadku można mówić o przyzwoitości oczekiwanej lub o oczekiwaniach co do przyzwoitości:

https://wpolityce.pl/polityka/417941-wiezniowie-zdecydowanie-za-trzaskowskim

Chyba nie ma lepszego wskaźnika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jest lepszy wskaźnik.
Np duda był bezkonkurencyjny wśród pacjentów szpitali psychiatrycznych :

https://dabrowska.blog.polityka.pl/2015/07/01/lepiej-wygrywac-w-wiezieniu-czy-w-szpitalu-psychiatrycznym/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wymowa jest właśnie zupełnie odwrotna.
W szpitalu psychiatrycznym nie liczy się wskaźnik przyzwoitości: nieprzyzwoitości. W więżieniu wkaźnik nieprzyzwoitości jest kluczowy. Do szpitala nie idzie się za nieprzyzwoitość, do więzienia owszem za nieprzyzwoitość, ujmując to delikatnie. Biedna ta postkomuna. Jak w kolejnych wyborach zostanie zepchnięta do Bałtyku, to zostaną im tylko więzienia i tam będą głosować sami na siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Musicie się niestety pomieścić z nami w Polsce, na razie ledwo wystajecie poza zabór rosyjski.
Lata ruskiego buta jak widać wycisnęły swój ślad w postaci sympatii bolszewickich.

Kto wie co kierowało pacjentami szpitali psychiatrycznych, ze tak gremialnie głosowali na bolszewika dudę ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ignorancka jest ta postkomuna, aż żal patrzeć na taki poziom - największe poparcie ma polskość na terenie byłego zaboru austriackiego, gdzie demokracji było najwięcej, a Polacy byli nawet ministrami w rządzie austriackim. A w Pomorskiem polskość triumfuje zawsze na Kaszubach.
Można sprawdzić tu:
http://wyborynamapie.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Akurat na Kaszubach polskość triumfuje, dlatego to właśnie tu są miejsca całkowicie wolne od bolszewizmu.

https://wiadomosci.radiozet.pl/Wybory-samorzadowe-2018/Informacje/Wybory-samorzadowe-2018-w-Pomorskiem.-Kleska-PiS-w-Pucku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam zamiast tub propagandowych, wyżej podane mapki, na których widać propolskie kolory w rejonie powiatów kościerskiego i kartuskiego i ościennych gmin czyli centrum kaszubszczyzny. Tam postkomuna nie ma szans, a na północy nawet w Krokowej poprzednie wybory przegrała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Łowco (tzw. stary ruski) przeprowadź się na wieś. Tam z pewnością będzie ci się łatwiej żyło. Wszystko jest tańsze. Nawet ciebie będzie stać na przyzwoity posiłek. Może nawet jakąś pracę dostaniesz. Możesz być np. woźnym w wiejskiej szkole.

W Trójmieście pozostał jeszcze Gdańsk. Przykre jest to, że nawet tacy komunistyczni agenci jak ty nie popieracie swojego jedynie słusznego kandydata i nie wierzycie w jego zwycięstwo. Jeśli komuna ma takich wyznawców to za rok kiepsko to widzę.

PS. pytanie czy dożyjesz kolejnych wyborów :))))))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Hydepark

Trójmiasto do bani (382 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

do góry