Widok

Meny rocznika

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hei, synek nasz jest chudy i długi.. ma.rok waży 8700 i mierzy 79cm apetyt ma ale mimo wszystko nie przybiera na wadze i zawsze jest w najniższych normach jeśli chodzi o siatki centylowe.. dodam że jest bardzo radosny i aktywny. Już nie wiem co bym mogła mu dawać do jedzonka.by go podtuczyc, macie jakieś pomysły? Jego meny: ok 6: 100-140ml NAN, ok 8: jogurt Danone i kanapka albo kaszka Nestle z owockiem,10: jajecznica z parówka cielęca i kanapka z serkiem, ok 11 50-100ml NAN, jak wstanie 13-14 jogurt z kaszka (taki gotowy deserek) i 1/2 banan albo gruszka, pół bułeczki z rodzynkami albo słodkiej bułeczki zy muffinki, 16-17 obiadek i tu albo je co my albo cały gotowy obiadek z dodatkowo makaronem czy ziemniakiem i łyżeczka masła, 19 jogurt i kanapka albo kaszka Nestle i przed spaniem 100ml NAN
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój starszy zawsze był chudym dzieckiem. Jako niemowlaka chodziłam go ważyć co tydzień, aby kontrolować by przybierał. I przybierał, ale szału nie było. Pediatra ciągle, że za mało i za mało. Ciągły strach przy ważeniu. Teraz ma prawie 6 lat, wesołe pogodne i ruchliwe dziecko, zjada porcję dorosłego, chudy jak przecinek i wysoko, z siatki centylowej na wiek dobra waga, ale na wzrost już nie. Ale taki jego urok. Nie ma co się stresować bo maluszkowi tylko może to zaszkodzić i Pani tez. Kontrolować wagę co jakiś czas i tyle. Nie ma co tuczyć bo to nie indyk. Niektóre dzieci po prostu takie są wysokie i szczupłe. Za to mój młodszy jest niższy i okrąglutki. I je mniej w porównaniu do brata, jak był w jego wieku. A ci sami rodzice ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najgorszy ten stres przed każdą kontrolą u położnej przy ważeniu, i każdy kto go go widzi" oj jaka chudzinka " ... Napewno ma pani rację, mąż mówi że mały tyle je że nie ma szans by jadł więcej bo je cały czas straszy syn był okrąglutki i jadł mniej i tego nie mogę zrozumieć.. pewnie taka jego uroda.. dziękuję za odp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

pomóżcie-pomysł na własny biznes (101 odpowiedzi)

podpowiedzcie,co mogłoby wypalić w małym mieście,myślę,by wreszcie wziąć sprawy w swoje...

Nocleg z dzieckiem w Krakowie lub okolicach (4 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone miejsca? Potrzebujemy 2/3 noclegi: dwoje dorosłych i jedno...

do góry