Widok

Nieśmiertelna przeboje Dire Straits w Gdynia Arenie

Opinie do artykułu: Nieśmiertelna przeboje Dire Straits w Gdynia Arenie.

Choć oczywiście nie był to oryginalny skład legendarnego zespołu Marka Knopflera, a tylko cover-band, koncert formacji Dire Straits Experience, który odbył się w niedzielę wieczorem w Gdynia Arenie, wzbudził wśród fanów sporo pozytywnych emocji.

Na początek warto przypomnieć, że Dire Straits Experience to nie jest żadna próba wskrzeszenia legendarnej ikony rocka lat 80. i 90. w zmienionym składzie personalnym. Choć zespół reklamowany jest posiadaniem w swoich szeregach jednego ze ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

koncert przyzwoity, warto bylo sie wybrac
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 10

wspaniale 2 godziny zabawy:)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Super na filmiku! Nie byłem tam ale brzmienie git!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak dla mnie rewelacja

Bardzo dobry koncert, cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć!
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 7

obawiałem się co dostaniemy ale zupełnie niepotrzebnie

fajny koncert :) widać panowie dobrze się bawili jak i publiczność :)
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 5

nie byłem ale widze z filmikow że nie walili jak np.polsat z playbacku a grali na żywo,szkoda że tak drogie bilety za 100-150 zl bym sie wybral.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Było se smartfona za 600zł sprawić a nie fisiować z Ajfonem za 4600 po galerii Rumia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

A propos smartfonów. Dziwią mnie ludzie, którzy połowe koncertu oglądają na ekranie smartfona, no bo filmują. Są też tacy co nie potrafią wyłączyć przy tym lampy w swoich smartfonach, ale film musi być. Moim zdaniem powinno to być zakazane.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rewelacja

Koncert był świetny!!!
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zostają cover bandy.

Pewna epoka się kończy. Rolling Stones, Led Zeppelin, Pink Floyd, Dire Straits, Deep Purple, Kiss, Aerosmith, Guns N'Roses... legendy rocka zaszły, albo powoli zachodzą, a następców nie widać. Dziś tylko "upsa, upsa"... Cieszę się, że urodziłem się w czasie pozwalającym jeszcze załapać się na schyłek największych z wielkich. Pozdrowienia dla wszystkich miłośników muzyki z duszą!
popieram tę opinię 62 nie zgadzam się z tą opinią 5

Greta Van Fleet
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiss? Nie ośmieszaj się, byli sławni tylko dla tego że sie malowali

No i mieli "ogniste" koncerty.
G'n'R niestety się reaktywowali, jeszcze parę płyt - niestety wydadzą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Fenomenalny koncert

Jestem fanem DS od dziecka i twierdzę, że jedynie klawisze w "Walk of live" brzmiały inaczej jak w oryginale ale poza tym to była NAPRAWDĘ światowa klasa!
Chris White to autorytet - multiinstrumentalista i lider teamu oraz wokalista-gitarzysta byli mega !
Najwyższa półka bez dwóch zdań.
Warto było przyjść na ten koncert. Dlugo takiego w Trojmieście nie bedzie.
Brawo dla pomysłodawców tego koncertu - to był strzał w 10.
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgadzam się

Dokładnie, mam takie same odczucia i co do calego koncertu, jak i klawiszy w WoL, ale może raczej warto o/docenić, ze brzmiały inaczej, a nie "nie tak samo jak"...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda że daleko byłem. Fajna kapela. A DS też od od dziecka,of początku lat 80tych słucham. To chyba moja najnaj kapela. Co za brzmienie i melodie nie do zdarcia, a teksty pozornie banalne, z dystansem i ironią. Microwave ovens, custom kitchen deliverieeeees! ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to ty chyba nigdy Dire Straits nie słuchałeś jak nie słyszysz róznicy. Różnica jest ogromna. Niby blisko a jednak bardzo daleko od oryginału
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bubu

głos prawie jak Knopfler, było ok. ale niestety styl gry na gitarze mistrza to już nie to samo. Prywatne śledztwa są nie do podrobienia , szczególnie kluczową stołówka, mistrz jest mistrzem. Koncert super , były emocje, był blask ale wielki mistrz jest mistrzem , Hej!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Prawie robi różnicę

Zapłaciłbym dużo więcej za koncert w oryginalnym składzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapomniałeś dodać, że mistrz jest mistrzem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To było dobre

Terence Reis i Chris White klasa światowa. Technika obu panów , klimat jaki robią , radość z grania - prawdziwe emocje i dreszcze na plecach. Super koncert ! Duch DS zagościł na blisko 2,5h w Gdyni .
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

no, dwa duchy.....hahahahhaha popłuczyny po oryginale, koniec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kotleciarstwo

I tyle w temacie, za te pieniądze to lepiej sobie płyty Dire Straits kupić.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 37

płyty już mam.
posłuchać muzyki na żywo to coś zupełnie innego.

smacznego kotleta Az.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

ty lechisto od disco relax sie zamknij

cos jeszcze?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

wypad z mojego

posta januszowi fani coverbandów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

DS w nowej odsłonie dali rade :)

Nie żałuję wyjazdu i spędzonych 2 godz. i 15 min. przy starej dobrej muzyce która brzmi cały czas ....
DS w wersji come back brzmi nieźle i ma się dobrze :)
Miło spędziłem ten czas i mógłbym go reaktywować ... :)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koncert świetny .

