Widok

Mieszkanie komunalne/socjalne

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam!
Stara sie tutaj ktos o mieszkanie komunalne/socjalne?
Wie ktos co trzeba spełniac?I jaka umowe o prace trzeba miec?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hej ja z meżem jesteśmy już na liście oczekujących na takie mieszkanie. Wystarczy umowa o prace ale z tego co wiem najlepiej zarabiać jak najmniej czyli najniższa krajowa i tylko jedna pracujaca wtedy sa większe szanse na dostanie sie naliste ale to i tak czas oczekiwania z kilka lat:-(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy trzeba być zameldowanym na teranie Gdańska?
image

Fotografia okolicznościowa, sesje dziecięce, portretowe itd.
www.ans-photo.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem jak w Gdańsku ale w Sopocie musi jedno z małżonków byc na stałe zameldowane i jeszcze mieszkać w Sopocie nie przerwanie kilka lub nawet kilkanaście lat.
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
lepsze kilka lat jak cale zycie wynajmowac..

a ta umowa to obojetnie jaka?bo maz ma na okres probny 3 miesiace wazna do 18.07 czyli moge skladac?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
w gdańsku moja koleżanka trzy lata temu czekała 5 lat na mieszkanie socjalne dwie dorosłe osoby plus dwójka dzieci dostała 40 m w brzeźnie, chyba po dwóch latach była weryfikacja i w związku z tym że obydwoje mają dobre pensje ( sytuacja finansowa bardzo im się poprawiła) nie mogli już mieszkać w socjalnym to dostali od miasta mieszkanie komunalne dwa pokoje ok 50 m nowiuśkie na jednym z południowych osiedli gdańska i w dodatku wyposażone podłogi panele drzwi w pokojach łazienka zrobiona w kuchni nawet kuchenka i szafka ze zlewem wszystko nowe Chyba tylko kaucje musieli wpłacić 4 tysiące warunek nie można mieć na swoje nazwisko żadnego lokum

także naprawdę warto czekać na mieszkania socjalne komunale , nie mówię tu o tbsach, komunale można potem za grosze wykupić
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
no dokladnie chodzi mi o takie mieszkanie, ze mozna je potem spokojnie wykupic za grosze :)
tylko wiadomo, ze w remont trzeba wpakowac duuuuzo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
no nie wiem czy tak latwo dostac takie mieszkanie...
Pewnie, mieszkania w Brzeźnie, stary hotelowiec tylko wyremontowany (odpadający tynk, popenkane sciany, zakaz malowania scian, wbijania gwoździ po wyprowadzze trzeba zastawić mieszkanie w takim stanie w jakim się dostalo, zero kafelek, zabudowy nie mile widziane, karaluchy i sąsiedztwo patologi za ścianą..., włamania, kradzieze, klatka zniszczona jak na dolnej oruni... ), ciągła weryfikacja dochodów, i strach wyjśc za maż, urodzic dziecko, czy zmienić pracę... Brak gazu. Ciągłe wizyty pań z bomu i wywiady, bo syn tamtej kopał w ścianę, bo syn tej biega samopas, bo córka tej krzyczy, a tamtej coś innego... Ech,
Dostać soclaj hm... słaba szansa (niski próg dochodowy) i jeszcze slabsza szansa aby takowe mieszkanie zamienić... Jak coś to mieszkanie komunalne (podobnie jak z socjalem, długo sie czeka i nienajlepsze te mieszkania) albo od razu tbs , chyba najlepsze wyjście z UM...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale ja nie bede mieszkac w brzeznie mieszkanie dostane w gdyni, bo tam jestem zameldowana o ile w ogole dostane..po prostu chcialam sie zorientowac jakie sa szanse i kryteria na nie..

