Widok

Oględziny pojazdu

Co zrobić w przypadku, gdy po oględzinach pojazdu otrzymałam zaniżony kosztorys ubezpieczyciela samochodu. Jak uzyskać pełne odszkodowanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze jest rozliczenie bezgotówkowe.. oddajesz auto do warsztatu i o nic więcej sie nie martwisz! Ja tak robie i nigdy nie miałam problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozliczenie bezgotówkowe jest możliwe, jeśli zawarto AC z warsztatową wyceną.
Często niestety zawiera się AC z wyceną kosztorysową - bo jest trochę taniej. I może właściciel chce przysknerzyć a może agent na ten niuans nie zwróci właścicielowi uwagi. Tak jak często nie zwraca się uwagi na udział własny, kwestię amortyzacji części zamiennych czy ich oryginalność.
Wiadomo, że każde TU chce zlikwidować szkodę jak najniższym kosztem. W końcu to ich biznes, do którego nikt nie lubi dopłacać.
Ale niestety w 90% narzekań Klientów po szkodzie na zbyt niskie odszkodowanie wina leży po stronie Klienta - bo taką właśnie (niekorzystną dla siebie) umowę zawarł i ją zaakceptował.
Wszystko powyższe dotyczy oczywiście AC - ale podejrzewam, ze o nie właśnie autorce wątku chodzi.
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bierzemy rzeczoznawce niezależnego np PZM robimy wycenę auta przed i po szkodzie.i ta wycenę wysyłamy ubezpieczycielowi. Zadamy nadpłaty zanizonego odszkodowania wraz z ustawowymi odsetkami.ubezpieczyciel zobowiązany jest do wypłacenia odszkodowania w takiej wysokości by doprowadzić auto do stanu z przed kolizji.i jest na to paragraf.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest nawet taka firma co się sama tym zajmie za ciebie bodajże salwum
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inne

jakie konto bankowe wybrać? (153 odpowiedzi)

witam jakie konta bankowe polecacie? gdzie koszty utrzymania nie są duże, bezpłatne przelewy...

Szukam dobrego adwokata od spraw spadkowych. (13 odpowiedzi)

Szukam dobrego adwokata od spraw spadkowych , który skutecznie działa .Z góry dziękuje za namiary .

Hala Gdynia, pirackie kasety z lat 80 (12 odpowiedzi)

Poszukuję kaset -> pirackich składanek, które można było zakupić pod koniec lat 80 na gdyńskiej...

do góry