Widok

Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej. Czy któraś z dziewczyn dołączy do wątku ;)
Mam termin na 3 sierpień.
Mam już 3 córki ;) Dzieci planowane ale ta ciąża to dla mnie zupełne zaskoczenie ;)
Nie wiem jak to ogarnę logistycznie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Się mogę dopisać:) termin na 20.07 póki co, drugie dziecko, mam córkę 2 lata i 4 miesiące.

Gratuluję 4 ciąży i podziwiam :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również gratuluję :)

Umówiłam się do ginekologa na 15 grudnia. Zobaczymy co tam wypatrzy ;)

Na razie jestem w szoku ;) nie wiem jak to się stało. To znaczy wiem ale i tak nie wiem :p hehe
Mąż się śmieje, że na pewno będzie 4 dziewczynka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dopisuję się :) Chociąz bardzo ostrożnie narazie.. dwie poprzednie ciąże stracone z czego ostatnia ciąża zaśniadowa. W mikołaja zrobiłam test i dwie kreseczki:) w przyszłym tyg do lekarza. Robiłam bete w srode 430 w czwartek 655 wiec póki co jest dobrze. A wy robiłyście beta hcg?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie robiłam bety, tylko test tzw. sikaniec ;)
W piątek mam wizytę u ginekologa. Zobaczymy... Ja też mam za sobą 3 stracone ciąże :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hej.
Betę hcg powinno się robic w odstępie 48 godz. Przyrost min.66%. Wtedy to znak ze ciąża rosnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

margaretka- a przyczyna tych strat wiadoma? (przykro mi strasznie) Mi mowią ze za pierwszym razem poprostu tak sie stalo a za drugim był ten zaśniad groniasty. Przez rok miałam zakaz zachodzenia w ciąże, aa potem pol roku nie chciało się udać. Dlatego teraz jakoś nie umiem się cieszyć. Myślę o tym jakby o najlepszej przyjaciólce ze zaszła w ciąże , jakby mnie to nie dotyczyło. Mam już dwójkę dzieci 11 i 7 lat. I wszystko było z ciążami wzorowo. Ale teraz jestem już po rozwodzie i z tym nowym partnerem jakoś nie chce się udać od 4 lat... 19 tego usg - wszystko powinno być już wtedy wiadomo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to pisalam ja- wylogowalo mnie
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nataluś, przyczyną poronień jest moja tarczyca :( mam niedoczynność i hashimoto :( nie mam żadnej trudności zachodzenia w ciążę ale z jej utrzymaniem mam problem.
Mam też podejrzenie, choć nie robiłam w tym kierunku żadnych badań, że mogę donosić tylko dziewczynki. Męski płód jest dla mojego organizmu zbyt dużym wyzwaniem. Dlatego wiem już, że jak ta moja obecna ciąża się utrzyma to będzie to kolejna, 4 córka ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja przez te moje poprzednie straty do tej ciąży podchodzę na razie bez żadnych emocji. Ani się nie cieszę ani się nie martwie. Zobaczymy jak to będzie. W piątek się okaże.
Po tylu stratach człowiek inaczej podchodzi już do tematu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

dziewczyny- jakieś wieści? Ja jutro na usg .. tak sie boje że spać od wczoraj nie mogę. Dam znać...
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nataluś, powodzenia, na pewno wszystko będzie dobrze :) trzymam kciuki :)

Ja byłam u ginekologa w piątek, słyszałam serduszko :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jestem po wizycie :) Widzialam fasolke! I serduszko bijace
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostalam skierowanie na badania prenatalne mam zrobic w Gdyni w Gamecie miedzy 12 a 14 tyg.
Cos nas malo wakacyjnych mamus. Smialo dolaczac dziewczyny :)
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super!
Ja robię badania prenatalne u mojego gina na nfz :)
12 stycznia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny.
I ja do Was dołączam się. Termin mam na lipiec że wstępnych wyliczeń lekarza.
Mam do Was prośbę. Dacie namiary na dobrego gin który przy wizycie wykonuje badanie USG odrazu a nie że trzeba się umawiać na wizytę oddzielna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdynia czy Gdańsk? Prywatnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc dziewczyny:-)
Dolaczam do wakacyjnych Mam:-) termin na 12 sierpnia.
Mam juz synka 2,5 roku.
Mam pytanko, czy po pierwszej wizycie dostalyscie skierowania na jakies badania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja dostalam i to mnostwo toxoplamoza, cytomegalia, hiv , morfologia, grupa krwi, tsh, mocz itd, ale z tego co pamiętam z poprzednich ciąż aż tyle tego nie było , chyba lekarz poprostu dmucha na zimne po moich poronieniach i woli wszystko sprawdzic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieki...Moja gin na nic mi nie dala skierowania... bo powiedzialam jej,ze wizytę na nfz mam na koniec stycznia. Stwierdzila,ze oni mi wszystko zrobia...:/ z jej punktu widzenia wszystko jest z ciaza ok... ech... ide do.pulmonologa, mam na wizyte zrobic morfologie, to chociaz zrobie toxoplazmoze do tego prywatnie i mocz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja na razie też nie dostalam skierowania na badania. Lekarz powiedział, że da mi na następnej wizycie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kiedy masz nastepna wizyte?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapomnialam sie podpisac:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem w pierwszej ciazy i dostalam taki sam szeroki zestaw :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie!

U nas ok, choć mdłości jeszcze męczą. 4.01 mam wizytę na nfz i prywatnie. Serduszko widziałam jakoś 7 grudnia :)

Co do badań to na nfz dostałam wszystko oprócz cytomegalii, zrobiłam dodatkowo, bo w pierwszej ciąży też robiłam i wynik wątpliwy wyszedł. Teraz jest zdecydowanie, ale gin po konsultacji smsowej mnie pocieszył, że wg niego świadczy on o przebytej chorobie i ten wcześniejszy był tak naprawdę gorszy. A reszta w sumie cacy.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Następną wizytę mam 12 stycznia ;)
W porównaniu do poprzednich ciąż ta jest inna, dziwna dla mnie ;) Zero nudności, wymiotów, brak bólu piersi i ściągania brzucha. Jakbym w ciąży w ogóle nie była.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ja właśnie mam jakieś objawy i jest mi dziwnie :P
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam podobnie jak.z synkiem, brzuch czasem boli, a tak to niedobrze mi bardzo jak dopuszcze uczucie glodu do siebie... i jestem ciągle glodna...
Kurcze to nie wiem co z tymi badajiami...wizyta ma nfz 23 stycznia, to bedzie 11 tydzien, nie za pozno te badania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wróciłam właśnie z Gamety w Gdynii. Zapisali mnie na 30 styczen do dr Zabul. Będe miała ropbione badania prenatalne miedzy 11 a 13 tyg. Usg oraz pappa czy jakoś tak. koszt 750 zł ale ja na szczescie dostalam skierowanie na nfz. Z objawów to cycki z B do D mi urosły :) na co akurat nie narzekam :) czasami mi niedobrze ale nie jakos dokuczliwie. Zaczynam sobie czasami nawet myslec ze moze tym razem sie uda , nie nastawiam sie jeszcze ale czasami takie mysli mnie nachodzą. Łuszczyca mi się strasznie nasiliła to pewnie przez odstawienie leków i maści.. Za to astma poki co całkiem odpuściła. Trzymajcie się cieplutko :*
image


