Widok

Niedoczynność tarczycy eutyrox

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Ostatnie tsh 4 tyg temu 2, 6, t4 25... Prolaktyna 627(norma 611) lekarz zwiększył mi dawkę euthyroxu z 100 i 88 (2 razy w tyg) na 112. Pierwsze 2 tygodnie czułam się rewelacyjnie, lekko . Od tygodnia kręci mi się w głowie jestem zmęczona. Marze mi się wzrok. Podejrzewam że dawka za wysoka. Czekam na wyniki badań dziś robiłam... Niestety wizytę mam dopiero za tydzień. Czy powinnam wrócić do wcześniejszej dawki? Przyznam że wolę tamto samopoczucie niż to obecne.... Nie wiem co zrobić ehhh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedy bierzesz lek i ile po nim jesz pierwszy posilek? Ja po euthyroxie tez zle sie czulam i lekarz zmienil mi na letrox, bo ten drugi jest bez laktozy. Moze to nie kwestia tarczycy, a prolaktyny?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrobiłam badania. Tsh 1,8 ft4 21
Prolaktyna 457 przy normie 511

Pamiętam że najlepiej się czuję przy tsh 1, 1,5
Sama 2 dni wzięłam eutyrox 88
A dziś 100 i planuje tak brać w sensie 100 do 25 czerwca. W środę zobaczę czy mi coś jeszcze spadło tsh i prolaktyna

Najbardziej niepokoją mnie te zawroty głowy dIs pół dnia czuję ucisk. Mam taki stan jak przed migrena ale do bólu nie dochodzi. Jest to upierdliwe.

Morfologia książkowa , ale Eos 3 *norma) puchne po chlebie alergia)

Chyba najlepiej skonsultować to z lekarzem, który wypisuje ci leki i ustawia leczenie; a nie z kimkolwiek na forum.

Tak też zrobiłam. Już wszystko wiem. Dziękuję za info.
Pozdrawiam :)

Pr,y rsh 1.8 brac euthyrox 88/100 to trzeba miec hipohondrie :o

Ja przepraszam ale to absolutnie skrajna neodpowiedzialnosc. Te objawy to zapewne od zawyzonej dawki gdzie wchodzi sie w nadczynnosc tarczycy albo pojawil sie stan zapalny.

Wiele lat choruje na tarczyce i w zyciu nie spotkalam sie z tak skrajntm zachowaniem :o
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dobrze ze pani jest odpowiedzialna
Ufffff

Kobieto, to juz nie chodzi o odpowiedzialnosc ale minimum wiedzy!!

Leki na tarczyce to nie zabawa!

Dzięki za uświadomienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tylko, ze autorka juz bierze leki na tarczyce, chodzilo o dawke. I nie zawsze wyniki mieszczace sie w widelkach sa dobre. Ja mam zalecenie zeby utrzymywac tsh jak najblizej 0, ale nie bede wchodzic w szczegoly.

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Zarobki (56 odpowiedzi)

Wiem, że temat newralgiczny, ale ciągle mnie nurtujący. Jak ktoś nie chce odpowiadać, to proszę...

gdzie można kupic barwniki spożywcze? (38 odpowiedzi)

jw-chce zrobić piękny tort a nigdzie nie moge tego znalezc:(

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (104 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

do góry