Widok

Odbijanie u 2 miesięcznego dziecka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dzień dobry. Czy któraś z obecnych mam jest w stanie mi pomóc? Mam 2 miesięczna córkę. Karmię ją butelką i w nocy mi nie chce odbić. Zasypia razem z butelką i nawet godzinne noszenie nic nie daje. Mała nie ma kolek nie wierci się i rzadko kiedy się jej uleje tylko w dzień. I tu następuje pytanie. Czy powinnam ją trzymać tak długo aż nie odbije czy mogę ją odłożyć po np. 10 minutach bez odbicia do łóżeczka? Czy jest szansa ze uleje i zacznie się dusić a ja tego nie usłyszę ? Dodam że mała nie lubi leżeć na boczku i nawet jak jej zrobię główkę na bok i pieluszką przytrzymam to po 5 minutach wywali pieluche i ustawi sie głowa bardziej na prosto. Dziękuję za każda odpowiedź. Za pewne każda mi sie przyda i bedzie cenną radą. :) miłego dnia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz łóżeczko ustawione pod kątem? U nas też jest problem z nocnym odbijaniem. Noszę tak długo jak dam radę, lekko potrząsam i poklepuje po pleckach i czekam aż zaśnie. Jak nie odbije kładę na boczku i podkładam zwinięty kocyk. Jak mocno śpi to nie protestuje, dopiero w ciągu nocy się przekręca na plecki. Robimy tak 4 miesiąc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak mam łóżeczko pod kontem. Moja mała zasypia razem z butelką w nocy i no nie ma opcji zeby odbiła nawet jak bym ją chciała obudzić to sie nie da spi jak kamień. Klepanie, kladzenie i pionizacja, kladzenie na boczku, czy masaż plecaków z lewej strony z dołu do góry. No nie chce sie dac. Mi sie trafił uparty maluch haha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może poprostu spokojnie je i nie łyka powietrza. Ja mam dwóch synków co prawda karmionych piersią ale starszy jak zgłodniał to wrzeszczał i mało piersi nie połknął zakażdym razem odbijał jak się go do góry podniosło a drugi je spokojnie i prawie wcale nie odbija, prawie też nie ulewa od razu odkładam do łóżeczka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję Pani za pomoc :) miłego dnia i pociechy z dzieci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam dwójkę dzieci i żadnego z nich nie odbijalam w nocy. Zjadlo, zasnęło, do łóżeczka i tyle. Dziecko w nocy je spokojniej i nie ma takiej potrzeby.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też mam małego uparciucha, ale dobrze odbijać zaczął dopiero po wyjściu ze szpitala. Generalnie wystarczy, że położę sobie dziecko na ramieniu, poklepię nieco po pleckach i odbija jak złoto. Jak nie chce, to nie zmuszam. U mnie najczęściej to znaczy, że nie nałykał się powietrza i nawet jeśli potem coś uleje, to tak symbolicznie. A w szpitalu radzili mi jeszcze tak:
1) położyć dziecko na przewijaku na brzuszku i za klatę podnieść szybko do góry do pionu, powtórzyć kilka razy do odbicia
2) posadzić sobie dziecko na kolanach, oprzeć pleckami o własny brzuch (ma trzymać pion) i delikatnie poklepywać po klacie.
W sumie nie używałam tych sposobów, bo nie było potrzeby, ale może Tobie pomogą.
Trzymaj się!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...

Ginekolog Katarzyna Zielińska - opinie (32 odpowiedzi)

Czy ktoś ja zna, miał z nią do czynienia? Chodzę do niej, ale nie mogę jej rozgryźć... Przyjmuje...

do góry