Szkoda tylko że autor napisał relacje chyba na podstawie jakiegoś wzorca i nie zauważył że na perkusji nie grał Chriss Whitten a na klawiszach Danny Schogger, zastępowali ich jacyś młodsi muzycy. Z awizowanego składu byli White, Geary, Walters ,Carter i Reis.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie chce wyjsć na krytykanta

Tym bardziej, ze nie widziałam / słuchałam koncertu, ale wydaje mi sie ze to jednak troche przykre - koncert coverów danej grupy. To tak jak z np Metallica albo pearl Jam czy soundgarden. To jednak jest cover, nie oryginał, mimo ze muzyka dobra, mimo ze nadal „kręci”.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Koncert the best !!!

Wspaniały koncert!! wart każdych pieniędzy. Cieszę się że mogłam tam być.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Marka bez Marka

Byłem, widziałem, słyszałem, napisałem :
Choć już inna marka,
rzemiosło wspaniałe.
Mimo że brak Marka
szybko odleciałem...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

To normalne, że wielu muzyków np. sesyjnych sprawnością techniczną przewyższa oryginalne gwiazdy. Często maja też muzyczne wykształcenie. Ale nie skomponowali ani nie wylansowali żadnego przeboju.W odpowiednim czasie nie znaleźli się w odpowiednim miejscu. Bill Wyman trafił do Rolling Stonesów bo...miał wzmacniacz. Eric Clapton oficjalnie przyznał, że nie znał nut. Tak samo zresztą jak wszyscy z The Beatles czy Rolling Stonesów. Ale mieli inwencję i talent. Spotkali się we właściwej chwili.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najlepszy jest Andy Fletcher z Depeche Mode

Facet nie umie gra na niczym, a jest od samego początku -blisko 40 lat członkiem jednego z największych zespołów w historii muzyki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest takie wyspiarskie powiedzenie

Nudne jak Dire Straits

:7
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Wracam na Wyspy,. Nam się podobało.
P.S. Próbowałeś już przy tej muzyce zmywać naczynia? Spodoba Ci się ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Muzycznie koncert znakomity.

Saksofon White'a mistrzostwo świata, wokal Reisa kapitalny, Paul Geary potwierdził opinie genialnego basisty.
Jedyne czego mógłbym się lekko przyczepić to repertuar. Zabrakło mi trochę muzyki z uwielbianej przeze mnie płyty On Every Street z której mieliśmy tylko utwór tytułowy. A to o tyle dziwne że to przeciez jedna z dwóch płyt w której tworzeniu brał udział Chris White. Koncert trwał ponad 2 godziny więc trudno było coś dołożyć, ale może kosztem z którejś z mocno rozbudowanych kompozycji zespół mógłby zaprezentować krótsze, hitowe utwory z tej płyty które mogłybyby bardziej rozruszać widownie - Calling Elvis, The Bug czy Heavy Fuel ,może genialną balladę You And Your Friend.
No ale to takie moje spostrzeżenie, pewnie inni mogą uważać inaczej.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

chodzić na kopię, popłuczyny dobrego zespołu, to trzeba nie mieć innych zainteresowań.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12

tro... co? bo nie piszesz po polsku.....własne zdanie mam i moge je sobie wypowiadać, a twój odpis pachołku to szczyt trolowania jak sam piszesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Warto było

Dobra rozrywka.
Na światowym poziomie.
Po pierwszym brzmieniu gitary i głosu wokalisty zyskał odrazu sympatie.
Warto było.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

jakie miasto

taki Dire Straits
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Durnie

Po koncertach choeza a pis panstwo rujnuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do Durnia

No i znów nawiedzony POpapraniec. Komentarze dotyczą koncertu a nie twoich chorych dyrdymałów. A ponadto pisz poprawie, bo nie nauczyłeś się jeszcze pisać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do Gdańsk przyjeżdża GNR albo Depeche Mode

a do Gdyni Zenek i podróbki...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kupując bilety wiedzieliśmy na jaki koncert idziemy. Na scenie usłyszeliśmy profesjonalistów. nie spodziewałem się , ze usłyszę gitare Marka i jego głos. Wiadomo to cover band. Dali jednak radę

A co do Rolling stones, no cóz...będą w Warszawie. Nie wybieram się jednak. Byłem i jestem ich fanem, ale chcę ich zapamietać, takich z lat '60-80. potem to juz nie to...Niemen spiewał ..." a czas jak rzeka, jak rzeka płynie"...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

są lepsi niż wtedy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koncert

Rewelacja !!!!!!!!! Przez Duże R , pomimo że prawie nowy sklad młodych muzyków , dali Czad że włosy się jeżyły . Świetnie się bawiliśmy i pomimo okropnej aury , było warto .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dire Straits na siedzaco

Przed Dire Straits poklon
Jednak ciekawi mnie kto byl pomyslodawca zorganizowania takiego koncertu na siedząco. Szok !!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kiepsciunie . Nawet dobrze nasladowac nie potrafia. Dla mnie zenada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry