Widok

Nauka czytania dla dziecka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Córka ma rok i 4 miesiące od jakiegoś czasu bardzo interesuje się literkami. Mąż kiedyś nauczył jej kilku, na które pokazywała w książeczce i od tej pory to jej ulubiona zabawa-przewracac kartki, pokazywać i wypowiadać literki. Miałam pomysł wprowadzić dzieciom czytanie w wieku ok 4 lat, metodą Domana. Natomiast widzę, że literki córkę bardzo interesują, potrafi często siedzieć 15minut z książką bez obrazków i przeglądać ją, albo w książce z obrazkami pokazywać jedynie tekst z pominięciem obrazków.
Czuję podskornie, że dobrze byłoby pójść za nią i pociągnąć jakoś temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Daj jej być dzieckiem, ma rok i 4 miesiące, a Ty jej piszesz, ze mąż kiedyś nauczył jej kilku literek Ona nie ogarnia literek, ogarnia to, ze matka wykazuje pozytywne emocje i radość, gdy robi coś konkretnego, wiec zamiast być dzieckiem będzie produktem do zaspokajania chorych ambicji mamusi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój starszy syn w wieku nie całych 2 lat odkrył swoją miłość do gastronomii i uwielbiał bawić się w kucharza. Bawił sie garnkami, miskami i kubkami, lubił mieszać w garach. Kuchnia działała na niego jak magia. Ale wiesz co... W życiu nie wpadłabym na to, żeby 2 latka wysłać na kurs gotowania, bo pewnie ma talent w tej dziedzinie.

Jeśli twoje dziecko będzie zdolniachą do nauki to wyjdzie to później. I to później będzie pora żeby coś z tym zrobić. Mój wspomniany syn w zerówce umiał super liczyć, czytać i pisać, ponoć miał wyjątkowo bogate słownictwo jak na swój wiek i wiedział więcej niż jego rówieśnicy. Nigdy nie zwróciłam na to uwagi. Wychowawczyni zdecydowała, że powinien ominąć klasę pierwszą i pójść od razu do drugiej. Dopiero to było dla nas jakimś sygnałem, że dziecko może mieć po prostu lepszy talent do przyswajania wiedzy niż rówieśnicy. Ale żebym to odkrywa w wieku roczka czy dwóch? No w życiu... Zresztą po co? To dzieciństwo, czas beztroskiej zabawy. Na naukę będzie czas w szkole.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (112 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

RUMIA jak sie mieszka? (35 odpowiedzi)

witam! jest tutaj ktos z Rumi? z mezem bedziemy sie wyprowadzac prawdopodobnie do Rumi po nowym...

Poszukiwania pracy. (65 odpowiedzi)

zapraszam do rejestracji na http://bezrobotnetrojmiasto.pl/ nie wiem jak Wy ale ja od...

do góry