Widok

McDonald w Gdańsku przycinał fiskusa na podatkach

Fragment tekstu z money pl :
"Wyrok NSA w sprawie franczyzobiorczyni McDonald's z Gdańska oznacza wygraną fiskusa. Choć wyrok w teorii dotyczy tylko tego konkretnego przypadku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to drogowskaz dla wszystkich sądów niższych instancji, które będą orzekać w podobnych sprawach.

Problem nie polega tylko na tym, że fast foody, które upierały się przy stawce 5 proc. pomimo stanowiska MF, że należy się 8 proc. VAT, będą musiały przeprogramować swoje kasy fiskalne na wyższą stawkę. Teraz będą musiały dopłacić brakujące 3 proc. podatku za cały okres stosowania niższej stawki."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mc cały czas Szuka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a co to ma wspólnego z działem " PRACA"??? umieść to w dziale " oszustwa finansowe"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jaki pan taki kram
jeśli taka bogata i wystandaryzowana firma nie boi się oszukiwać ffiskusa to na pewno uczciwie i co do grosza rozlicza się z pracownikami yhy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

co ma pierniczek do wiatraczka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kombinuj, Puchatku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bogactwo McDonaldsa nie ma nic wspólnego z Polskimi podatkami. Tak jak w artykule jest napisane, że to franczyza a takowa płaci tylko za używanie znaku towarowego i musi spełniać wszystkie standardy przez nią narzucone. Wszystkie inne sprawy są na głowie franczyzobiorcy, to ilu zatrudnia pracowników, ile im płaci i jak rozlicza się z US i wszystko było zgodne z literą Polskiego prawa. To że zakładali że podatek na towary to 5% a nie 8% to ich błąd a porąbane prawo podatkowe to już inna historia. NIe jest tam napisane czy chodzi o jednego konkretnego McDonaldsa czy o wszystkie. Przykładowy piekarz piecze bułkę z jednej mąki a rogala z innej, do bułki dodaje rodzynki i bułka staje się ciastkiem za które jest inny podatek VAT. Nie jedna firma poległa w ten sposób bo US widzi wszystko po swojemu, oczywiście na niekorzyść przedsiębiorcy. Prawo podatkowe właśnie dlatego jest tak skonstruowane żeby przedsiębiorca go nie rozumiał i nie mógł za nim nadążyć a US zawsze coś znajdzie żeby go naliczyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry