Widok

Nobel dla Tokarczuk oczami prof. Andrzeja Nowaka

Warto wrócić do ceremonii wręczenia Nagrody Nobla dla pani Olgi Tokarczuk i przyjrzeć się temu jak komentuje to wydarzenia nie byle kto lecz sam prof. Andrzej Nowak w nr 1/2020 Gościa Niedzielnego. Mamy tu odniesienie do pełnego kontekstu tego wydarzenia i nikt nie uczyniłby tego lepiej od prof. Nowaka.
https://www.gosc.pl/doc/6069347.Pani-Susza-i-Cudowna-podroz

Prof. Nowak nie jest wprawdzie z Rzymu, ale akurat w tym przypadku powiedzenie

"Roma locuta, causa finita"

pasuje jak ulał, chyba się Państwo ze mną zgodzą.

Trzeba przy tym przyjąć do wiadomości, że obecna Nagroda Nobla nie jest tą samą Nagrodą Nobla, co na początku. Tak zresztą jak demokracja liberalna, która tą nagrodą obecnie zawiaduje, nie jest demokracją. Pamiętajcie o krześle i krześle elektrycznym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ja mam taka sugestię. Ty sie pochwal swoimi nagrodami i sukcesami.
Komuchy lubia zagladac w portfele innych.i zyc zyciem innych ludzi. Tak maja nieudacznicy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

>Nagroda Nobla nie jest tą samą Nagrodą Nobla, co na początku.

Tak, Nagroda Nobla to jest jakaś tam prowincjonalna nagroda, przyznawana przez jakąś tam akademię w jakimś śmiesznym państwie.
W sumie nawet wstyd sobie takie coś do CV wpisać.

Nie to, co np. Nagroda Człowieka Roku, która komuniści w swoim sosie przyznają sobie co roku i zwykle niespodziewanie dostaje ją tow. Jaroslaw Kaczyński, ostatnio za wybitne osiągnięcia na niwie deweloperki.

PS. K****wa, ale komunistów boli ta nagroda
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

Detektyw - wywiad gospodarczy (3 odpowiedzi)

Szukam pomocy detektywa, który będzie w stanie dla mnie wykonać wywiad gospodarczy pod kątem...

muza na dziś (770 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

Jeśli dziś piątek, to czytamy Ziemkiewicza (43 odpowiedzi)

Dziś piątek, dzień postny, ale Ziemkiewicz nie zważa i daje czadu:...

do góry