Widok

MOPS GDAŃSK jakie dokumenty są potrzebne do zasiłku rodzinnego??

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam, mam pytanie, jakie dokumenty należy złożyc do MOPS'u w Gdańsku, aby otrzymac zasiłek rodzinny plus DODATEK Z TYTUŁU OPIEKI NAD DZIECKIEM W OKRESIE KORZYSTANIA Z URLOPU WYCHOWAWCZEGO??
Za odpowiedzi z góry dziękuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
up :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
up :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozumiem, że jeszcze nie pobierasz świadczeń rodzinnych.
Potrzebne będzie:
- Zaświadczenie z U.S. o uzyskanych dochodach za rok 2008 -Twoje i ojca dziecka ODDZIELNIE
- odpis skrócony aktu urodzenia dziecka
- kserokopia dowodu osobistego (dowód do wglądu)
- zaświadczenie z ZUS , że jesteś zgłoszona do ubezpieczenia (odpowiedni wniosek o powyższe zaświadczenie składasz w ZUS-ie i czekasz na odpowiedź)
- Zaświadczenie od pracodawcy, że jesteś zatrudniona (od kiedy do kiedy)
- zaświadczenie od pracodawcy, że udzielił Ci urlopu wychowawczego (na jakie dziecko, od kiedy do kiedy)
- Jeżeli jeszcze nie ubiegałaś się o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia się dziecka i nie składałaś w MOPS-ie zaświadczenie o opiece lekarskiej od min. 10 tygodnia ciąży to takie zaświadczenie też będzie potrzebne.
-jeżeli macie działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne to jeszcze wypełniasz odpowiednie oświadczenie.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam, dopiero się dopatrzyłam, że dziecko skończyło już roczek, więc o dodatek za urodzenie dziecka nie możesz się ubiegać.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuje bardzo za pomoc :)!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"zaświadczenie z ZUS , że jesteś zgłoszona do ubezpieczenia (odpowiedni wniosek o powyższe zaświadczenie składasz w ZUS-ie i czekasz na odpowiedź)"

Jaki to wniosek ?? ;/ i ile się czeka na to zaświadczenie??

Dzięki za odp. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wnosek bierzesz w zusie i go wypelniasz czeka sie max do 10dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok dzięki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zaświadczenie od pracodawcy, że udzielił Ci urlopu wychowawczego (na jakie dziecko, od kiedy do kiedy) -- czy to jest ważne na które dziecko? Na pierwsze , czy na drugie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ważne
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tzn. że mam wziąć urlop wychowawczy na młodsze dziecko bo wtedy mogę starać się o ten dodatek 1000zł??Bo teraz ciągle jestem na wychowawczym na starszą córkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
idź do MOPS-u i wypełnij wniosek o rodzinne na dwójkę dzieci i tam jest rubryka ze jeszcze zasiłek z tytułu urodzenia dziecka (1000zł)
urlop wychowawczy nie ma żadnego związku z tym
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

o ile większe buty na zimę? (34 odpowiedzi)

chce kupić mojej 2,5 letniej córce buty na zimę, bo teraz jest przynajmniej wybór, obecnie nosi...

czy ktos z was probowal wyprac abawke szczeniaczka FP (39 odpowiedzi)

chodzi mi o ta zabawke...

Leśny Żłobek (6 odpowiedzi)

Witam Czy ktoś ma/miał dziecko w Leśnym Żłobku na Morenie. Czy jesteście zadowoleni, ile kosztuje...

do góry