Widok

Mamusie sierpniowo - wrześniowe 2019

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witajcie,
czy są już mamusie chętne do przyłączenia się do tego pięknego przedsięwzięcia? :)
Mam termin na koniec sierpnia 2019 :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez mam termin na koniec sierpnia. Jak narazie walcze domowymi sposobami z przeziebieniem:-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niestety, ja skończyłam na antybiotyku, ale walcze dalej z katarem i kaszlem :( dramat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Hej dziewczyny, witam się, mam termin na koniec września. Na ten moment męczą mnie mdłości :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znacie już płeć dziecka?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej mamuśki! Wreszcie wątek dla mnie :) Mamy termin na początek września, ale biorą pod uwagę szybsze porody w mojej rodzinie (moja mama mnie urodziła miesiąc wcześniej, siostra swojego synka 2 tyg szybciej), liczę się też z sierpniem.
Płeć znamy już od 2 miesięcy. Aż się zdziwiłam, że tak szybko da się ją określić. U nas będzie chłopiec... :)
Prenatalne miałam, a w przyszłym tyg czekają mnie też połówkowe, ale tu już tylko USG szczegółowe prawda? Ciążę prowadzę prywatnie. Ale jeśli jesteś na nfz to też nie widzę powodu żeby nie robić połówkowych. To jedno z dwóch najważniejszych badań w ciąży...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć!
Mam termin na początek września i mnóstwo wątpliwości, mam nadzieję, że ten wątek się rozkręci :)
Czy robiłyście/planujecie badania prenatalne koło 22 tygodnia? Moja lekarka nie widzi powodu, żeby mnie na nie wysłać, ale waham się. No i szkoła rodzenia...uczestniczycie albo wybieracie się?
Macie już jakiś szpital na oku?;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

toona

Też mam termin na początek września i 7 maja mam badania połówkowe, dla mnie to oczywiste żeby mieć to badanie i jest to badanie zalecane więc nie rozumiem czemu Twoja gin nie widzi powodu aby Cię wysyłać wtedy lekarz na usg sprawdza czy wszystko jest w porządku i czy maluch jest zdrowy.
Ja za pierwszym razem chodziłam na szkole rodzenia, ale nie przydała mi się teraz za drugim razem odpuszczam ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A polecacie jakiegoś lekarza na badania połówkowe? Lekarce, która robiła moje pierwsze prenatalne nie mogę nic zarzucić, ale chciałabym sprawdzić kogoś innego.
Szkoła rodzenia nie dała niczego żadnej z moich znajomych, oprócz darmowych próbek, dlatego sama biorę pod uwagę skończenie jedynie tych internetowych kursów.

Wrzesień to podobno jeden z babyboomów i trzeba liczyć się z przepełnieniem na porodówkach ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja z kolei spotykam się z innymi opiniami na temat szkoły rodzenia :) 100% znajomych, z którymi na ten temat rozmawiałam było bardzo zadowolonych z tego, że poszły. Po pierwsze wiedza na temat przebiegu samego porodu, twoich praw, sposobów łagodzenia bólu. Mając większą świadomość możesz lepiej współpracować z położną i na pewno lepiej wszystko pójdzie. Po drugie wiedza już po narodzinach - pierwsza pomoc przy noworodku, problemy laktacyjne, pielęgnacja dziecka, jakie aspekty nie powinny niepokoić, ale z jakimi lepiej udać się do lekarza lub fizjoterapeuty np z bioderkami... Ja na pewno się wybiorę :) No i plusem jest uczestnictwo partnera w takim kursie. Faceci to już w ogóle mają małe pojęcie o tych sprawach, a lepiej nie być zdaną tylko na siebie, zwłaszcza, że po porodzie kobieta może być w różnym stanie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj koniecznie do szkoły rodzenia! Jeśli to pierwsza ciąża to must have z facetem. Oni sobie nie zdają sprawy ile to wiedzy i odpowiedzialności. Ja chodziłam i będę drugi raz do puls medic. polecam PANI Basia jest superancka. Pełna profesja.
Do tego jest gimnastyka dla ciężarnych i elementy jogi i wyciszenia... nawet nie wiedziałam że to mi tak będzie potrzebne :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam moją Panią gin Klasa-mazurkiewicz . Sprzęt w Polmefzie mają ok.
Tam też robiłam połówkowe i prenatalne.
test kappa wyszedł ok.

