Widok

Maść na pośladki - na receptę (skład) - nazwa łac.

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Gdzieś tutaj czytałam,że ta maść pomaga na rogowacenie mieszkowate
Dziewczyny,bardzo proszę o skład ww. maści zebym mogła zamówić w aptece lub nazwe łac. Czy ona jest na receptę?
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poproś pediatrę to wypisze receptę i zapłacisz grosze. Można tez bez recepty ale jest podobno drożej.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli moge cos doradzic to polece masc szpitalna - masc posladkowa ale szpitalna, nie taka co przepisuje l;ekarz. Rewelacja!!!!!!!!!!! Na odparzenia itp.
Ja mam ta na recepte i powiem tyle,. ze jak si enic nie dzieje za duzo to moze i dziala, ale jak jest tragedia to tylko szpitalna! Na moja tylko ta dziala na moje nieszczescie:/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kasiaczek ma racje ta szpitalna o niebo lepsza jak masz mozliwosc to zalatw sobie ja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiaczek - a masz skład szpitalnej?


z tego co pamiętam, to jedna jest chyba na glicerynie, a druga na wazelinie :P (tak mi się kojarzy)

ja mam skład aptecznej :)

ta szpitalna była koloru kajmaku ;) a apteczna jest duuuużo jaśniejsza :P


kurczaki - nie odczytam tego składu :P

wazelina, lanolina i jeszcze 2 cosie :P


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może gliceryna wymiennie z parafiną? zna się ktoś na tym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam w poprzednim wątku ale spadł
widać, że skład nie zawsze jest taki sam
oto mój
lanolini- lanolina
vaselini albi- wazelina
parafina
aqua dest- woda
czyli w mojej jest dodatkowo parafina

aa znaczy że wszystko a takiej samej ilość aad takżeby było 100g
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Agusia wlasnie nie mam:( Mam tylko ta masc szpitalna w pudeleczku ale bez skladu (przelozona z ich pudla).
Zapytalam Pani apielegniarke czy pediatra moze mi ja przepisac to powiedziala mi tak: "Kazdy szpital ma swoj sklad masci, i tylko szpital ja zna" ale postaram sie dowiedziec hehe bo moja pediatra przyjazni sie z ordynator pediatrii:P Wiec mam coiuchutka nadzieje, ze sie dowiem:)

Ale Agusiu, ta moja szpitalna jest biala:P Czyli prawda, ze kazdy szpital ma swoj osobisty sklad. Ja mam masc z Redlowa i powiem Wam, ze rewelka.

Dla przykladu powiem Wam, ze walczylam z Kornelki odparzeniami mniejszymi badz wiekszymi 9 mies!!!!!!! Miala juz chyba wszystko, tormentiole, na grzybice, jakies inne bajery, zmiany pampersow, wietrzenie i inne cuda, i po tej masci szpitalnej moze z 2 tyg max zniknelo wszyyyyyyyyyyyyystko!!!!!!!!!! Wiec polecam, jak macie dojscie naprawde polecam na swoim przykladzie. Gdybysmy do szpitala nie trafily pod koniec wrzesnia z powodu zupelnie innego to pewnie dalej bysmy sie meczyly z odparzeniami, a tak mamy w koncu na to lekarstwo.

Pare dni temu znow dostala mega odparzen i juz zaleczone ma, al epare dni jeszcze musze posmarowac.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dor - jak chcesz, to mogę się podzielić maścią, bo pewnie i tak całej nie zdążymy zużyć :) (mam prawie całe opakowanie, stosujemy okazjonalnie jak dupcia - a właściwie rowek - robi się czerwona)

:)


Kasiaczek - ja miałam maść pośladkową z Polanek :) właśnie wyglądała jak kajmak ;) też była rewelacyjna :) może ma ktoś jakieś znajomości na oddziale noworodków i niemowląt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój kuzyn kiedyś jeździł na Polanki podrzucał np jakieś ciuszki dla noworodków, albo pampersy i brał za to maść dla córy. Ale to było kilka lat temu, nie wiem jakie teraz są tam układy...czy teraz też na to pójdą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dlaczego to jest na receptę skoro ma taki prosty skład? Tu chyba nic nie może zaszkodzić?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziekuję dziewczyny za tak szybka reakcje
Jak teraz patrze na ten skład maści na pośladki, to podobną dała mi pani w aptece - Aksoderm - pomaga ale powoli Jej skład jest podobny do tego AgusiGda – tyle ze jeszcze dodatkowo ma wit. A.... i tej posladkowej – same zobaczcie.....

image

Skład:
AKSODERM
1g zawiera:
* substancja czynna - 400j.m. retynolu palmitynianu - wit. A
* substancje pomocnicze: lanolina bezwonna, wazelina biała, woda oczyszczona


Działanie: Lek stosowany na skórę chroni ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W wyniku działania złuszczającego usuwa zgrubienia, złuszczenia i pęknięcia naskórka. Ponadto wspomaga procesy regeneracyjne naskórka i skóry właściwej, przez co wpływa korzystnie na jej elastyczność i jędrność.

