Widok

Małżeństwo i ciąża

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam,
Mam taki problem. .
A mianowicie jestem z mężem 5lat po ślubie, mamy dwoje dzieci 8 i 4lata.
Parę dni temu dowiedzieliśmy się o kolejnej ciąży.Dla nas to szok ponieważ stosujemy antykoncepcje.No ale trudno stało się . Akceptujemy tą sytuację.

Problem jest w innej kwestii. Problemem jest to jak powiedzieć o ciąży,dla moich rodziców. Moja matka na każdą wiadomość o mojej ciąży czy mojego rodzeństwa,reaguje jakaś złością jakbysmy coś złego zrobiły. Mimo, że mamy własne rodziny, utrzymujemy się sami. Oboje pracujemy na nasza rodzinę, to i tak zawsze w jej oczach jesteśmy jakby intruzami co zrobili coś złego.Boje sie jej reakcji i to bardzo.
Jak myślicie jak jej to powiedzieć.
I czy rodzina z trójką dzieci nie będzie wytykana palcami? Jestem zdruzgotana sytuacja cała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólnie to miałabym gdzieś reakcję rodziców, teściów, rodziny czy przyjaciół. To wasza rodzina i wasza sprawa ile macie dzieci, kiedy macie dzieci i jak je wychowujecie. Skoro zupełnie sami sobie ze wszystkim radzicie to super i nic innym do tego.
Ps. Trójka dzieci to dobry model rodziny. Są rodziny z naprawdę gromadką dzieci, są szczęśliwi i prowadzą normalne życie. A patologia? Zdarza się wszędzie, i przy jednym dziecku i przy ósemce. To nie ilość dzieci świadczy czy rodzina normalna czy aspołeczna. A mamusi proponuję powiedzieć o tym z pełną dumą i radością, żeby ją trafiło porządnie i żeby miała świadomość, że to trzecie było planem a nie wpadką.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiesz co, masz dwójkę dzieci, a piszesz, jakbyś z gimnazjum nie wyszła. Jesteś dorosła i powinnaś być przykładem dla swoich dzieci, a ty co? Uczysz ich, że trzeba patrzeć na to, co ludzie powiedzą, a nie na to, czego potrzebują.
Matka miała prawo do swoich wyborów, ty do swoich. Jeśli jej się nie podobają, nie musi was odwiedzać i patrzeć na twoje życie.
Czy sąsiadka pyta cię co sądzisz o jej konkubinacie, popijaniu w bramie przez jej syna albo nieślubnym dziecku jej córki? Nie? To dlaczego ty usilnie przejmujesz się tym, co inni powiedzą?
Proponuję najpierw dojrzeć i dopiero się rozmnażać.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Fenomen wozkow X-lander (28 odpowiedzi)

Czy ktos mi moze wytlumaczyc dlaczego co drugi wozek na ulicach to X-lander?? W czym tkwi fenomen...

Endometrioza w bliźnie po CC - pytanie do osób, które coś o tym wiedzą (26 odpowiedzi)

Może orientujecie się jak to jest. Rok temu wykryłam guzek w bliźnie po CC (nad nią w sumie)....

nnt, jak oduczyc psa gryzienia butow:( (27 odpowiedzi)

mam powazny problem, wzielismy w lipc 8 miseiczna wtedy sunie od ludzi ktorzy caly dzien...

do góry