Widok

Mieszkanie w TBS , praca za granicą,powrót

Witam, od 12 lat :( mieszkam wraz z rodziną w Wielikej Brytanii. Przez ten czas dorobilismy się... moja partnerka depresji , ja chyba zreszta też. Obydwoje pochodzimy z Gdańska. Nie stać nas na zakup mieszkania w Gdańsku i od dluższego czasu zastanawiamy sie nad TBS-ami . Mam kilka pytań do osób które są "bardziej" w temacie.
1. Czy w Gdańsku są tylko jedne TBS-y?
2. Jakiego rzędu kwota to partycypacja? Znalazłem ,że to 30 % wartosci mieszkania ale nie wiem ile te mieszkania są warte?
3. Czy obydwoje musimy być zameldowani i zatrudnieni w Gdańsku w momencie starania sie o mieszkanie? Myślałem że najpierw do Gdańska wróciła by moja partnerka z córką a dopiero po ok roku ja.

Dziękuje z góry za wszelkie podpowiedzi, 12 lat poza krajem oderwało mnie całkowicie od polskiej rzeczywistości i nie wiem od czego zacząć. ,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

google - tbs gdansk i czytaj....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Marek rozwalasz mnie. 12 lat w UK i wybór 'TBS' ? Ludzie czy was bóg opuścił? 200 funtów miesięcznie zaoszczędzić (przy dwóch osobach pracujących) i wracacie z 200.000PLN na mieszkanie
Ale jak ktoś nie potrafi korzystać z google to nie dziwię się
Sorry za bezpośredniość
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też mnie to zaskoczyło, ja wiem, że życie na emigracji to nie bajka i są wydatki, ale te "drobne" spokojnie można odłożyć... ale tak właśnie jest, ludzie bez wykształcenia i perspektyw w Polsce wyjeżdżają za granicę, licząc na kokosy, zarabiają akurat tyle, żeby przeżyć, czasami nieco więcej i wracając dalej nie mają nic... co niektórzy w międzyczasie trochę zmądrzeją i odłożą pieniądze. Marek, czy mogę spytać czym się z żoną zajmujecie? Bo może powrót do Polski i praca za najniższą krajową albo na czarno wcale Wam nie poprawi bytu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Gecco Deweloper (5 odpowiedzi)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczerą opinią polecam przejść się po mieszkańcach inwestycji na...

Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt? (413 odpowiedzi)

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście...

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (181 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

do góry