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc Dziewczyny:-)
Wszystkiego dobrego w Nowym.Roku:-)
Wuecie moze co jest bezpieczne na infekcje intymna w I trymestrze...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wizyta u ginekologa jedynie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam :)
Termin mam na 9 sierpień. Maluszek zdrowo się rozwija, aktualnie 10 tydzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się dołączę :) 22 sierpnia :) obecnie 7 tydz i 4 dzień :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam na 5 lipca, teraz 14 tyg + 4 dni. Rodzeństwo dla dwóch dziewczynek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie Mamusie:-) super, ze jest nas wiecej. Moze w koncu uda sie jakos ten watek rozkrecic:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej. Mam na imię Marta mam termin na 26.07 mam córkę juz prawie 7 letnią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To i ja dołączę mam termin na 3.07 ;) prawdopodobnie będzie chłopak młodszy brat dla 16 miesięcznej Łucji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cześć Klusia, miałaś już taką sugestię od lekarza, że chłopiec? W którym tygodniu? Mam wizytę za tydzień (będę w 16tc + 4 i), ciekawe, czy coś lekarz dojrzy..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny. Termin mam na 15.08 a miał być koniec lipca. Jest to moja druga ciąża. Córka ma prawie 6 lat. Ta ciąża różni się całkowicie od pierwszej. Zaczynam się już nie dopinać w spodnie i to mnie przeraża że tak szybko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hehe, Szczesliwa nie przejmuj sie:) ja co prawda dopinam sie jeszcze,ale brzuch mam taki jak z synem dwa miesiace pozniej;-) to ponoc normalne w drugiej ciazy. Lekarz zmienił mi termin na 15.08, wiec jestesmy na tym samym etapie;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapomnialam sie podpisac:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam nowe dziewczyny :) Fajnie ze watek nam sie rozkreca. Ja do konca miesiaca jeszcze wztrzymuje sie z pisaniem, komentowaniem itd bo staram sie nie nastawiac. Jesli na usg genetycznym bedzie oki to zaangazuje sie bardziej. Zdrowka dla Was i maluszkow:*
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A jesli chodzi o kg i nie dopinanie sie to luzik :) 1 ciaza +30 kg druga +27 w obu przypadkach na wizycie kontrolnem po 6 tyg po porodzie znow moja waga wyjsciowa 55 kg :) takze juz sie nie przejmuje nawet bo nie wiem od czego to zalezy.
image


