Widok

Mamusie wrzesień-październik 2019

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Halo! Czy są tu mamusie z terminem na wrzesień lub październik 2019? :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i wstepnie ja ;) koniec pazdziernika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to moze zaczne ;) myslalam, ze moze te nudnosci mnie nie dopadna a jednak zaczely sie i hustawka emocjonalna... a jak u Was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie to samo, myslałam, że nudności będą trwały tylko z rana może kilka godzin, ale nie cały dzień... masakra.
Wydawało mi się, że jestem przygotowana psychicznie, ale jednak te nudności dały mi w kość, już 4 tydzień się z nimi męcze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a moze ktos wie jak jak sobie z tym radzic. Moze jest jakis sposob?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cos mam, nie dla wszystkich ale moze ktorejs pomoze ;) melisa!

https://portal.abczdrowie.pl/melisa-w-ciazy-jak-stosowac-dzialanie-inne-ziola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To i ja się przywitam, po raz trzeci zostanę mamą :)
Ciekawe czy trzecie też okaże się dziewczynką :)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

mi czasem pomaga napar z imbiru, ale nie zawsze :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja :) przełom sierpnia / początek września:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja tez spodziewam sie trzeciego szkodnika ;) u nas bedzie spora roznica wieku, bo az 9 i 12 lat
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie trochę podobnie bo prawie 11lat i 5.a czy starsze rodzeństwo juz wie, że będzie mieć kolejnego brata lub siostrę? Ja jeszcze nie powiedziałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zastanawialismy sie tez kiedy bedzie odpowiedni czas i powiedzielismy, jednak dopiero jak uslyszelismy, ze serduszko bije...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i teraz brat chcialby miec brata a siostra siostre ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja poczatek pazdziernika :) dziewczyny powiedzcie jakie macie zachcianki? Ja do 10-11 tyg jadlam slodycze sniadanie, obiad i kolacje hahhaha teraz z kolei ciagle mam ochote na mrozone zapiekanki :0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

10 tyd. jeszcze przede mna ;) ale na ta chwile 9 tyg jakos tak mi nudnosci dokuczaja ze sama nie wiem co bym zjadla, ale z jakis miesiac temu to mialam straszne parcie na grzyby i mam nadzieje, ze mi nie zaszkodza, bo dosyc duzo ich zjadlam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja caly czas slodycze i wrecz mialam problem aby cos innego zjesc, samo przygotowanie jedzenia bylo/jest dla mnie najgorsze, do tego niesamowite zmeczenie i to ze jadlam tak zle jeszcze pogarszalo moje samopoczucia, to nie bylo fajne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a wierzycie w zabobony ze jak bardziej goni do slodkiego to dziewczynka a jak do słonego to chłopak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wlasnie w to wierzylam haha ale juz teraz sama nie wiem skoro juz mniej jem slodycze i wgl czytalam ze niektore jadly slodkie a rodzily syna :) my na poczatku z mezem chcielismy syna ale teraz to juz wszystko jedno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny a czy ktoras z Was robila juz test pappa? Ja robilam pare dni temu i czekam na wyniki jestem strasznie ciekawa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jesli chodzi o te prenatalne to ja dopiero w polowie kwietnia robie. Troche sie wlasnie obawiam, bo sa niby inwazyjne i nieinwazyjne. Nakłuwali Ci brzuszek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nieee, te pappa to tylko pobranie krwi chyba dopiero gdy te testy i usg wyjdzie zle to lekarze zalecaja ta inwazyjne badanie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy możecie polecić jakiegoś ginekologa na NFZ w Gdańsku (najlepiej okolice Jasienia)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na Przymorzu jest Zinkiewicz i Hryniewicz. Do pierwszego kolejki straszne, do drugiego bez problemu. Jeden i drugi spoko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie goni do słodkiego, a już wiadomo, że chłopiec :P Więc jakoś nie wierzę hehe
(16 tydzień)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja początek września :) Mdłości nie mam, ale za to bóle głowy... I cera średnia :(
Myślicie już o tym, gdzie chcecie rodzić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja od 2 msx mieszkam w Wejherowie wiec chyba tutaj, z tego co wiem to szpital ma dobra opinie. A Wy co sadzicie? Czy jest juz moze ktos kto robil test pappa ? Dostalam wyniki i chcialam sie wypytac o pare kwestii, wizyta u lekarza dopiero w srode a mnie ciekawosc zezre do tego czasu :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dołączam na październik, choć po opóźnieniach w 1 ciąży to może być listopad. ;) testy prenatalne to pobranie krwi i usg i nic inwazyjnego, tylko jeśli wynik będzie niepewny można zrobić amniopunkcję., potem są połówkowe, gdzie widać już płeć itd, i coś z krwi czy nie ma rozszczepu kręgosłupa . prenatalne mam na początku kwietnia. czy ktoś robił testy nifty czy jakoś tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem jak na razie po teście pappa, w tym tyg mam usg prenatalne ;) zobaczymy co dalej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam prenatalne (zwykłe USG, po prostu długie, lekarz mierzy wszystkie parametry, czy budowa prawidłowa i czy nie wskazuje np ja choroby genetyczne). Pappa również miałam (badanie krwi) i dostałam telefon z przychodni, że wszystko ok :) Dopiero przy kolejnej wizycie odbiorę i poznam dokładnie to zestawienie ryzyk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wyniki pappa dostalam online i dla mnie sa kompletnie nie do odczytania... beznadziejne. A na prenatalnym usg oni daja plytke z nagraniem ? Czy tylko fotki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

tylko zdjęcia dają jak po zwykłym usg. pappa nawet nie odbierałam, bo tak słyszałam, że ciężko coś z nich skumać. wystarczył mi telefon od położnej, że wszystko dobrze :) strasznie się denerwowałam przed tymi prenatalnymi. a teraz już lada moment mamy połówkowe.
(odpowiadając na czyjeś pytanie wyżej - prenatalne standardowo wykonuje się nieinwazyjne + badanie krwi, dopiero jak te coś wykażą to sugeruje się zrobić te inwazyjne z tego co wiem, ale u nas na szczęście nie było potrzeby)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja juz po prenatalnych. Wszystko ok :) a jak u Was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super, ja mam dopiero 18.04. Do tej pory dalej mecza mnie nudnosci...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi wszystkie objawy ustapily, juz nawet normalnie moge jesc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wszystko super prenatalne ok, psychika powoli coraz lepiej, w tej ciąży nie mogę pić czarnej herbaty z cukrem bo finał mam w toalecie, w pierwszej zaś nie mogłam soku z aronii, nie wiem na czym to polega;), zawroty głowy, drętwienia wszystko się stabilizuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapisujecie się do szkoły rodzenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na badania genetyczne jechałam do nowego dworu gd. (18.04) i myślałam, że wszystkiego dowiem się na miejscu a tu znowu czekanie do 15.05 bo omówienie z genetykiem mnie czeka. To jest jakieś chore. Za chwilą będzie połowa za mną, a ja dalej nic nie wiem. Też tak macie? I jak Wasze brzuszki, widać już? Bo mój się już ujawnil
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O matko ... to ja 16tego już mam usg polowkowe. Ja już mam brzuch, ostatnio kobieta ustapila mi miejsca w autobusie więc chyba nie tylko ja to widzę:) na temat płci usłyszałam "jest szansa na chłopaka" haha A Wy jak dowiedzialyscie się płeć to gin mówił z przekonaniem czy też tak nie pewnie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hejka, jak się czujecie? Wiecie już kogo się spodziewacie? I macie już imię wybrane? Ja bynajmniej jeszcze nie wiem kto w brzuszku mi fikołki robi. Nad imieniem się ciągle zastanawiam i dzisiaj przyszedł do głowy mi Igor, Tosia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas nadal sie utrzymuje ze chlopiec, imie wybrane :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Mamuśki. Co tu tak cicho? Jak idą przygotowania? Wyprawki w toku? Pokoiki przygotowujecie czy dziecko i tak na razie z Wami w pokoju, więc stwierdzacie, że nie warto póki co?
Jesteście już na zwolnieniach czy jeszcze hardo pracujecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nasze będzie z nami w pokoju. Mamy mieć chłopa ️ wyprawki jeszcze nie mamy, ale przeglądam już strony my odpoczywamy i wczasujemy do póki można odzywajcie się dziewczyny, bo pełno Was widzę chodzących z brzuszkiem a tu cisza. Pozdrawiamy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hallo, czy jest jakiś inny wątek założony dla nas? Gdzie się podziałyscie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas tez bedzie z nami na poczatku, w pokoiku fla niego mamy wszystkie ubranka, przewijak itp tylko lozeczko bedzie w sypialni ale pokoj narazie ma surowo.. zadnych dekoracji, biale sciany... nuuuda :) co do wyprawki to zostaly nam do kupienia pitoly... jakies tam pampersy, leki na start, butelki.. groszowe sprawy a u Was jak przygotowania ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej, ja mam termin na przełom pazdziernika/listopada :) ponieważ czas biegnie zaczynam się rozgladać za szpitalem do rodzenia. Wiecie jak jest na Zaspie? Głównie chodzi mi o to można wybrać sobie pozycje na końcówce porodu? Wiem że to chyba jedyny szpital w Gdańsku gdzie można zapłacić za prywatną położną - korzystała moze któraś z Was i wypowie się czy warto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rodziłam bardzo dawno na Zaspie i doszły mnie słuchy, że zmienił się już ordynator, więc moja wypowiedź będzie mało istotna :) gdybym miała rodzic jeszcze raz 10 lat temu, napewno bym tam nie chciała trafić. Jeśli samoistnie u mnie się rozpocznie akcja w pierwszej kolejności jadę do uck
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja początek września - już niedługo! :) Też myślę o Zaspie. Nowy ordynator podobno bardzo fajny. Polecam przesłuchać sobie wywiadu z nim na stronie Radia Gdańsk.
https://radiogdansk.pl/audycje-rg/badz-zdrow/item/80033-ordynator-porodowki-na-zaspie-porod-fizjologiczny-trwa-trzy-dni-nie-ma-sensu-przyjezdzac-do-szpitala-po-pierwszych-skurczach
Mówi, że wręcz zachęcają kobiety do innych, bardziej dogodnych dla nich pozycji. I faktycznie tak jest, bo moja koleżanka rodziła tam w zeszłym roku i położna była bardzo otwarta. Dziewczyna ostatecznie rodziła na podłodze w kuckach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się trzymacie dziewczyny? Pewnie część już rozpakowana? Jak jest z tym planem porodu? Czy on jest aż taki istotny w trakcie porodu? Słyszy się, że skierowan że wskazaniem nie biorą pod uwagę a co dopiero taki plan
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rodziłam za Zaspie dwa lata temu i pytali mnie o plan porodu, położna go ze mną omówiła na sali porodowej. Ogólnie ustaliła ze mną, które punkty na 100% da radę uwzględnić, a co do których się postara. Najlepsze było to, że po zmianie położnych okazało się, że położna schodząca z dyżuru wszystko przekazała swojej następczyni :) naprawdę mnie to wtedy podbudowało i zdopingowało do rodzenia... Tak że podsumowując, warto mieć plan, najlepiej nie za długi, i pogadać o nim z położną :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taak, ja już się rozpakowałam w sierpniu, prawie miesiąc przed terminem :P Rodziłam na Zaspie i warto mieć plan porodu, bo położna go z tobą omawia :) Co więcej warto go napisać samodzielnie żeby nie był za długi, ale żeby zawierał to co jest dla ciebie ważne, na przykład jakie znieczulenie, czy chcesz karmić zaraz po porodzie, czy może rodzić w innej pozycji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratulacje... :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny... Czy teraz dzieci odśluzowuja po porodzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odkopałam nasz wątek, żeby się zameldować i pochwalić, że my już od 26.10 jesteśmy rozpakowani ;) a propo odśluzowania... tylko w razie potrzeby to robią. Moje nie było i tfu tfu narazie jest ok. Byliśmy na Zaspie. Wszyscy lekarze dyzurujacy w tym czasie byli naprawdę ok, prócz jednego... Pana G., który tam jeszcze jest a mógłby już dać sobie spokój, bo zeżarła go rutyna. W każdym razie polecam i życzę wam wszystkim powodzenia i dużo zdrówka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratulacje Emi :)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Gdzie w trójmieście biżuteria Colibra? (19 odpowiedzi)

jak w temacie.

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

do góry