Wskazania:
Ubytki naskórka i niewielkie uszkodzenia skóry.
Ochrona skóry przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (zimnem, wiatrem), w tym po przebytych niewielkich odmrożeniach i oparzeniach I stopnia.

Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku w nadwrażliwości na retynolu palmitynian (witaminę A) lub na którykolwiek ze składników leku.
Nie stosować na otwarte rany oraz na błony śluzowe.

Grupa terapeutyczna: Preparaty keratolityczne i pielęgnacyjne



AgusiaGda – czyli z tej czerwonej kartki:
1000 kazdego – wazelina, lanolina, woda destylowana :)
Czyli masz tą lepszą tak??? Chetnie odkupie na próbę :) Umówimy się na prv

mjakmama - ale jak to załatwić??? Pójśc do szpitala i zapytac? Jak wy robicie??
Pewnie ma więcej substancji czynnej ??? A moze to tą wit. A dodają w szpitalnej co ( jak w tej masci Aksoderm) ???


Kasiaczek – ta twoja szpitalna ma taki skłąd jak AgusiaGda??? Czy jest wiecej może substancji czynnej???
Liczę, ze dowiesz się tego sciśle tajnego składu

Wcześniej czytałam tez post agathy – napisała tez inną maśc, która poleciłajej lekarka i której nei wykupiła – włąsnei na mieszkowatośc – dlaczego zniknął????
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na receptę kosztuje 5zł a bez chyba 20
można kupic bez recepty
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już mam tą maśc od Agathy - Cerkosol - tez wypróbuję :)
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze masz znajoma polozna lub kogos kto lada chwila bedzie rodzil ;) zawsze za paczke kawy lub czkekoladki da sie przemycic ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
CERKOSOL
image

Skład: Propylene Glicol, Aqua, Urea, Sodium Chloride, Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben.

Zastosowanie: Płyn przeznaczony jest praede wszystkim do stosowania na owłosioną skórę głowy. Preparat doskonale nawilża i wygładza naskórek oraz skutecznie usuwa objawy nadmiernego złuszczania i rogowacenia skóry.
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dori - nie wiem czy lepszą :) kiedyś miałam z Polanek i była suuuper - inny kolor ;) teraz mam robiona na receptę :] nam pomaga :)

podzielę się z Tobą, to będziesz miała do przetestowania czy działa :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pójde ko szpitala w którym rodziłam -tam sa przemłe babki na oddziale - moze damy radę :)
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super Agusi a- wielkie dzięki - już napisałam do ciebie prv
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dori nie mam niestety skladu tej masci szpitalnej:( Pielegniarka powiedziala, ze kazdy szpitalma swoj sklad wiadomo tylkoszpitalowi i pediatra znac raczej nie bedzie:(
Ja mam z redlowa i rewelka, alekolor ma bialy:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przy podrażnieniu,jak "coś" się dzieje z pupcią to do składu warto dodać kwas borny:Ac.borici
my używamy takiej :
Vaselini albi
Lanolini
Eucerini
no i woda destyl.- Aq.destilata
5 zł na receptę od pediatry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kwas borny (Acidum boricum) ustawowo jest ZAKAZANY (do 3 r życia) i w polsce i w UE

Łatwo ulega wchłonięciu z błon śluzowych i pozbawionej warstwy naskórka skóry. Kumuluje się w ustroju, działając szkodliwie, zwłaszcza podkreślana jest jego nefrotoksyczność. Kwas borowy jest więc środkiem ogólnie toksycznym.

Wykazuje słabe działanie bakteriostatyczne, przeciwzapalne, ściągające. Roztwory kwasu borowego działają dodatkowo wysuszająco, słabo mogą pobudzać ziarninowanie ran. Niewielkie korzyści terapeutyczne, znaczna toksyczność i dostępność wielu innych środków o podobnym działaniu uzasadniają brak celowości stosowania kwasu borowego, gdzie mimo tego jest nadal powszechnie używany.

Działanie lecznicze kwasu borowego jest oparte raczej na tradycji niż klinicznych dowodach.

rzeczywiście warto go dodać :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję wam dziewczyny za wszystkie odpowiedzi :) !!
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się. Czytalam kiedys publikacje że dziecko zmarło od stosowania kwasu bornego .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja dodam, że kwas borowy jest jednym ze składników Tormentiolu, często polecanego na forach na odparzenia u niemowlat. Tymczasem ulotka wyraźnie mówi, że NIE NALEŻY stosować Tormentiolu u noworodków i niemowlat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już jest zamiennik bez kwasu borowego tormential.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj problem jest już rozwiązany maść pośladkowa jestvdostepna na rynku pod nazwa Krem Zaspa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ma Pani może skład tej maści
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiecie może w jakiej aptece można jeszcze wykonać takie masci na receptę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Czy jechać z półrocznym dzieckiem na wakcje za granice? (27 odpowiedzi)

dziewczyny pomóżcie, mam dylemat. We wrześniu z narzeczonym mamy ślub, nasza córeczka będzie...

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze

do góry