Widok

Ogród na balkonie

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Drogie forumki, wkręciłam się, szukam inspiracji :)
W końcu zajęliśmy się naszym balkonem, trochę go osłoniliśmy, żeby córka zabawek w końcu nie wyrzucała :) no i żeby mieć odrobinę prywatności.
Zaczęłam też sadzić, siać... w związku z tym wciąż szukam pomysłów, jak urządzić/okwiecić południowy balkon.

Podobny wątek znalazłam na gazeta.pl, ale chciałam też poznać Wasze pomysły.

Jak się "urządzę" postaram się wkleić zdjęcie.

Co macie na swoich balkonach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale super ten pomysł z europaleta -podoba mi sie bardzo :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy po remontowy bałagan, ale niestety za szybko się nie da się tam posprzątać, zatem w tym roku jeszcze nie sadzą kwiatów - choć nie powiem chciałabym bardzo ;P za to dziś sobie kupiłam dwie "kuwetki" i posadziłam sadzonki ziół :D rozmaryn, tymianek, bazylia, majeranek i oregano - moje ulubione :D mam nadzieję że pięknie się rozrosna i będę miała świeże zioła pod ręką :D dla mnie to o tyle ważne że jestem na diecie i takie świeże zioła zawsze trochę urozmaicą smak potraw ;P
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również planuję upiększyć nasz balkon, na razie mamy suszarkę do ubrań :) A tak na poważnie to zaczęłam od mycia poręczy. Mąż jutro będzie malował.
Ja chciałabym postawić dwia kosze wiklinowe i posadzić w nich białe i fioletowe drobne kwiatki. Muszę również osłonić balkon bo córa wywala zabawki :/ W piątek podejdę do kwiaciarni i poszukam inspiracji a potem pojadę na Renk :)
Jak już się urządzimy to wstawię fotkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O ciekawy temat ja też nieśmiało zaczynam.
Na razie mam jałowca, lawendę i psa :)

http://imageshack.us/photo/my-images/705/img6816s.jpg/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Novia: cuuudny widok. Wiem gdzie mieszkasz ;) Znam to osiedle.



Ja też chciałam zrobić ładny balkon, niestety mieszkamy na ostatnim piętrze i ptaki nam s****ą, co skutecznie mnie zniechęciło do aktywności balkonowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Serio? to tak widać? to ANP Ekolanu :)
Ostatnie piętro ma też dobre strony :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Novia8 ja tez wiem gdzie mieszkasz bo marzy mi się mieszkanie na tej właśnie ulicy tam jest bajkowo cudownie ale te mieszkania są ciut za małe a dzialki tam kosmiczne mają ceny:((
my mamy bałagan ale ogolnie stolik dwa krzesełeczka plus warzywka w donicach i dwie choineczki oraz kwiatki ogolnie jako jedyny balkon w bloku cokolwiek u nas rosnie wiec dziwnei mi troche z tym hehe:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Novia: moja koleżanka miała tam mieszkanie. Pomagaliśmy jej się wprowadzić, no a potem było parę imprez ;)
Niestety sprzedała. Ale ona miała w którymś z bloków w środku, więc widok nie był taki fajny jak Twój.
Nie wiem czy jest jeszcze jakieś NOWE osiedle w 3city z takim lasem tuż za oknem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lipunia, ale dobrze myślisz? to osiedle jest na ul. Strzelców. Tam mają w ofercie całkiem też spore mieszkania.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie tradycyjnie, donice z kwiatami:) Zioła mam w domu na parapecie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o widzisz dałabym reke uciac ze na łąkowej bo czytalam w innym poscie ze jestes z rumi mieszkanie 92m itd i sobie odrazu tam skojarzylam no to masz za oknem rownie piekny widok jak tam na lakowej maja:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to jakaś pomyłka jednak :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam pelargonie rabatowe czerwone w skrzynkach,na parapecie bratki surfinię w donicy.
Uwielbiam surfinie ale mam wietrzny balkon i rok temu wisząca się nie uchowała więc posadziłam w donicy zobaczę czy na parapecie będzie dobrze kwitła.
Natomiast u góry powiesiłam werbenę.