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

mi lekarz powiedział w 14tyg bardzo szybko podobno nie miał wątpliwości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny, dołączam do Was mam już syna 10 lat a teraz będzie dziewczynka. Termin mam na 15 lipiec. To moja 4 ciąża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam nowe koleżanki :)
Byłam tydzień temu na usg tym pomiedzy 12 a 14 tyg ;) maluch tak się wiercił i skakał, że lekarz nie mógł go dobrze pomierzyć :/ nawet dobrze nie posłuchaliśmy serduszka bo co gin zaznaczył kropkę na monitorze to dziecia już tam nie było ;) wg gina jest wszystko ok... Chyba. Ale mi to chyba nie wystarcza i we wtorek idę prywatnie do innego na usg. Niech jeszcze raz dobrze wymierzy ;)
Oj chciałabym już poznać płeć ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też bo mój mąż od początku jest święcie przekonany, że to kolejna dziewczynka i już dla niej imię wybraliśmy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie już są 3 córki ;) a ja przeczuwam, że będzie kolejna :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem jak było/jest u Ciebie, ale nam a zwłaszcza mężowi życzą chłopca, a on woli kolejną córeczkę tatusia..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas też tak jest, że wciskają nam syna ;)
"Może już w końcu tym razem się uda" - aż mnie to wkurza. Jakby dziewczynki były gorsze :/
Ja z mężem zawsze chcieliśmy córeczki :) Nie mamy parcia na syna. Teraz się $miejemy, że pewnie będzie kolejna córcia :) I dobrze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja byłam na usg prenatalnym dokładnie w 12 tygodniu i 2 dni i zapytałam na koniec co będzie to Pani doktor powiedziała że dziewczynka ale nie na 100%. Ale teraz już mam potwierdzenie, że będzie dziewczynka. Jesteśmy bardzo szczęśliwi ale tak naprawdę najważniejsze żeby dzidzia zdrowa była.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Margaretka, a jaki masz odstęp wiekowy u swoich dziewczynek? Bo u mnie będzie co 4 lata. Z jednej strony na początku łatwiej ogarnąć, a z drugiej zazdroszczę znajomym, którzy mają np. dwuletni odstęp i jeżdżą z dziećmi np. na narty albo idą razem na kina, a u mnie zawsze ktoś jest za mały :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Średnio co 3 lata ;) tylko teraz jakoś tak się zrobiło, że będzie różnica 1,5 roku ;)
Najstarsza córka 7,5, średnia 4,5 i najmłodsza roczek.
Ja chciałam taką różnicę 3 lat bo to już dziecko samodzielne i może też coś pomóc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc Dziewczyny:-)
Mam pytanie odnosnie Waszych "starszakow". Ja juz jestem na zwolnieniu lekarskim, ze wzgledu na przebieg poprzedniej ciazy. Posylam syna do przedszkola, tylko jak pracowalam to zazwyczaj spędzał tam 8 godz, od 8 do 16. Teraz go woze czasem na 9,ale zazwyczaj na 8 i odbieram 13-14. Maz na mnie krzyczy,ze zle robie (bo syn stal sie teraz strasznym mamisynkiem, tylko ja moge cos przy nim zrobic,hak tata go sam odwozi do przedszkola to jest placz). Maz twierdzi,ze syn powinien chodzic tak jak wczesniej... a ja chce z nim spedzic troche czasu, poki mam go wiecej i dac mu odrobine wiecej dzieciństwa. A jak to u Was jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie to inaczej ;) bo zawsze jakies dziecko jest male i siedzi ze mną w domu ;)
Ale ja nic nie zmieniam w godzinach przebywania dzieci w szkole/przedszkolu ;)
Przynajmniej mam wtedy trochę ciszy i spokoju w domu :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jesli moge zapytac to na ile oddajesz dzieci do przedszkola?:) wiadomo,ze Mamie tez sie troche spokoju nalezy:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od 8/9 do okolo 15.
Ze starszą, chodzącą do 1 klasy toczę boje bo ona by siedziała w świetlicy do samego końca ;) czyli do 17 ;) Jak przychodzę o po tej 15 to jest zła że już musi iść do domu ;)
Młodsza w przedszkolu by najchętniej szła po obiedzie do domu ;) ale musi niestety posiedzieć troszkę dłużej bo nie mam możliwości by 2x lecieć raz po jedną córę a potem po drugą ;)
Dobrze, że chociaż przedszkole i szkoła są w jednym budynku ;)
Ale i tak ciężko bo odbieram córki z roczną córą ;) i zanim się odbierzemy i wyszykujemy to spocone wszystkie jesteśmy ;)
Ech... Byle do wiosny, wtedy zrzuci się te kurtki grube.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ooo to faktycznie masz niezla "zabawe";) wiem,bo bratowa tak dzieciaki wozila. To zmienia postac rzeczy i logistycznie lepoej nie jestes w stanie tego zorganizowac:-) ech... ja wiem,ze dzis dostane "z**bki" od meza jak wróci z prac, bo zawozil dzis młodego i mu szopke odstawil,ze chce do Mamy i dlaczego z Mama nie moze zostac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może warto posłuchać męża i nic nie zmieniać w poukładanym życiu synka. Jak się dziecko urodzi to i tak mu świat się wywróci do góry nogami ;) I żeby wtedy nie był zazdrosny, że siostra/brat zabrali mu mamę ;)
Ja już w ogóle nie wyobrażam sobie odbioru ze szkoly/przedszkola gdy urodze :p z 2 takich maluszków :O Starsza córka często ma zajęcia na 2 piętrze :/ będę musiała 1,5 roczniaka i noworodka pod pachę i heja po schodach :/
Dobrze, że chociaż mąż rano odwozi córy do placówki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mam tego dylematu bo pracuje i będę pewnie pracować prawie do końca (nietypowe bo ginekolog na pierwszej wizycie chciał wystawiac zwolnienie mimo że wszystko idealnie - chyba w Polsce to norma), mam inne pytanie w kwestii logistyki do mam dzieci w wieku 7, 8 lat. Czy zostawiacie je same w domu np na 15 minut, żeby odebrać młodsze albo jechać do sklepu . I czy w ogóle jest to legalne. W tym wieku sama wracałam do domu i czekałam 2 godziny na rodziców ale wiadomo ze czasy się zmieniły
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W pierwszej ciazy tez pracowalam do szostego miesiaca,a potem musialam lezec. W tej ciazy dostalam zakaz, z reszta pracuje w szkole podstawowej,a tam co chwile epidemie chorobsk...
Nie mam dzieci w wieku o ktorym piszesz,ale moja siostra zostawia czasem 10latke i 6, no teraz bedzie 7latka samego (wlacza mu bajke,a on siedzi w bezruchu;)) i wtedy jedzie do szkoly lub na zajecia po starsza core. Jak to ma sie prawnie moge powiedziec,ze w szkole podstawowej sa przepisy mowiace o tym,ze gdy dziecko skonczy 7 lat moze samo wracać do domu za zgoda rodzicow oczywiscie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Margaretka czeka Cie niezle wyzwanie,ale na pewno dasz sobie rade:-)
Nie wiem,moze niech maz odwozi mojego syna codziennie,a ja bede po niego jezdzic autobusem wczesniej.... musze przemyslec,bo nie chce zeby byl codziennie 8 godzin w przedszkolu, poki ja jestem w domu i mam sie dobrze. Chce z nim spedzic wiecej czasu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwsze słyszę, żeby 7 latki mogły same wracać do domu! Może jeszcze z kluczem na szyi?
W naszej podstawówce do trzeciej klasy odbiera się dziecko...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To akurat potwierdzam, u nas ze szkoly niektóre 7-latki same wracają, ale to raczej mniejszość
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W naszej szkole również po podpisaniu zgody przez rodziców 7 - latki mogą same wracać do domu ze szkoły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie sa przepisy, nauczyciel ma prawo wypiscic dziecko, ktore skończyło 7 lat po lekcjach do domu, jesli rodzic wczesniej dostarczyl zgode, oswiadczenie. Informacje z pierwszej reki, jestem nauczycielem w klasach wczesnoszkolnych. Byc moze w niektorych szkolach przepisy te sa zaostrzane przez dyrekcje. Prawnie jednak mozna 7letnie dziecko same puscic do domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja będę z tego czasem korzystać od września (młoda będzie mieć 8 lat), żeby rano nie targać ze sobą niemowlaka i przedszkolaka, jak męża nie będzie w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety na przebieg i problemy mojej pierwszej ciąży też siedzę w domu i muszę się oszczędzać. Moja mała ma 6 lat i póki co chodzi do przedszkola normalnie jak do tej pory. Nie chce jej przyzwyczajać do siedzenia w domu z tego względu że od września idzie do zerówki. I nie chce aby myślała sobie że teraz może siedzieć w domu z mamą i jak przyjdzie dzidzia też będzie mogła sobie siedzieć. Z resztą ona uwielbia chodzić do przedszkola i zawsze jak ja odbieram to jest za wcześnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hehe, a w jakich godzinach oddajesz corcie jesli moge zapytac?:) moj synus ma 2,5 roku, lubi przedszkole,ale cieszy sie za kazdym razem gdy go odbieram, dlatego wiem, ze w domku tez lubi byc:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Staram się ja zaprowadzać tak na 9 bo w domu nie chce jeść śniadania a tam wiem że zje z innymi, a odbieram ją ok 15 i wtedy jest wielkie rozczarowanie bo za szybko mama przyszła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapomniałam się podpisać :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No wlasnie, 6 godzin to optymalny czas moim zdaniem. Jednak ta 8-16 dla mnie to za dlugo... a maz tak pracuje w miejscu,gdzie mlody chodzi do przedszkola i logistycznie tak jest ok... ale racja,ze nie moge mu teraz mieszac w glowie i go odbierac różnie, bo jak przyjdzie dzidzia i bede potrzebowala czasu dla niej to d k a niego bedzie kolejne rozczarowanie... echhhhhhh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Margaretka, a korzystasz z Karty Dużej Rodziny? Jest dużo zniżek w Trójmieście?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyrobiłam ale nie korzystałam jeszcze ;)
Jest strona, na której można sprawdzić sobie gdzie w poszczególnym mieście są zniżki
Za to bardzo korzystna w Gdyni jest karta Gdynia Rodzinna Plus. Na darmowe przejazdy komunikacją miejską ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny, byłam wczoraj u lekarza mała ma się dobrze wszystko jest ok ale łożysko jest nisko mam nadzieję, że do następnej wizyty się podniesie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, czytam Was od jakiegoś czasu i obiecałam sobie że w pewnym momencie dołączę :) Byłam dziś na usg prenatalnym, na którym wszystko wyszło ok, stąd ten impuls ;) To moja pierwsza ciąża i jak narazie czuję się świetnie (po małych przebojach na samym początku). Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapomniałam dodać, że termin mam na 8. sierpnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witamy na forum. Ja byłam w środę na USG w połowie 17 tyg i mogę być prawie pewna, że to będzie trzecia dziewczynka. Tak jak przeczuwalismy. Można już imię wymyślać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To byłam ja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc Dziewczyny, cicho sie zrobilo. Jak sie czujecie? U mnie dzis na nowo pobolewanie podbrzusza (od 3 tyg ich nie bylo), no i na papierze zauwazylam jednorazowo sluz leciutko zabarwiony na brazowo-szaro... Ale staram sie narazie nie panikowac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam podobnie w 8 tygodniu. Najpierw starałam się nie panikować bo plamienia w ciąży przecież się zdarzają, ale później panika wygrała i zadzwoń do gabinetu mojej dr. Położna kazała przyjść, zostałam przyjęta "między pacjentkami" - badanie, usg, i na wszelki wypadek luteina, którą nadal stosuję. Plamienie już się nie powtórzyło.
Masz możliwość skontaktowania się ze swoim lekarzem? Będziesz spokojniejsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez byłam w podobie sytuacji u lekarza i była to wielka plama całkiem świeżej krwi. Okazalo się ze to krwawienie z nadzerki. Warto sprawdzic, ale nie ma co panikować. Mam pytanie do mam wielorodek. Czy zdarzało się Wam, że w kolejnej ciąży zaczęłyscie odczuwać ruchy dziecka później a nie wcześniej niż w poprzedniej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki Dziewczyny. Nie mam wlasnie nr tel do lekarza. W czw mam wizytę. Plamienie bylo jednorazowe, tylko na papierze. Teraz czysto. Krwi w tym nie bylo. Bardzo jasny sluz lekko zabarwiony bardziej na szaro niz brazowo...Jesli sie powtorzy to jutro podjade na sor.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ania.ania
W pierwszej i drugiej ciąży ruchy czułam okolo 17-18 tyg. W trzeciej ciąży okolo 20 tyg.
Dzis bylam u ginekologa. Wszystko dobrze z dzieckiem :) w końcu założyli mi karte ciąży.
Wyniki z krwi mam jak koń ;) hyhy tak mnie skwitowała położna ;)
Tylko znów zaczynają się problemy z wysokim ciśnieniem :( Na razie mam bć Acard.
Boję się, że skończy się to jak w poprzedniej ciąży. Mega ciśnienie, które nie dało sie juz opanować i szybka cesarka by ratować mnie i dziecko :(
Ech...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajnie ze wszystko dobrze. A wysokie ciśnienie masz tez podczas pomiaru w domu? Ja miałam u lekarza 155 na 100 i kazał mi 3 dni sprawdzac i w razie utrzymywania się tego wyniku zadzwonić. W domu mam stale 120 na 85
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W domu mam na razie cały czas takie na pograniczu czyli 140/90.
U lekarza oczywiście wyższe, ale już wszyscy tam mnie znają i wiedza o moim "syndromie białego fartucha" ;)
pod koniec poprzedniej ciąży miałam 180/100 i nie mogłam już tego zbić 6 tabletkami Dopegytu na dobę :/ a jak trafiłam do szpitala to miałam 230/110. Byłam cała spuchnięta, bolała mnie głowa. Od razu trafiłam na stół.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Margaretka u mnie całkiem na odwrót ciśnienie ledwo dobija 90/50 i chodzę czasem jak żywy trup
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj byłam na USG między 12-14 tyg. NT wyszło 2,5 lekarz stwierdził że jest na górnej granicy, dziecko może być chore. Na USG prawie nic nie było widac. Zalecił test papa. Czytałam że ono jest tylko statystyczne. W poniedziałek idę na jeszcze jedno. Zobaczymy co inny lekarz zobaczy, wymierzy i powie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczesliwa, idz na spokojnie do innego lekarza,zobaczysz co on powie, moze bedzie mial lepszy sprzet. Na pewno bedzie dobrze! Ja ide na to usg genetyczne w czwartek...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie byłam prywatnie u Doering, ostatnio na nfz jak byłam to mało co widział na ich sprzęcie. Myślałam, że może u niego będzie coś lepiej widać a jednak nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aha, to dobry specjalista. Ale tak jak powiedzial, to gorna granica NORMY, wiec sie w niej miescicie. Bedzie dobrze wszystko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczęśliwa, zrób test pappa jak najszybciej, żebyś do następnego usg miała już wyniki - lekarz będzie miał więcej danych do obliczeń ryzyka. NT 2,5 to jeszcze norma, mam nadzieję, że na następnej wizycie odetchniesz z ulgą. Do kogo idziesz na kolejne badanie? Trzymam kciuki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na kolejne badanie w ramach NFZ idę do Gawina w poniedziałek 12. Jutro pójdę zrobię gdzieś test Papa. Ale jak będzie potrzeba podjadę jeszcze raz do Wrzeszcza do Doeringa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczęśliwa to jest tylko ryzyko i nie potrzebnie starszą. Ja robiłam test papa i też mi wyszło bardzo duże ryzyko ZD ale ze względu na wiek mam 35 inne parametry w usg były ok. Dostałam skierowanie na aminopunkcje w końcu zrobiliśmy nifty i będzie zdrowa dziewczynka. A ile nerwów nas to kosztowało. Bedzie wszystko dobrze tylko trzeba iść do dobrego lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O ile pamiętam to na wynik składają się 3 czynniki: wiek, wynik z testu PAPPA (krew) i wynik USG prenatalnego - takiego na najnowszym sprzęcie, moje USG trwało około 30 minut - bez porównania z podstawowym USG w gabinecie mojego ginekologa. Prenatalne USG na NFZ robią w Trójmieście 4 ośrodki, m.in Invicta w Gdańsku, pewnie prywatnie też robią. Dr Karoń, która mi robiła takie USG, w 12. tygodniu sprawdzała przepływ krwi w zastawkach, mocz w pęcherzu, liczyła palce i m.in mierzyła przezierność, większości tych rzeczy "zwykły" gin na swoim sprzęcie nie jest w stanie dojrzeć - może poszukaj takiego badania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny! U nas było podejrzenie choroby...lekarz zalecił zrobienie testu prenatalnego, robiłam panoramę na inflanckiej w poznaniu. Wynik na szczęście dobry, maluszek zdrowy. ;) czekam na rozwiązanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

polecam przeczytać wpis na temat NT u mamy ginekolog https://mamaginekolog.pl/oznacza-podwyzszona-przeziernosc-karkowa-nt/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Halo, halo, podbijam wątek bo cisza tu straszna ;) Co u Was? Jakieś nowości po kolejnych wizytach? Jak samopoczucie?

Ja czekam na następne usg 27.02, mam nadzieję, że poznam płeć maluszka. I chyba poproszę już i zwolnienie, bo moja praca zaczyna być za dużym obciążeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, byłam wczoraj na wizycie. Wszystko dobrze malutka rozrabiara rośnie ma już 11 cm i 178 g:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, ja jestem już w 20 tc i w przyszłym tygodniu mam połówkowe. Wciąż czekam na jakieś zdecydowane ruchy młodej, na razie jakieś takie powolne przelewanie się, w poprzednich od początku odczuwałam wyraźne podskoki, szarpnięcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem w 18 tyg a połówkowe mam 2 marca. Ruchy malutkiej już czuję ale nie mogę się doczekać prawdziwych kopniaków:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, a macie już jakieś imiona, jeżeli znacie płeć albo nawet wcześniej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie aktualnie 15 tydzień, połówkowe zaplanowane na 28 marca. A z imieniem będzie dramat - nic nam się nie podoba. Zaczniemy się zastanawiać jak poznamy płeć - mam nadzieję że już za 2 tygodnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc Dziewczyny;-) u mnie koncowka 14 tygodnia. Jestem po usg prenatalnym, wszystko ok;-) na polowkowe bede umawiac sie do Gamety, dzwonilam tydz temu, Pani nie miala terminarza na kwiecien, mam dzwonic na poczatku marca. Poki co dziewczynka, Pan dr siusiaczka nie widzi;-)
Mam już synka, ja wybieralam dla niego imie. Dla dziewczynki maz wybiera, bedzie Weronika albo Natalka;-)
Co do ruchow, mam.wrazenie, ze juz niekiedy czuje delikatne musniecia;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nam się bardzo podoba Łucja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Imiona starszych były kompromisami, ale teraz sama wybralam imię Aurelia i mężowi nawet się podoba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomaranczka ja mam córeczkę Łucję ;) super imię wszyscy mówią do niej Lusia. Teraz szukamy imienia dla synka póki co ustaliśmy na Józiu, ale jeszcze nie na 100%. Ogólnie bardzo lubię imiona staropolskie i strasznie razi mnie jak ktoś z moich znajomych nadaje swojemu dziecku na imię np. Alan
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Klusia90 a mój Tata ma na imię Józef :) a syn Franciszek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas jak dowiedzieliśmy się że będzie dziewczynka to miałam dla niej wybrane imię. Od dziecka wiedziałam jak moja córka będzie miała na imię. A teraz wspólnie z córką coś ustalimy z tym że ona wymyśla a my się zgadzamy lub nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli u mnie będzie kolejna córka to raczej z imieniem nie będzie problemu ;)
Gorzej z chłopakiem ;) Nic mi się nie podoba :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej. Dziewczyny u mnie wskoczył już 17 tyg. Mam pytanie czy któraś z Was chodzi do gin z pakietu PZU ? I który gin jest dobry ? Chodzi mi o gdansk. Dzięki za.odp ;) poza tym dopadło mnie przeziębienie i męczę się z katarem i bólem głowy echhhhh...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z pakietem PZU nie pomogę, ale jeśli chodzi o przeziębienie to bardzo polecam syrop Prenalen.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za odp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ktoś?? Coś jeszcze wie jw? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
;);) juz mi troche lepiej tylko katar jeszcze mi został. Miłego weekendu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba też sobie kupię ten Prenalen, bo mam katar i kaszlę jak gruźlik :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Juz mi prawie przeszło.. Pomogły mi domowe sposoby. Najgorszy był areszt domowy. Ale juz spoko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Juz mi prawie przeszło.. Pomogły mi domowe sposoby. Najgorszy był areszt domowy. Ale juz spoko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi się troszkę poprawia, jeszcze robię inhalacje z soli fizj. Młoda w końcu się rozkręca, jutro wizyta połówkowa i jak wszystko będzie ok to w przyszły czwartek urywamy się z mężem na długi weekend. Poprzedni był 2 lata temu :-) Przy trójce dzieci i słabo chętnych dziadkach pewnie następny zorganizujemy sobie za conajmniej 5 lat. Nie mogę się doczekać!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super macie z tym weekendem :)
My co prawda byliśmy całą rodzinką w czasie ferii na wypadzie ale też fajnie było i sobie odpoczeliśmy :) Śniegu nie było to przynajmniej dzieci szalały q basenie hotelowym ;)
Ale jednak marzy mi się wypad tylko we dwoje ;) Choć na weenlkend ;) Niestety nierealne... Może za 20 lat :D haha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam przyszłe mamusie :)
My czekamy na nasze pierwsze maleństwo 02.08 :) Czy są jakieś przyszłe mamy ze Straszna? :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj :) Ja jestem z Borkowa, także niedaleko :) Termin mam na 10 sierpnia :) Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Borkowo... to kawałek. Szukam kogoś, kto będzie spacerował w okolicy, ale tak daleko nie dojadę :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej . Ja odczuwam juz delikatne ruchy 18 tc wskoczył. Jakaś Mamuska jest z Moreny ? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MartaM. ja jestem z Chełmu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klusia90 ja jestem z Chełmu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc Dziewczyny:)
Czy ktoras z Was miala w poprzednich ciazach problem.ze skracajaca sie szyjka i zagrazajacy porod przedwczesny? Czy w kolejnych ciazach to sie powtarzalo?
Ja z synem lezalam 3,5 miesiaca, skonczylo sie dobrze, urodzilam go w 37+5 tc, okaz zdrowia. Ale teraz obawy wrocily... z tego co wyczytalam to duze prawdopodobienstwo,ze znowu bedzie to samo... ale wiadomo, kazda ciaza inna, staram sie byc dobrej mysli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam co wizyta sprawdzana szyjkę na usg bo miałam przed ciazami konizacje i sama w sobie jest mocno skrócona ale nie miałam z tym problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja się dziś dowiedziałam, że będziemy mieli synka :) fikał w czasie badania jak szalony ;)