Znam też płeć. Będzie dziewczynka :)

Więc wielką radość bo pierwsze dziecko to syn. Lat 3,5
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pappa ofkors
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć:) ja koniec września dziś miałam wizytę na której dowiedziałam się, że mam łożysko przodujace :( A płci nie znam :( lekarz na prenatalnych w 13 tyg nie chciał nawet spojrzeć....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam dr. Puzio w Invictcie. Jest specyficzny, ale ma fajne podejście i poczucie humoru. Właśnie do niego idę na połówkowe.
Ja ze szkoły rodzenia też najlepiej pamiętam darmowe próbki, resztę można samemu preczytac a i tak rzeczywistość bywa przewrotna.
Pocieszylas mnie tym boomem na porodowkach, mam nadzieję, że nie będą mnie odsyłać :-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A przygotowujecie już wyprawki, czy to jednak za wcześnie?
Jakiś research wózków robiłyście? Ta liczba firm i modeli mnie trochę przytłoczyła.. Zupełnie się w tym nie orientuję :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja już kupuje nie interesuje mnie gadanie ze to za szybko, ze po co tak się spieszyć... mamy już wszystkie ubranka, lozeczko co prawda nie chcieliśmy tak szybko ale kupione okazyjnie, fotelik, leżaczek, wanienke :) wózek mam już wybrany Adamex Reggio chce zamawiać za jakiś miesiąc I na niego 2 miesiące oczekiwania także będzie na początku sierpnia ok więc myślę że idealnie, wszystkie akcesoria zamawiam z Internetu I mam zamiar zrobić to za miesiąc:) A jak to wygląda u Was?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja przy drugim dziecku już tak nie swiruje :-D będzie drugi chłopak więc ubranka mam, wózek i fotelik też.
Pozostaje mi kupić kołyskę, łóżeczko i bujaczek chciałabym Tiny Love 3w1 super sprawa.
A ostateczne zakupy do szpitala miesiąc dwa przed porodem i będzie SI :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja pierwsze dziecko więc ponosi mnie hahahah
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam wózek po pierwszym synku
Przeszłam kilka modeli i z czystym sumieniem polecam snap 4
Nie ma sobie równych w jakości, łatwości, lekkości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny a czy kupujecie podgrzewacz do butelek i laktator ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podgrzewacza nie, ale chcę kupić laktator elektryczny na aliexpress za super cenę i opinie ma bardzo pozytywne :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podasz link lub nazwę laktatora? Dziewczyny A co z karuzela do łóżeczka ? Jaka wybrać? Taka z projektorem czy klasyczna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ania proszę link:

58,34 zł 31%OFF | Prawdziwe Bubee pojedyncze/podwójne laktator elektryczny z butelką mleka niemowląt usb bpa bezpłatne potężne pompy piersi karmienie piersią dziecka
https://s.click.aliexpress.com/e/bKbCzRbS

Ja chcę do łóżeczka kupić zwykła karuzele, aby malucha zajęła. Za pierwszym razem projektor się nie sprawdził wgl młody się nią nie interesował, za to szum jak najbardziej i chce teraz kupić szumisia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję, ja mam opatrzony z firmy sisibaby czy jakos tak za 200 zł A co do szumisia to zastanawiam się:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podgrzewacz nie użyłam ani razu za to laktator koniecznie na poczatkowe nawały i pozniejsze zastoje i problemy... niezastąpiony.
I tylko Medela swing
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

On bardzo drogi:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz kupuję używany za 330 zł .
Dla.mnie był na prawdę świetny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Strasznie dużo mamusiek poleca tę Medela swing. Zakładałam na początku, że kupię dopiero jak już zacznę karmić, bo jednak różnie to bywa (moja siostra miała zapalenie kanalików, wysoką gorączkę, antybiotyk, nie udało się podtrzymać laktacji). Ale z drugiej strony faktycznie może być potrzebny na gwałt na początku podczas nawału... Lepiej wtedy pomrozić trochę mleka. Więc chyba jednak się nie obejdzie...
Co tam jeszcze już kupiłyście? Co uważacie za niezbędne? Ja w sumie mam póki co tylko wózek, elektryczną nianię, trochę ciuszków, kocyki i takie pierdółki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi brakuje tylko Szumiś i wyprawka do szpitala, cieszę się, że dorwałam leżaczek Tiny Love w super cenie.
Laktator mam ten z Aliexpress i na sucho ciągnie jak odkurzacz myślę, że da radę, jego pozytywne opinie są jak najbardziej prawdziwe. Jeszcze dwa miesiące a ja już zdycham...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja jednak tez zamowie ten z Ali, ilosc pozytywnych opini mnie przekonala :) ja 2,5 i juz jak musze pojsc gdzies dalej to sapie jakbym 200 kg wazyla :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupiłam świetną rzecz - leżaczek / kołyskę / krzesełko 4 w 1 chicco - zarąbista sprawa. dokupię do tego potem stolik i mam krzesełko do karmienia. Można regulować wysokość więc przystawię do łóżka i łatwo będzie małą odkładać.
Mam już:
ubranka, kocyki, wózek z gondolą, kołyskę, łóżeczko, medelę (już była potrzeba w szpitalu przy nawale pokarmu), kamerka z Aliexpres idzie do nas, kosmetyki... brakuje wyprawki do szpitala dla mnie i skompletowania dokumentów do szpitala :) więc chyba nie jest źle!
a! muszę kupić jeszcze katarek do odciągania gilów i spirytus do pępka...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