Taka surfinia to moje marzenie:)
http://www.memmo.com.pl/showimage.php?num=135&table=obrazki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ehhh, wiedziałam żeby nie czytać tego wątku, aż smutno mi się zrobiło, bo ja nie mam w ogóle słońca od strony balkonu, do tego jest mały, i wszędzie te gołębie, zioła nie chcą tam rosnąć, a jak już wystawiłam doniczkę to od razu te paskudne ptaszyska mi ją zrzuciły z parapetu!
jedyne co mam na balkonie to kolce na poręczach :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Winogrona7, ja tu wesZlam przepelniona zazdroscia - balkonu nie mam ;( wiec lacze sie w bolu ;)
Ninuska chcesz kluska?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Winogrona, w takim razie możesz mieć iglaki, albo bukszpan, albo kwiatki niezapominajki, oo i jeszcze bluszcz :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja to wspolczuje tym co nie maja ani balkonu ani ogrodka masakra. ale jak wy miescicie te wszystkie duze donice na swoich balkonach albo jak zaczepiacie wiszace kwiaty zeby jeszcze bylo miejsce do siedzenia np.?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja po przeprowadzce chwilowej do bloku mam taki długi i wąski balkon że nie mam pomysłu co z nim zrobić :( ale jest tak obskurny że coraz częściej myślę o jakiejś aranżacji...
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lipunia ja mam to szczęście że mam 2 balkony. Jeden mniejszy ale słoneczny, a drugi duży i mniej słoneczny. A wiadomo że roślinki wolą słonko :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj nie jest taki maly bo ma 8m2 ale ciezko ustawny za to mega sloneczny i kwiaty ciagle wolaja pic:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to moj balkon kiedys, kiedys :) pozniej mielismy remont, wiekszosc roslin umarla... a teraz zaczynamy przygode z przydomowym ogrodem :)
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/de/qe/4gqz/YhipvEdXT1hwSENfpX.jpg
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
~piegosek, piękny miałaś balkon, mamy podobną szerokość/układ balkonu, też mam coś w tym stylu, tylko bez płytek póki co, w planie też kratki na szczytowych ścianach.
Fajnie wygląda ta burza kolorów...

Co do postów wyżej, taki widok na las.... ja póki co mam widok na sąsiedni blok a konkretnie na okna łazienkowe ;/ więc sadzę i sieję, żeby mieć na czymkolwiek oko zawiesić, na czymkolwiek zielonym :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój mini psedo skalniak :)
jeszcze tylko kilka kamyków tam dorzucę

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/140/img4675d.jpg/]image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piegoosek pięknie!
Emiliana - bardzo lubię skalniaki, ale one tylko rosną tylko w słonecznym miejscu prawda?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale fajnie macie dziewczyny...
mi by się nie chciało ;)
ja mam problem z podlewaniem bazylii, która stoi specjalnie przy samym zlewie w kuchni ;)
a mam południowy baaardzo nasłoneczniony balkon, musiałabym tam chyba zamontować wodę na stałe ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też :) na razie wsadziłam szczypiorek i z nasion koperek, pietruszkę i oregano. ale planuję też słoneczniki i cukinię. do tej pory miałam pelargonie kaskadowe i one były ok. nawet nie więdły jak miały braki w napojach ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam dość duzy taras, bo 40metrów od południowej strony.
W tym roku z kwiatów mam:
pelargonie różne rodzaje
aksamitki
słoneczniki (dopiero wschodzą bo z nasionek siałam)

iglaki to trzy świerki srebrne i jeden świerk konika
bluszcz
lawenda

A z ziół i zieleniny mam:
bazylie
oregano
tymianek
estragon
szałwie
melise
chrzan
miętę
kolendrę
trybułę
koperek
pietruszkę
szczypiorek
dymkę
poziomki
tymianek
itp.

W zeszłym roku z kwiatów miałam surfinie, ale niestety one za bardzo słońca u mnie nie lubiły. Niektóre były piękne (te, które z sadzonek sama sadziłam w skrzynie), ale te okrągłe wiszące mi zmarniały.
Zobaczymy jak w tym roku :)

A podlewanie zajmuje mi 50-60 minut :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bogoosia wsatwisz fotki? pięknie musisz mieć.
A poziomki masz w dużej donicy?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Część ziółek mi dopiero wschodzi, bo siałam z nasionek, niektóre z sadzonek więc już są.
Jak wszystko uporządkuję to wstawię foto, bo jeszcze nie wszystko jest tam gdzie powinno :)
Poziomki dopiero wschodzą, ale planuję je mieć w skrzyni :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
He he ja też co bym chciała mieć ale nie chce mi się robić:) u mnie wszystkie kwiaty padają nawet sztuczne:)))

Mamy fajny taras, 16 metrów pd strony południowej więc latem to jest dla nas dodatkowy pokój. kiedyś miałam piękne duże tuje ale coś je zjadło i musiałam wszystkie wyrzucić i jakoś od tamtej pory mam uraz.