Stresowałam się przed tą wizytą, bo od kilku dni napinał mi się brzuch, ale wszystko ok- szyjka długa, nie było się do czego przyczepić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cos ten nasz watek milczacy;-) co u Was Mamusie?:) ja po wizycie, wszystko ok:) szyjka dluga i zamknieta, to na te chwile dla mnie najwazniejsze:) a dzidzia to raczej dziewucha:) 5 kwietnia mam polowkowe w GAMECIE:) nie moge sie doczekac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej hej :) jqk tam czucie jakieś ruchy? Ja 19 tc czuje jakby pływała❤
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja czuje od kilku dni, nie codziennie, chociaz coraz czesciej;) takie fajne babelki:) u mnie skobczony 16tc:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie skończony 17tc, wydaje mi się, że czuję delikatne ruchy, ale nie jestem pewna czy to to ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hej ja dopiero od dwóch tygodni odczuwam na pewno ruchy, a już kończy mi się 22 tc. Wszystko przez łożysko z przodu. Za to jak się zaczęły, to mocne i dużo. No ale to już pół kilo podskakuje..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Wczoraj zaczął Nam się 18 tydzień :) Ale ten czas szybko leci, nie wiem kiedy uciekają mi te tygodnie. Prawdopodobnie będzie córeczka, idę 9.03 na wizytę mam nadzieję, że potwierdzi.

Zaczęłyście kompletować wyprawkę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja czekam na potwierdzenie plci:) czesc rzeczy mam juz po synku. Musze przebrac i przygotowac,ale to jeszcze za szybko na pranie;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam wczoraj w Lidlu, było trochę ubranek dla maluszków, niektóre śliczne! I już prawie kupiłam :) ale mam jeszcze opory. Poza tym wiem, że dostanę mnóstwo rzeczy od koleżanek, bo jestem jedną z ostatnich ciężarnych w moim gronie ;) Dostałam już fajowe ubrania ciążowe i okazuje się że chyba nic nie będę musiała dokupić.

Pomarańczka - trzymam kciuki za dzisiejsze badanie!

Też macie tak, że po wizycie u gina, po usg i info że wszystko jest w porządku jest pełnia szczęścia i luz a później znów zaczynać sobie coś wkręcać? Jak tak dalej pójdzie to do końca ciąży zwariuję!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1


Dzisiaj poczułam pierwsze ruchy, na razie takie delikatne muśnięcia :) Jest to moja pierwsza ciąża, staraliśmy się prawie 2 lata. Na USG bym mogła chodzić codziennie, żeby oglądać maluszka :)

Pomarańczka - trzymamy kciuki! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Paulia85 dzięki. Ja na początku tak miałam żyłam od badania do badania a to dlatego, że miałam trochę komplikacji i strasznie się bałam, że będzie coś nie tak. Teraz już mi trochę przeszło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi leci 20 tydzień ruchy już czuje coraz mocniejsze a dziś jadę na połówkowe. Mam nadzieję, że wszystko dobrze z moją małą księżniczką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanawiam się gdzie rodzic?? 7 lat temu urodziłam moją Młodą na Zaspie i było ok. Tylko babka od laktacji była taka sobie. Ale pewnie się wiele twm zmieniło. Myślę o Wojewódzkim bo blisko domu. A wy jakie macie swoje typy ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja 10 lat temu też rodziłam na Zaspie ale miałam cc i było ok teraz też będę miała raczej cc i też się zastanawiam gdzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pulia85-jakbym o sobie czytala;) zyje od usg do usg. Bylam w srode, to na tydzien spokoj z wkrecaniem;) a teraz usg dopiero na 28 marca... pewnie nie wytrzymam i pojde w miedzy czasie gdzies prywatnie.

Ja rodzilam niecale 3 lata temu w Wejherowie. I tym razem tez raczej tu, mimo, ze cala kadra sie pozmieniala...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej
Bylam dzis na usg, 19 tydz. Wszystko w porządku tylko, ze dzieć ułożony jest poprzecznie i plecami się odwrócił więc jie chciał pokazać co tam ma pomiędzy nogami :p
Zaczynam mieć problemy z ciśnieniem czego si€ od początku obawiałam :/ Dostałam Dopegyt.
Trochę mnie tu nie było bo kupiliśmy mieszkanie, remontujemy i będziemy się przeprowadzać :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


W kwestii szpitali rozważam Zaspę i Kartuzy :) Będę pierwszy raz rodzić, więc bazuje tylko na opiniach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja 2x rodziłam SN na Klinicznej i raz CC w Redłowie.
Oby dwa szpitale moge polecic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie ja też się zastanawiam... Jestem "z branży" i pracuję w UCK, więc pewnie wybiorę Kliniczną, ale rozważam też Zaspę. Jest jeszcze sporo czasu do namysłu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, u mnie po połówkowym wszystko ok. Malutka zdrowo rośnie chociaż wielkoludem nie jest. Dostałam jeszcze skierowanie na echo serduszka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie robiłaś usg połówkowe ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja właśnie miałam połówkowe USG w ramach badań prenatalnych w Nowym Dworze, pani doktor (dr Karoń) super i sprzęt ma dobry, już podczas wcześniejszej wizyty w 12 tc widziała płeć! Niestety sama przychodnia to straszny syf, można się cofnąć do wczesnego dzieciństwa. Moja młoda jest już o dobry tydzień za gruba, więc pewnie znowu 4-kilowy noworodek :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robiłam w Gdyni na Sojowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam dr Agnieszkę tomasińską z evi medu w Gdyni! Bardzo dokładnie bada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomarańczka, to chyba niedaleko siebie mieszkamy ;)
Prowadzę ciążę na Sojowej w Gdyni, teraz będę miała tam usg połówkowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochane! jestem! Jestem nadal z Wami! Walczyłam o to dzieciątko jak lwica. To było 19 tygodni wyjętych z życia... szpitale lekarze usg ktg zastrzyki i mnostwo leków... ale jest dobrze:) Ryzyko ponownej straty spada z każdym tygodniem. Powiem Wam szczerze jestem zmęczona.. wykończona psychicznie. Ciągle myślę że jest coś nie tak. To nie jest życie .. to oczekiwanie na każdy ruch maleństwa.. na kolejne badanie usg.. Została mi połowa. Nie wiem jak to przetrwam. Mam wizyte u psychologa niedługo może coś zaradzi... Odstawiłam wszystkie leki na alergie, astme, łuszczyce... Męczę się ale nie zrobie nic co by mogło zaszkodzić dziecku... Wiem wydaje sie Wam pewnie że szalona matka.. przewrażliwiona. Ale zrozumie to tylko ktoś kto dwa razy nosił pod sercem dziecko , które nie żyło od kilku tygodni.. Zamówiłam sobie domowe ktg- może się troszkę uspokoje. Czytałam Was od czasu do czasu, ale nie chciałam się nakrecać dlatego nie pisałam by i Was nie denerwować. Zrobiłam usg prenatalne i test pappa w czwartek jade po wynik do gamety. U mnie będzie chlopiec Olivier :) Odważyłam się kupić w ostatnia niedzielę body z muchą :) Trzymam za Nas wszystkie mocno kciuki. Ściskam mocno!
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nataluś współczuję stresów i przeżyć. Już połowa za Tobą, będzie dobrze! Ściskam Cię i trzymam kciuki!
Piszesz, że odstawiłaś wszystkie leki na alergię itd, ja się zastanawiam kiedy moja wiosenna alergia ruszy i jak sobie poradzę... Niby można w ciąży brać ceteryzynę, nawet loratadynę, ale wolałabym tego uniknąć. Jak sobie radzisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super ze już tyle za Tobą! Bardzo Ci gratuluję! Ja też mialam w tej ciąży przeboje i niemalże skreslam dni do końca 37 tc. Dlatego mega Ci kibicuje i trzymam kciuki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, a jak wygląda u was waga? Ja jestem już w 24 tygodniu i u mnie 3 kg na + wydaje mi się, że to ciut za malo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Natalus, trzymaj sie,bedzie dobrze!
Mnie dopadla jelitowka,wymioty wczoraj, dzis czuje sie okropnie,ale wracam do zywych.
Klusia90,jesli nie mialas niedowagi przed ciaza, to te 3 kg sa ok. Ja wchodze w 18tc, mam +2,5kg, chociaz teraz po wirusie zeszlo do +1kg, ale szybko nadrobimy;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja właśnie zaczęłam 19tc i na plusie 2 kg. Przed ciążą dużo ćwiczyłam, teraz tłuszczowa oponka wróciła na brzuch i tyłek nie jest już taki fajny ;) będzie co nadrabiać po porodzie ;) ciekawa jestem ile zajmie powrót do formy. Ale postanowiłam w ciąży nie katować się dietą - jem to na co mam ochotę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dzięki dziewczyny za słowa wsparcia. Pulia no właśnie sobie nie radzę.. mam w domu 9 swinek morskich które czasami mnie uczulają. Tragedii nie ma tylko wysypka na rękach. Najgorsze że jak łuszczyca zaczyna atakować to każda krostka rośnie do rozmiarów 2-3 cm więc możecie sobie wyobrazić jak wyglądam. Ale od dziecka choruję więc myślę że się już przyzwyczaiłam. Na szczęście astma troche odpuściła. Ja przed ciążą ważyłam około 54-55. teraz 62 :) Zobaczymy jak tam dalej pójdzie. Jade dziś do genetyka po wyniki testu pappa. Szczerze i tak w to nie wierze , ale dla spokoju lekarki prowadzącej zrobiłam. ściskam mocno
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

I jak Natalus wyniki? Mam nadzieje,ze wszystko w porzadku?:)
Pulia85, cwiczysz teraz w ciazy? Ja przed ta ciaza tez bylam bardzo aktywna, biegi na 10 km, 2-3 razy w tyg zajecia na silowni. Teraz chodze dwa razy w tygodniu po godzince na zajecia fit mama;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Agata - do 15 tygodnia ćwiczyłam tak jak przed ciążą - 2 razy w tygodniu trening na siłowni z trenerem personalnym i trzeci trening sama (przeważnie cardio). Oczywiście treningi były dużo lżejsze, bez interwału, bez duzych obciążeń. Przerwałam, bo szkoda mi już było kasy na treningi "na pół gwizdka", miałam chodzić sama ale strasznie się rozleniwiłam ;) Muszę znów zacząć ćwiczyć bo flaczeję ;)
Gdzie chodzisz na zajęcia fit mama? Na mojej siłowni niestety takich nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ooo to super,ze tak dlugo chodzilas. Faktycznie niezle:) Ja w I trymestrze w ogole przestalam... a te treningi teraz tez sie umywaja do tego co robilam przed ciaza,ale chociaz troche sie poruszam. Jestem z Wejherowa,wiec tu chodze na zajecia. Ogolnie to 40 min cardio plus 20 min wzmacnianie;) poki co mam jeszcze sporo ruchu przy moim trzylatku:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

agata ja też jestem z wejherowa:) Wyniki super bardzo niskie ryzyka chorob powyzej 3200:1 . Przyszło moje ktg domowe, zawsze wieczorem sobie poslucham czy serduszko bije i mi lepiej :) Zaczynam się nad porodem zastanawiać. Na pewno będzie cesarka bo już 2 były. Tylko gdzie mam ją zrobić? W poprzedniej ciąży przy pierwszych skurczach zaczeła mi pękać macica w okolicy rany po cesarce.. Więc teraz wypadałoby nie dopuścic do skurczy i zrobić cięcie szybciej a z tego co czytałam to przeważnie każą się zgłosić jak już są skurcze. Miała może któraś z Was cesarkę ze wskazaniem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jesteś pod opieką gin.z nfz czy prywatnie? Nie wiem jak Ci pierwsi ale prywatni bez dwóch zdań kierowaliby Cie na cc jeśli uslyszeliby o Twoich poprzednich przebojach. Z tego co się orientuje to każą się zgłosić do dwóch tyg. Przed terminem na cc wlasnie zeby zapobiec wystapieniu skurczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie! W Twoim przypadku zalecane będzie planowane cc ok 2 tyg przed terminem. Wiem, że koleżanka bez problemu umówiła się w wojewódzkim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodze i prywatnie i na nfz , ale co szpital to inne zasady. Słyszałam właśnie o Wojewódzkim że najmniej problemów by ciąć przed terminem robią. No czasu jeszcze trochę jest więc zdążę się doinformować.
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Dziewczyny. Jaksie czujecie? Mi znowu zaczyna twardniec macica, jak w pierwszej ciazy... ale jeszcze mie panikuje, bo zdarza sie tylko ze dwa razy na dobe. Wtedy twardnial co 20 min.
Mam pytanko, czy ktoras robila usg polowkowe w Gamecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie ja też się stresuję twardniem macicy. Mam tak 1-2 razy na dobę. Mówiłam o tym mojej dr na ostatniej wizycie, ale po badaniu stwierdziła, że wszytko jest ok, szyjka długa, więc może macica już sobie "trenuje". Biorę doraźnie no-spę i pomaga.

