Widok

Noworodek nie spi nocami

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam
Mam w domu 5 -dniowego niemowlaka ktory wogole nie spi nocami.Calymi dniami wisi na piersi jest tak czuly ze nie moge go odlozyc do lozeczko lub obok mnie odrazu sie budzi.
Nie chce smoczka nie pomaga ani bujanie ,kolysanie ,wôzek ,szumisie i inne sposoby.Polozna rozłożyła rece.Mam starszego syna wiec nie wchodzi w grę spac wtedy kiedy niemowlę.Przybiera ladnie na wadze i ilosc snu jest odpowiednia tylko szkoda ze w dzien.
Czy macie drogie Panie jakis pomysl?co mozna zrobic ze.by dziecko polubilo smoczek albo nie bylo takie czule z plytkim snem.Mm na noc tez nie pomoglo generalnie nie pomaga nic.
Taki jego urok czy to minie w ciagu paru tygodni i zagryz zeby?
Prosze o podpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To minie. Niektóre dzieci mają taką silną potrzebę bliskości. Mają też instynkt taki by rozbudzić laktację. Plus potrzeba ssania. Ale to raczej za malutkie dziecko na smoczka.. Lepiej odczekać ten miesiąc chociaż, żeby nie zaburzyć odruchu ssania. Tak mi radziła doradczyni laktacyjna, bo miałam podobnie. Przez jakieś 2 czy 3 tygodnie siedziałam nocami z dzieckiem wiszącym przy cycku non stop i oglądałam seriale.. Potem zaczęło się to stopniowo zmieniać. Karmienia zaczęły być coraz szybsze. Ale i tak spał tylko na mnie jeszcze przez jakieś 2 miesiące :P Ciężki egzemplarz. Możesz już zacząć wprowadzać rutynę wieczorną, bo niedługo zacznie powoli rozgraniczać noc od dnia. Wieczorem przygaszone światło, zero ekranów, ciche rozmowy, kąpiel, jedzenie i do wyra. A drzemki w pokoju niezaciemnionym w 100% żeby czuł różnicę. Powodzenia! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w ogóle to tutaj mało jest rozsądnych rodzicielskich odpowiedzi. Wejdź sobie na grupę Ogarnięte Mamuśki na Fejsie :) Z każdym problemem do nich mozna! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

Odkładanie pieniędzy dla dziecka (23 odpowiedzi)

Rozważam odkładanie co miesiąc jakiejś kwoty dla dwójki moich smyków. Myślałam o 100 - 200 zł....

fajna książka kucharska (23 odpowiedzi)

Możecie polecić jakąś fajną książkę z przepisami? Aby była ze zdjeciami i na bazie łatwo...

do góry