moja ciocia dostala w pucku domek niedaleko rynku caly musiala wyremontowac, ale moze w nim wszystko robic..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
blok na Chodkiewicza,
mieszkania socjalne - część , znaczy pare starych mieszkań komunalnych/wykupionych (dawno, dawno temu)
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Dluznicy-zrobia-miejsce-dla-czekajacych-na-mieszkania-n28875.html

oraz blok komunalny, w sumie nowy z 2009 albo początku 2010 ?
http://www.gdansk.pl/galeria?f=9489
znajoma mieszka, i jest załamana, szuka na zamianę i wielka lipa... Nikt nie chce, w BZM żadnej oferty nie dostała... wykupić nie moze mimo ze to komunalne...
Polecam wejśc na stronę http://www.gznk.pl/nnl/?BZM,oferty
i popatrzeć ile jest ofert mieszkań na zamianę i ile wiszą...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem nic o zniszczonych mieszkaniach komunalnych koleżanka dostała nowiuśkie na jednym z osiedli południowych , miasto kupuje kilka w bloku gdzie reszta lokatorów kupuje je na wolnym rynku z kredytem na 30 lat,
także trzeba trochę poczekać ale ma się już je zrobione do zamieszkania, a nie stan deweloperski, gdybym nie miała własnego mieszkania pewnie wolałabym zapisałabym się na listę bo naprawdę warto niż pakowała się duży kredyt

tak samo robią w pruszczu koleżanka kupiła na wolny rynku od getbudu, a potem okazało się że kilka mieszkań jest kupione przez gminę pruszcz na mieszkania komunalne, podobnie jest na osiedlu kolorowym i kilku innych w gdańsku,
absolutnie nie mówię tu o oruni dolnej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
zorientowana mnie nie interesuje w ogole gdansk :)

ale inni niech czytaja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
cwaniakujmy dalej.
Po co brak kredyt - niech inni mnie z podatkow utrzymuja. Jak sie ustawic zeby dostac cos za darmo...
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5
Z tego co wiem to komunalne mieszkania jest bardzo trudno. Moi rodzice w takim mieszkaja juz ladne 30 lat i ostatnio w urzedzie kobieta ktora sie pytala o komunalne to uslysza, ze mieszkan nie ma. Sama mam tez znajoma ktora kilka lat czeka. Najlepiej pojsc i sie dowiedziec u zrodla. Ale mieszkania w nowych budynkach to raczej tbs-y.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale warto wziac pod uwage ze to 1. nigdy nie bedzie Twoja wlasnosc 2. oplaty, jesli mieszkanie jest w miare nowe, sa wysokie. Ja jednak wolalabzm miec kredyt i zostawic cos swoim dzieciom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
tylko dostać kredyt to też nie jest łatwo. Ja mam kredyt i wole taki układ niz socjalne ale teraz już nie miałabym np. na taki kredyt szansy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie chodzi o to, ze trzeba miec spore zarobki na kredyt, a ja zapewne pojde do pracy jak maly pojdzie do zerowki, czyli za 4 lata, a na jedna pensje meza strach brac kredyt, a te 4 lata to jednak dlugo i minie chociaz te 4 lata na oczekiwanie na te mieszkanie socjalne..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
być może niełatwo, ale o ile w komunlnych mieszkaniach mieszkają normalni, przyzwoici ludzie, o tyle socjalne kojarzą mi się nieciekawie. Na przytoczonym tu osiedlu gdańskim Moje Marzenie jak wprowadzili się socjalni zaczęły się burdy, rodzice znajomej aż mieszkanie sprzedali, tak mieli dość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem z gdyni więc opisze,na mieszkanie komunalne od złożenia papierów czekałam 5 lat, pierwsza propozycje dostałam na zamenhoffa mieszkanie kiszka z wnęką ciemna kuchnia ubikacja bez łazienki-odmówiłam i 2 ostateczna propozycja to Handlowa -boczna od hutniczej koło coca-coli 1 pokój 2 pomieszczenie to kuchnio-pokój ale za to z łazienką,sąsiedzi rózni jest i pijaństwo i starsi ludzie i część takich co musiała brać tak jak ja .Mieszkanie po remoncie,wszystko na prąd więc zimą koszta ogrzewania trochę ciągną,no i na wyposażeniu karaluchy,których nie da sie wytepić bo inni maja to gdzieś
Ci co byli na liście za mną dostali w nowowybudowanym bloku koło Lidla na Okrzei - 1 pokój na 4 osoby(bo w socjalu przypada 5 mk pokoju na osobę)
W listopadzie mija mi 2 lata i może uda się przeskoczyć na komunalne
Mimo wszystko warto składać bo mi jako wdowie z dziećmi zaden bank nie da pożyczki
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś się orientuje jak wygląda szansa starania się o komunalne w Gdyni w sytuacji dwóch młodych osób z czego jedna ma pół etatu przy najniższej krajowej a druga własną działalność - na razie bez dochodów? 4 rok wynajmujemy mieszkanie ale mija się to z celem. Jet nam coraz trudniej. Z góry dziękuję za jakiekowiek info.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fiolka, w zależności jaki kredyt.
W chwili obecnej niestety kredyty nie są korzystne i ja wolałabym wynajmować ( za połowę tego co płacę miesięczną ratę kredytu )

Ale jak ktoś brał kilka lat temu kredyt, to faktycznie rata porównywalna jest do miesięcznego czynszu najmu.

Natomiast socjalne mieszkania, niestety często są nie do przyjęcia.
Byłam w kilku takich i niestety standard jest bardzo niski.

Komunalne, to już inna bajka ;) Dużo wyższy standard i nie ukrywajmy, nawet sąsiedztwo bardziej porządne, chociaż wiadomo, nawet w mieszkaniu wybranym przez nas ( kupionym ) można również trafić
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a w Pruszczu gdzie mozna sie o takie mieszkanie dopytywac?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w UM składasz wniosek i czekasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciekawe jak to jest ale pewnie zeby dostac mieszkanie sa minimalne szanse
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ktos juz skladal w Pruszczu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szanse chyba są tylko czeka się po kilka lat ...

ale jeśli komuś zależy, a ma gdzie mieszkać do tego czasu to myślę, że powinien złożyć
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my juz czekamy rok..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chciałabym po krotce podzielić się z Wami moimi doświadczeniami z Urzedem Miasta w Gdyni - Wydział Spraw Społecznych

Zostałam skierowana do sekretariatu gdyż byłam zainteresowana złożeniem wniosku o mieszkanie komunalne. DNO ! to mało powiedziane. Zostałam potraktowana jak osoba nierozgarnięta choć to pani z którą rozmawiałam nie jest w stanie odpowiedzieć na jedno proste pytanie. Jedno pytanie które jest znaczące przy składaniu wniosku. Po co mam składać wniosek i mieć nadzieję, nawet jak się dostanę na listę skoro dzięki temu, że ta pani nie udzieliła mi odpowiedzi na banalne pytanie mogę zostać z listy skreślona ( po tym jak się na nią już dostanę )

Kobieta doprowadziła mnie do płaczu. Słyszałam w kółko " proszę złożyć wniosek. Po co pani się pyta skoro nie wie pani nawet czy się dostanie na listę. Procedury. Nie odpowiem pani dopóki pani nie dostanie się na listę"

A ja chciałam usłyszeć odpowiedź na jedno banalne pytanie! Musiałam kobiecie w końcu wykrzyczeć to pytanie bo przez ponad 5 minut wchodziła mi w słowo. Nie usłyszała pytania ale z góry twierdziła to co zacytowałam wyżej.

Tacy ludzie nie powinni pracować w takim dziale a najlepiej w ogóle z ludźmi. Też jestem po studiach, nie jestem osobą która nie zna swoich praw. To jak zostałam potraktowana woła o pomstę do nieba!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11
Milka87

skoro jesteś po studiach to zarób sobie na mieszkanie a nie chcesz dostać je za darmochę.Mamy dosc utrzymywania wykształciuch w białych kołnierzykach.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jestem osobą niepełnosprawną. Mam swoją działalność aby płacić niższy zus bo nikt nie chce mi dać umowy o pracę a za 2 miesiące zaczynam chemioterapię więc muszę być ubezpieczona. Od kilku lat wynajmuję mieszkanie, nikt mi nie da ot tak,nie odziedziczę ani nikt mi nie da kredytu. Zresztą przy kosztach moich leków, około 2 tysiące miesięcznie nie będzie mnie stać na spłatę kredytu. Zresztą nie muszę ci się tłumaczyć. Nie tego tyczy się temat. Zastanów się zanim coś napiszesz bo nie wiesz w jakiej ktoś jest sytuacji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
I gdybyś miał choć trochę oleju w głowie wiedziałbyś że mieszkań komunalnych nie dostaje się "za darmochę". Je się spłaca w czynszu, tak jak za komuny, gdzie się mówiło, że mieszkanie się "dostaje". Żeby było Twoje trzeba je wykupić a cena zależy od tego ile lat płacisz czynsz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Cwaniaków ciągle nie brakuje,lewe zaświadczenia wszelkiego rodzaju .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ty zapewne jesteś specjalistą w cwaniakowaniu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Witam,
do Milka współczuję Ci tego jak zostałaś potraktowana w urzędzie i wierzę,że wkońcu los się do Ciebie uśmiechnie tak jak do mnie.

Pod koniec zeszłego roku dostałam po 6 latach oczekiwań mieszkanie komunalne. Fakt faktem wymaga ono dużego remontu, jednak pociesza mnie fakt, że już nie będę musiała płacić obcej osobie za to, że u niej mieszkam.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Milka87 to nie było do Ciebie ,ponieważ popieram Twoją opinię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jaki jest okres na mieszkanie w Gdyni?
I czym się różni komunalne od socjalnego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zainteresowana:

socjalne dostaje się gdy nie masz gdzie mieszkać tzn nie stać cie na wynajem, to jest mieszkanie "awaryjne" np gdy wyeksmitują cię z mieszkania i lądujesz na ulicy dostajesz socjalne na czas oczekiwania na komunalne. W socjalnych ląduja też osoby które dostaly komunalne ale nie płaciły czynszu i zostały wyeksmitowane.

komunalne ma duży lepszy stan choć też często do remontu

oto jestem:

Dziękuje za wsparcie. A mogę spytać w jakiej dzielnicy udało Ci się dostać? I czy składałaś w Gdyni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój brat 8lat temu dostał ale komunalne na Oksywiu, nie miał socjalnego. Czekała 3lata. Inna znajoma nie wzięła bo dostała w starej kamienicy na kariwnach gdzie były piece czy coś takiego. Ja cieszyłabym się z każdego - szansy na kredyt żadnej nie mam z dzieckiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostałam w Gdańsku wrzeszczu niedaleko etc.
Tam także są piece,jednak narazie zabrakło mi funduszy by zrobić inne ogrzewanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak dlugo czekalas?...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaki TBS?! Tam jest prog dochodow minimum 2400 na 1 osobe!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
To morze dala w lape moja zona z dzieciakiem czeka 12 lat i ciagle olewaja ja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Witam . Co prawda mineły 4 lata . Dostała pani juz mieszkanko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja.czekam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czekam.juz.8.lat.juz.brak.sił.i.nie.wiem.czy.doczekam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
komunane?? socalne?? tbs??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Watpie czy dostsniesz trzeba miec chyba uklady
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
komunalne?? socjalne??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Przedszkole Mądry Maluch Rumia - proszę o opinie. (11 odpowiedzi)

Witam, szukam aktualnych opinii o tym przedszkolu, może któraś mama posyła tam dziecko?

Jakie zabawki edukacyjne polecacie? (28 odpowiedzi)

Chcę kupić jakieś zabaweczki Amelce ale nie mogę się zdecydować co jej kupić, za dużo tego...

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

do góry