O kurcze, nieźle mamuśki! Sporo już macie! :) Muszę się wziąć do roboty.
A co do spirytusu do pępka to podobno lekarze i położne już go odradzają... Podobno wcale nie wysusza i lepiej się goi kikut pozostawiony sam sobie i tylko osuszany. Albo ocstanisept. Wygoogluj sobie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja do pępka polecam octenisept, przy pierwszym synku się sprawdziło i pepuszek szybko się zagoil. Ja mam leżaczek Tiny Love 3w1 z funkcją spania i kołyski nie będę musiała biegać do łóżeczka w ciągu dnia i na plus jest to że jest do 18 kg.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc, ja mam termin na 19 sierpnia i słyszałam taką samą opinie na temat pielęgnacji pępka- albo Octanisept albo samo osuszanie :) co do szału zakupów tak czytam i chyba jestem jakąś kosmitką bo oprócz wózka, fotelika, kilku ubranek, dostawki i maty do przewijania -do porodu nie zamierzam kupować nic wiecej :P wychodze z załozenia, że na rynku jest teraz taka dostępność wszystkiego, że kupie jeśli bedzie potrzebne :) Mam do Was drogie mateczki pytanie z innej beczki - czy czujecie "czkawke" swoich maluszków? jeśli tak to z jaką częstotliwością?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No w sumie tak. Nie ma co popadać w paranoję... Jak coś będzie potrzebne to kupujesz. Też spróbuję trochę wyluzować, bo jak na razie jestem bombardowana podpowiedziami, czego to ty jeszcze nie potrzebujesz, bo inaczej będziesz złą madką :P
Ja jestem w 32 tygodniu i czuję czkawkę już od dobrych paru tygodni. Kilka razy dziennie. Bardzo często rano po przebudzeniu. Mały zaczyna się wtedy nieźle wiercić. A samą czkawkę odczuwam jako na maxa regularne i częste delikatne pukanie, trochę jak bicie serca to wygląda. Nie martw się częstotliwością, bo to podobno dobrze świadczy o rozwoju malucha - znaczy, że jego organizm trenuje do życia poza łonem mamy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina na kiedy masz termin?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jest tu ktos spacerujący z Przymorza lub okolic? Chetnie dołączę do wspólnego zbierania kilometrow :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na 7-ego września:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina ja na 8go :-D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oo! A gdzie planujesz rodzić? :D Ja na pierwszym miejscu mam chyba Zaspę, potem UCK, do wojewódzkiego nie bardzo bym chciała trafić... :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To masz identycznie jak ja :-D pierwszego syna urodziłam na Zaspie i teraz też zamierzam :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

czkawka jest raz na dwa dni, czasem codziennie. Czasem w nocy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy pierwszym dziecku Octenisept nam nie pomógł, dwa razy posmarowałam spirytusem i pięknie się zagoił. Oczywiście najpierw spróbuję Octeniseptem.. spiryt lepiej mieć w razie czego.

Ja już mam wszystko - brakuje tylko wyprać ciuszki, spakować do torby i skompletować dokumenty. Termin mam na 7 września.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny jakiej firmy pampersy chcecie uzywac? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pampers premium care, najlepsze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja zaczynam od bella happy ze wzlędu na to, że nie zawierają chloru, lateksu ani perfum i sa testowane dermatologicznie. Słyszałam, że Pampers to sama chemia :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pampers premium care - najlepsze bo najbardziej wiarygodne i delikatne.
Później przestawimy się na Dady z Biedry - jeśli nie bedzie uczuleń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest ktoś z Oruni Dolnej? Albo Chełmu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja z Chełmu :)
Kurcze, jakie jesteście gotowe!! Chyba czas zacząć ogarniać... xP
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamusie, a jak tam Wasze brzuszki? Bo mi strasznie już macica pracuje, szczególnie wieczorami bardzo często twardnieje. I jest to coraz mniej przyjemne uczucie. Jak jestem źle ułożona to trochę wręcz bolesne bym powiedziała. Mam nadzieję, że to nie oznaka zbliżającego się wcześniejszego porodu? Termin mam na 7 września i bardzo bym nie chciała wcześniej rodzić, bo jesteśmy w trakcie przeprowadzki... :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam się już po urodzeniu swojego brzdaca trochę przed terminem bo był wyznaczony na 20 sierpnia, ale że miała być cesarka to 15 sierpnia miałam zgłosić się do szpitala.
Jednak synek postanowił szybciej się pojawić.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratuluję a gdzie rodziłaś?
Mi został miesiąc i muszę szukać neurologa bo mam straszną rwe i nie wyobrażam sobie porodu SN. Może znacie jakiegoś lekarza?
Ola zdrowia dla Ciebie i synka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesteśmy na zaspie, choć bylo na początku tłoczno na weekend to teraz trochę się zluzowalo .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratulacje Olu!! :) To już nasze pierwsze szkraby sierpniowo-wrześniowe zaczynają się pojawiać na świecie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Urwało mi wypowiedź :(
Opowiesz coś o szpitalu, przyjęciu, samym porodzie i oddziale poporodowym? Faktycznie są na Zaspie dwa bloki - jeden odremontowany i ładny (bodajże B?), a drugi stary? Personel w porządku? Możliwość rodzenia w dowolnej pozycji? Miałaś plan porodu? Respektowali go?
Wsparcie laktacyjne jest? Opowiadaj!! :) My tu całe w nerwach jeszcze...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o sam poród i plam porodu to niestety wiele o tym nie powiem bo u mnie była cesarka na ostatnią chwilę. Zgłosiłam się do szpitala bo nie czułam w sob ruchow- tak mi się zdawało no i na IP zrobili mi ktg a potem obejrzał je lekarz, któremu nie spodobał się zapis. Potem miałam usg i wysłali mnie na obserwację na blok porodowy. Polezalam tam dwie godziny i przyszedł lekarz, aby powiedzieć że będzie cięcie bo tętno dziecka spada. I tak w nd o 1.17 przyszedł na świat Piotruś. Narazie leży na oddziale wczesniakow a ja na starym oddziale poporodowym. Jeśli chodzi o laktacje to bardzo pomagają w przystawianiu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

O mamo! Dobrze, że tak wyczułaś, że dzieje się coś złego i zareagowałaś. A czemu miałaś wcześniej wskazanie do CC?
Bardzo ładne imię wybraliście :) Zdrówka dla Ciebie i małego życzę :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cesarka miala byc przez moją cukrzycę i dlatego, że już miałam dwie więc co do trzeciej nie było wątpliwości żeby zrobić.
Dziękuję za miłe słowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry, wiem że nie na temat, ale Czytam forum i zobaczyłam że Pani też ma synusia Piotrusia. Mój Piotruś (urodzony w styczniu) dostał w prezencie dwa takie same komplety ubranek (koszulobody z muszką i spodenki z szelkami) czy jest może Pani zainteresowana kupnem? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratulacje!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam taki sam termin. Może się spotkamy w UCK?:)
brzuch mam duży. Szybko się mecze. Od dziś już jestem na zwolnieniu to sobie odpocznę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja już po... Wcześniaczek nam się urodził. Ale wszystko dobrze. Zaspa zdecydowanie super!! Położne są tu przekochane. Wspierają, pomagają, podpowiadają.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest i córka 4100 wagi 57 cm wzrostu
. Jesteśmy w wojewódzkim. Opieką średnia niestety. Jakieś komunistyczne rządy i przepychanki między oddziałami. Dzis wychodzimy na szczęście do domu :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratulacje!! :))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

ksiadz nie chce doposcic mnie jako chrezstnej!!! (98 odpowiedzi)

witam wszystkich! i prosze o rade,bo juz sama nie wiem co mam robic:(moja siostra poprosila...

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

do góry