Widok

Nauka zasypianie bez piersi

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Może jest jakaś mama która oduczyła zasypiania niemowlaczka przy piersi? Tak w skrócie to mój mały egzemplarz od początku karmiony piersią i od początku mało śpiący. Myślałam że 15 min spania w dzień minie jak podrośnie .... bardzo się myliłam. Są dni że mała nie śpi wogóle w ciągu dnia mimo tego że jest śpiąca. Wygląda to w ten sposób że zasypia przy piersi i budzi się jak próbuje ją odłożyć do łóżeczka. Jak już się zdarzy że się nie obudzi w momencie odkładania to budzi się po około 15/30 min. Od wielkiego dzwonu śpi godzinę.
Największy problem jest z nocami kiedy budzi się nadal co 2 godz. Zaczyna brakować mi sił ... Chciałabym ją jeszcze pokarmić piersią ale nie wiem czy dam radę. Od pewnego czasu próbuje po kąpieli karmić ją tak żeby nie usnęła przy piersi tylko w łożeczku ale oczywiście jest bunt i mega histeria. Biorę ja wtedy na ręce przytulam tłumacze itp. i odkładam do łóżeczka. Niestety czas płakania i histerii wcale się nie skraca... Jeżeli uśnie sama w łóżeczku po tej całęj aferze to budzi się tylko 2 razy w nocy i wstaje w super humorze. Jednak takie zasypianie jest mega wyczerpujące i dla niej i dla mnie. Nie wiem gdzie robię błąd? Czy powinnam w dzień też jej ukrucić to zasypianie przy cycusiu żeby miała jasną sytuację że i w dzień i w nocy nie ma zasypiania przy piersi? Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami. Przepraszam za chaos wypowiedzi ale zasypiam ;) Zapomniałam napisać że mała ma 10 miesięcy.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każde dziecko jest inne, nie wiem czy popełniasz błąd, może po prostu jeszcze potrzebuje cyca? Co do drzemek to syna woziłem na 1-2h spacery w czasie których spał po 2-3h (wnoszony po powrocie) ale każde dziecko jest inne, niektóre nie śpią w dzień i tyle.
Ciesz się bliskością dziecka póki jest czas... za jakiś czas już nie będzie chciało cyca i wtedy to dopiero przeżyjesz traumę (moja żona przynajmniej tak miała)
Ale może niech się wypowiedzą kobiety... ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

" za jakiś czas już nie będzie chciało cyca i wtedy to dopiero przeżyjesz traumę" - dla mnie to żadna trauma, czułam się jakbym wygrała w totolotka :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jest fajny blog wymagające.pl i jest bardzo dużo o śnie dzieci może tam coś znajdziesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

do góry