Mini ogródek też miałam i nawet pomidorki mi rosły. ale w tym roku jakoś znowu weny nie mam.

Ja to bym chciała żeby ktoś za mnie kupił, posadził a potem jeszcze podlewał:))) wtedy byłoby super:)
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w nowym m jak mieszkanie jest rozdział o balkonie i o kwiatach na balkonie (co jest trwałe, co wymaga dodatkowej pielegnacji itp.) Bardzo fajne aranżacje - sama myslę o moim przyszłym balkonie po przeprowadzce :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sorha - dzięki za info.
Bogoosia - czyli to jest tak, że najpierw sadze z nasionek poziomki w małym pojemniczku, a potem je przesadzam do większej donicy, skrzyni? sorki ale ja poczatkująca w tym jestem :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba tak - ja też początkująca :)
Ja posadziłam ze 2 tyg temu nasionka. One dość długo wschodzą 4-6 tygodni. Potem je przepikuję i wsadzę już na właściwe miejsce - ciekawe co z tego wyjdzie :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eh jak ja uwielbiam kwiaty na balkonie:)
na poprzednim mieszkaniu uprosilam meza aby na balkonie piaskowiec mi polozyl i mialam na calej dlugosci pelargonie, ktore co roku wygladaly przecudnie(miejsce im tam sluzylo). niestety nie mam fotki, znalazlam tylko jedna:
image

teraz w mieszkaniu mam malutki balkonik - doslowie 2x3 i mam tu:
begonie, bakopa, fuksja, clematis pnacy ( narazie czeka jeszcze na pergole - robi sie:P),pelargonia,margaretki, lawenda, kilka ziółek i jakąś śmieszną odmianę surfini. Mimoże ten balkon jest poludniowy to w olowie jest zacieniony dlatego taki mix roslin:) i wyglada tak:
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
http://img521.imageshack.us/img521/2543/20120524135744.jpimage

Uploaded with ImageShack.us
g

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oo fajny wątek.
Ja też planuję jakoś urządzić swój balkon ale narazie nie mam koncepcji ;]
Widze że dziewczyny niektóre mają dar do komponowania roślinek ..
Ehh pięknie ;]
Gdziekolwiek się znajdujesz, twój świat tworzą twoi przyjaciele.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daria - pięknie! a powiedz gdzie zakupiłaś tą dużą drewnianą donice? bardzo mi się podoba
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
donica to rękodzieło mojego męża;)

balkon jeszcze nie jest calkiem skonczony, ale mysle ze jak skoncze to bedzie milo sie tam kawke pilo:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też miałam pytać się o donicę... no ale o męza już się pytać nie będę :)
Pięknie się prezentuje, i donica i całą reszta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
świetne balkony ! ta ściana z "kamieniem" rewelacyjnie zrobiona :)
Novia dzięki za rady, może się skuszę na jakiś bluszczyk i iglaka?? żeby tylko nie wydać kupe kasy a potem mi te parszywe gołębie zniszczą..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to zapytam znawczynie co pnącego z ziarenek mam jeszcze szansę wyhodować w tym roku? docelowe miejsce średnio nasłonecznione.
Mi w tym roku na działce obficie i cudnie wyrosły tulipany, po prostu mix kolorów, i całkiem długo wytrzymały, ale teraz te upalne dni dały im w kość i bliski ich koniec, poza tym surfinie,pelargonie,turki,dalie i wsiałam wczoraj goździki brodate i ciekawa jestem co wyrośnie, bo to pierwszy raz,
Ogólnie moja wiedza niewielka i bardziej metodą prób i błędów próbuję :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze, bardzo mi się spodobała ta donica :) zdolnego masz męża :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Iwonka 32 - tak mi się wydaje, że chyba możesz jeszcze wysiać groszek i fasole ozdobna. i wilec też.