Usg połówkowe mam 28.03 i robię u mojej dr prowadzącej ciążę. Chodzę do dr Olszewskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam 26.03 w invicie. Słuchajcie laski czy wy śpicie na prawym boku ? Bo słyszałam ze my ciężarne nie powinnyśmy spać. Ale jak tu spać cały czas na lewym boku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się różnie. Nie stresuje się tym na którym konkretnie boku leze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To mit. Są wyjątkowe sytuację w których zaleca się spanie na lewym boku w 3 trym - przy nieprawidłowych przepływach, ale poza tym to totalna bzdura. Bardzo fajnie pisze o tym mamaginekolog.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobno najważniejsze to nie na plecach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja staram sie na lewym boku, mozg wyprany przez czytanie w necie:D ale co budze sie w nocy to jestem na wznak... lubie spac na plecach. I ogolnie w tej ciazy na pewno wiecej "uzywam" prawego boku niz w pierwszej ciazy;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej dziewczyny postanowiłam dołączy do Was mam termin na sierpień, nie wiem czy jak wybieram opcję "skomentuj" na tym forum to widzą wszyscy uczestnicy czy tylko ten ostatni???
Dajcie znać bo nie wiem czy się rozwijać z tematem....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja widze tylko funkcje odpowiedz:) ale na pewno widza wszyscy:) witaj na forum:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej dziewczyny czy któraś z was chodzi do lekarza K.Plewa? albo miała z nim styczność ? On prowadzi moją ciąże i zastanawiam się czy dobrze trafiłam.....
A po za tym zastanawiam sie gdzie rodzić jestem z Gdańska i w sumie brałam pod uwagę Kliniczna lub wojewódzki ale o nim mało słyszałam... co myślicie???
I jeszcze jedno czy praktykowane jest coś takiego jak "zapłacona położna"?? tzn taka która na 100% będzie przy porodzę ?
Mam koleżankę która rodziła ale w Warszawie i tak jest tak że idzie do położnej płaci i jak zaczyna rodzić to dzwoni do niej i ona odbiera poród oczywiście musi być pracownikiem akurat tego szpitala.... ale w Gdańsku nie słyszałam o czymś takim porostu poród odbiera akurat ta położna która akurat ma dyżur ( tzn może być różnie)) trochę sie boje że trafie na jakąś wariatkę;-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raz byłam u doktora Plewy więc trudno mi się wypowiedzieć jest dość osobliwy moja znajoma prowadziła u niego ciążę i była bardzo zadowolona. Moje koleżanki z Warszawy prawie wszystkie miały swoje położne w niektórych szpitalach wręcz trudno o miejsce bez wykupionej położnej. Do jednej z nich położna nie dojechała. Cieszę się że w Trójmieście nie ma tego zwyczaju bo to trochę smutne że w niektórych szpitalach trzeba płacić za opiekę którą powinna być zapewniona z nfz Ja przy porodzie nie miałam własnej położnej i byłam bardzo zadowolona z tej która mi się trafiła, rodziłam na Zaspie dwa lata temu i w maju też się tam wybieram.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co wiem to w trójmiejskich szpitalach nie ma możliwości opłacenia sobie położnej. A szkoda, chętnie bym to zrobiła - chciałabym poznać wcześniej osobę, która będzie odbierał poród, nabrać do niej zaufania, ustalić oczekiwania. Czułabym się bezpieczniej, ponieważ wiem, że mój poród może być skomplikowany. Pozostaje mieć nadzieję, że dobrze się trafi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z jednej strony mieć znajomą położną to fajne, ale czy to nie prowadzi do sytuacji, kiedy taka dyżurna położna, która opiekuje się kobietą od początku porodu, wychodzi w połowie albo w ostatniej fazie i przysyła się jakąś inną, bo do pierwszej zadzwoniła pani, która ją opłaciła?? Czyjś komfort kosztem czyjegoś?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem jakie dokładnie były zasady opłacania sobie położnej, ale nie sądzę aby taka opłacona położna mogła zaniedbać swoje obowiązki w trakcie pełnienia dyżuru. Poza tym teraz też nie mam pewności, że jedna osoba będzie opiekowała się mną od początku do końca, chociażby wtedy gdy będzie kończyć dyżur.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no właśnie pod tym względem fajnie mieć swoją położną z którą możesz się zapoznać przed porodem myślę że w tedy w trakcie porodu jest łatwiej... no ale trudno jak się nie da...
może trochę schizuje ale czasem się naoglądam w tv jakie to błędy robią lekarze że aż strach się bać....
Czy kogoś męczy karat w ciąży??? nie czyje się przeziębiona ale od tygodnia walczę z karatem i ni huhuhu nie przechodzi masakra jakaś jakieś złote sposoby może ktoś....?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, zauważyłam u siebie skoki ciśnienia związane ze stresem, raz na dwa-trzy dni, przez jakieś pół godziny mam ciśnienie około 165/95, dopóki się nie uspokoję. Poza tym mam ciśnienie książkowe - 120/80 albo nawet mniej. Miała tak któraś z Was, lekarz przepisał Wam coś (jutro idę)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie dostaniesz jakiś leki na obniżenie ciśnienia, bo rzeczywiście wartości trochę podwyższone (chociaż bez dramatu na szczęście). W sytuacjach stresowych mnie zawsze pomaga melisa, nie wiem na ile sobie to wmawia ;) i mam efekt placebo, ale może spróbuj. Z pewnością nie zaszkodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja juz po badaniu połówkowym. Doktor Brzózka jest naprawdę spoko Babeczka.
Czy to prawda ze trzeba jeszcze takie usg wykonać 30 tyg?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://m.mjakmama24.pl/ciaza/badania-w-ciazy/kalendarz-badan-usg-w-ciazy-kiedy-i-po-co-trzeba-robic-usg-ciazy,537_3410.html tutaj jest wszystko fajnie napisane :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Idę na połówkowe w środę i nie mogę się już doczekać. No i wreszcie czuję konkretne ruchy synka - super uczucie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny. Jestem po usg i mam zalamke...szyjka sie skrocila do 26 mm,a miesiac temu miala 4,17 cm...czyli to samo co z synem;( znowu lezenie...ale lekarz powiedzial,ze skoro syna mimo wszystko donosilam,to teraz tez tak musi byc. I byc moze taka moja uroda... echhh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też po usg dzisiaj, z malutkim wszystko ok. Waży już 391g, pięknie pokazał wszystkie prawidłowe narządy i struktury. Za to ja będę się bujać z zakażeniem układu moczowego - miałam dziś pobrany wymaz, muszę jeszcze zrobić posiew moczu.
Agata trzymaj się dzielnie, będzie dobrze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki Pulia... moja chyba corcia wazy 400g, za tydz mam polowkowe w Gamecie, mam nadzieje,ze tam plec bedzie poznans w pewniejszym stopniu i ze okaze sie,ze szyjka dluzsza...bo z synkiem tez tak bylo,ze na sorze zmierzyli w skurczu i 2 tyg pozniej byla dłuższa o 1,2cm... tym bardziej,ze tetaz w weekend mialam.urodziny meza i sie narobilam,a poza tym jestem po dwóch grypach zoladkowych...musi byc dobrze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Laski:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Życzę Wam Wesolych Świat ale przede wszystkim zdrowych tego życzę Wam Ja Marta :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję! I również życzę wesołych świąt! I nie przesadzajcie z przygotowaniami, sprzątaniem i gotowaniem - odpoczynek najważniejszy. Wiem co mówię - właśnie "umieram" na ból pleców ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc Dziewczyny:) jak samopoczucie piękna wiosna?:) ja po usg polowkowym:) bedzie coreczka:) szyjka ciut sie wydluzyla:) takze dalej prowadze styl zycia leniwej krolowej i jestem dobrej mysli:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

hej dziewczyny znacie jakiś złoty środek na zwiększenie odporności w ciąży???
Już trzeci raz w przeciągu 3 miesięcy jestem przeziębiona maskara!!!. Nie należę do osób chorobliwych ale w tej ciąży to strasznie łapie wszystko....
Wiosna za oknem a ja w łóżku.....;-(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej dziewczyny macie jakąś szkołę rodzenia godna polecenia??? w Gdańsku najlepiej..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dołączam się do pytania, też chcę się zapisać. Trochę denerwuje mnie to, że większość szkół rodzenia wymaga wyboru ich położnej na położną środowiskową. Wiecie może gdzie tak nie jest? Bo wolałabym mieć położną z mojej przychodni na wizyty patronażowe. No chyba że polecacie jakąś super babkę że szkoły rodzenia. Macie jakieś doświadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja czytałam o szkole rodzenie "9miesięcy" nic tam nie było o tym że muszę ich położną wybierać, ale mogłam nie doczytać, w sumie wstępnie się zapisałam na pierwsze organizacyjne spotkanie... natomiast wkurza mnie to że szkoła rodzenia jest niby na NFZ a większość szkół każe płacić.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale tu ciiiiisza ;)
Co u Was, jak samopoczucie, dolegliwości, kolejne wizyty kontrolne?
Ja właśnie jestem w trakcie badania krzywej po obciążeniu glukozą. Ledwo opanowałam cofkę ;) Mam nadzieję, że wyniki będą ok. W piątek wizyta u mojej dr, nie mogę się doczekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć, mi leci już 30 tc i muszę zająć się powoli organizowaniem porodu, też mam wizytę w piątek i pogadam z lekarzem. Z powodu skomplikowanych 2 porodów (kleszcze i cesarka) będę nalegać na cc. Mój prowadzący pracuje w szpitalu, więc może uda się wszystko gładko przeprowadzić. Żadnej wyprawki na razie nie mam, wypadałoby przeszukać strych i zrobić zakupy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny, u mnie leci 28 tydzień wszystko ok czekam właśnie żeby zakwalifikować się na zastrzyk imunoglobuliny. Wyprawkę powoli szykuję i załatwiam dokumentację do cc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, do planowanej cc są potrzebne dodatkowe badania (poprzednio miałam awaryjną)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z wyprawką jeszcze czekam, bo w lipcu będziemy się przeprowadzać, ale już oglądam i wybieram powoli.

Jeśli chodzi o poród to mam nadzieję, że uda się naturalnie - to podobno w moim przypadku najbezpieczniejsze, bo od 14 lat mam zdiagnozowaną malopłytkowość. Byłam już na konsultacji u hematologa, powiedział że absolutnie nie wchodzą w grę żadne kleszcze ani próżnociąg, bo synek prawdopodobnie też będzie miał przynajmniej na początku obniżone płytki i to dla niego niebezpieczne. Więc albo naturalnie albo cc.

Zdecydowaliśmy się już na imię - będzie Pawełek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc:) no straszna tu u nas cisza;) przenioslam sie,tzn.dolaczylam do innego forum, bo niestety skraca mi sie szyjka tak jak w pierwszej ciazy... ostatnio jak bylam na sorze mialam 24 mm... w srode wizyta,zobaczymy co dalej. Krzywa cukrowa robilam dzis, wszystko ok:) a w brzuszku coreczka, Weronika:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam wskazania ortopedyczne i muszę iść do ortopedy po skierowanie na cc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A orientujecie się kiedy po cc można bezpiecznie prowadzić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny.
Jakoś cicho na naszym wątku.
U mnie 25 tc moja młoda to.straszny śpioch. Przy 1 ciazy czulam ruchy mocniejsze i częściej. A tu czuje ruchy ale jest śpioch. :) ppza tym zastanawiam się aby załatwić sobie zaswiadczenie na cc aby ustalić date porodu. Ciekawe jak.to wygląda w praktyce ?? Słyszałam że teraz.jest ciężko.. Mam boom porodów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co rozumiesz przez załatwianie, jeżeli nie ma rzeczywistych podstaw, to będzie ciężko o zaświadczenie... Każdy lekarz ci powie, że lepiej jest rodzić naturalnie, jeżeli zdrowie na to pozwala. Ja rodziłam prywatnie w Swissmedzie w 2014 i pytałam się lekarza, czy po trudnym porodzie kleszczowym jest wskazanie do cc i stwierdził, że nie. Mimo że słono się tam płaci. Niestety mimo prób rodzenia sn drugi poród też zakończył się awaryjnym cc. Teraz prowadzący mówi, że z moją historią nie ma już co próbować naturalnego rodzenia. Jakbym mogła, to bym wolała naturalnie, bo przez całe wakacje będę uwięziona wokół domu (nie można wrzucać wózka do bagażnika, nosić fotelikaz dzieckiem, jeździć rowerem, itp.)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja dzidzia za to w porównaniu do pierwszego, to jskis szogun:) ciagle sie rusza, mam wrazenie czasem,ze w ogole nie spi;) boje sie,ze po porodzie tak.zostanie;)
Jestem po wizycie,szyjka krotka,byc moze bede miala zakladany szew okrezny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaka tu nas cisza.....
U mnie 29 tc i waga mojej juz 1300gr. Czas szybko leci. I jak tam szpitale wybrane? Ja.myślę o Klinicznej. Pozdrawiam Mamuśki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chyba będę rodzic w Tczewie, nieszczegolnie mi się podoba ten szpital, do tego wpis na cale zycie do aktu urodzenia... ale pracuje tam mój lekarz, który jest świetnym i do tego empatycznym fachowcem i wolę oddać się w jego ręce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
I to jest najważniejsze - w taki momencie mieć obok siebie fachowca któremu ufasz.
Ja dalej stawiam na Kliniczną. A jak będzie to zobaczymy :)
Dziś byłam w Akpolu i zaczynam już powoli kompletować wyprawkę - trochę przeraża mnie ilość rzeczy które muszę jeszcze kupić, rozłożę to w czasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Js też stawiam na Kliniczna także zobaczymy. Dziewczyny ja na poczatku bylam przerażona jak tu spać tylko na lewym boku. Ale moja gin mnie uspokoila i powiedziała spi tak jak Tobie jest wygodnie a dziecku nic nie będzie i tak od 2 tyg i jestem juz spokojniejsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pulia nie przejmuj się rozmiarem wyprawki, letnie dziecko nie potrzebuje wiele ciuchów, a część gadżetów typu rożek do karmienia można sobie odpuscic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ubranek kupuję niewiele, bo dużo dostałam, ale te wszystkie gadżety i drobiazgi... Nie mam pojęcia co się przyda. Ciągle robię research wśród dzieciach koleżanek ;) czeka mnie jeszcze kilka dużych zakupów: wózek, fotelik, meble do pokoju młodego itd, nazbiera się tego trochę.
Jakie kosmetyki do pielęgnacji skóry noworodka wybrać? "Zwykłe" w stylu nivea czy j&j, czy uderzać w emolienty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robie resarch na stronie srokao polecam sprawdzić.
A jak tam czujecie juz.mocne kopnięcie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czuję wyraźne ruchy malutkiego, ale w dalszym ciągu jest to bardzo przyjemne. Żadnego bolesnego kopniaka jeszcze nie było. Za to często ma czkawkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za polecenie srokao! Bardzo dużo ważnych informacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Srokao tam znajdziesz wszystko co trzeba strona jest genialna.
Mam wrażenie ze moja duzo śpi są ruchy ale przy 1 ciąży bylo ich o wiele więcej. I tak juz.zostało bo starsza córka wdtaje o 6 rano i jest wiecznie w ruchu :) ale czas leci jeszcze 2 miesiące do końca:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Strasznie u nas cicho... A moze założyć nowy post ?? Bo ten jakoś nam nie idzie ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I musimy zdobić listę z datami porodu, wybranym szpitalem, płcią maluszka itd :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...

Czy ktoś korzystał z pomocy psychoterapeuty? (61 odpowiedzi)

Czy ktoś korzystał z takiej pomocy i może polecić? Ja próbowałam dwa razy, u dwóch różnych osób,...

do góry