Novia8 - wiem wiem, że zdolny:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też obstawiam groszek pachnący - szybko rośnie. U mojej babci co roku cały płot był zarośnięty od zera. A jak pachniało! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ten groszek kiedy się sadzi? i czy wymaga dużo pielęgnacji?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
grosze się sieje i myślę, że można już, tym bardziej na balkonie, bo zimna zośka już była...
a wystarczy podlewać i podziwiać ;)
no i musi mieć po czym się piąć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super wątek!
Piękne Wasze balkony, Novia zazdroszczę widoku!!!
My narazie mamy tuje - zeby okoliczne bloki tak "nie bolały"
Nieśmiałe bratki i lawenda. Ale czas na małą wymiankę ;)
Zainspirowałyście mnie tym groszkiem!
Acha dziewczyny bluszcz jest trujący z tego co wiem, więc ostrożnie przy dzieciach. Ja się swojego na wszelki wypadek pozbyłam.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ulka - dziękuje :)
Z tym bluszczem to nie pomyślałam, to takie małe dziecko może mieć chęć żeby to zjeść? bo ja jeszcze nie wprawionach w tych tematach :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój Staś uwielbia trawę/ziemię/ powiewające na wietrze kwiatki i listki.
Maluchom naprawdę potrafią do głowy przyjść "dzikie" pomysły hihi
Ja dla własnego spokoju usunęłam, choć marzyła mi się zimozielona ściana zieleni ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Male dzieco z checia sprobuje wszystkiego:) Ja bym nie ryzykowała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super wątek:) a czym osłaniacie swoje balkony?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w jakich doniczkach to masz? Takich malutkich czy tego typu zakupiłaś https://bazkar.pl/donice-ogrodowe-18 ? Właśnie zastanawiam się nad aranżacją swojego balkonu. Chcę mieć zioła i kwiat, ale nie wiem jak to wszystko zaplanować, żeby było dobrze. Ta donica misa na dole mnie przekonuje, ale zabiera dużo miejsca.Może coś doradzisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z pewnością do przygotowania ogrodu na balkonie przydadzą się donice najlepiej w kształcie prostokąta - długie i wąskie
Zwykle na balkonie jest mało miejsca, dlatego taki model będzie odpowiedni. Dostępne są na stronie https://strefadonic.pl/19-balkonowe
Proponują również usługę aranżacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzikie wino w dużej donicy najlepiej drewnianej. /do ściany trzeba przyczepić sznurki,na zięmę osłonić donicę i trochę podlać jak nie ma mrozu/ pnące truskawki w doniczkach,mini pomidorki,mięta i oczywiście kwiatki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o dziękuję :-)
co do bluszczy-nie ryzykowałabym, moje Dziecko odkąd przyjechaliśmy na działkę żywi się trawą, ziemią, petami znalezionymi na drodze, wczoraj zjadła mlecz, o zgrozo jest kamieniolubna i piaskolubna, i mogę pilnować a i tak wiecznie coś przeżuwa :-(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam truskawki i rzodkiewki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
natchnęłyście mnie i tez zachcioło mi sie miec zielnik na moim balkonie

ale ja z tych tepych jestli chodzi o kwiaty i ogrodnictwo

prosze wytłumaczcie mi tak lopatologicznie
- nie za pozno aby posadzic sobie ziola - tymianek, miete, bazylie, roamryn
- sa sliczne doniczki wiklinowe lub metalowe normalnie wsypuja do nich ziemie i umieszczam nasionka, czy lepiej kupic sadzonki, czy musze zrobic jakis podkład z czegos
- po jakim czasie z nasionek cos wyrosnie

wszeslkie wskazówki mile widziane :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agitka
jeśli chodzi o zioła to jak kupiłam sadzonki ;) na zielonym rynku u Pani z ogrodnictwa w Sopocie kupiłam sadzonki majeranku i bazylii (po 2 zł sadzonka) a pod domem w ogrodniczym rozmaryn, tymianek i oregano(po 4zł sztuka sadzonki). do doniczki ziemię i w to te sadzonki przełożyłam :) one się troszkę rozrastają więc doniczka musi być odpowiednio większa :) no i od Pani z ryneczku się dowiedziałam że jak bazylia puści kwiatki to trzeba je odciąć bo jak się tego nie zrobi to liście zgorzknieją ;)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Iwonka32 - jak byłam dzieckiem to moja Mamcia miała taki sam problem ze mną ;) wszystkie kamienie, trawy, rośliny, suchy chleb który ktoś rzucił ptakom - po prostu wszystko co znalazłam od razu chciałam zjeść ;P
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W temacie "dzieciowo-ogrodowym"... :)
Mam już w doniczkach kilka kwiatków, dalie, goździki, jakieś niebieskie których nazwy zapomniałam, no i genealnie jest tak, że jak moja córka wychodzi na balkon to zawsze coś tam zerwie, naderwie, przestawi kamyki... więc ja z determinacją maniaka tłumaczę, że kwiatki można tylko wąchać itp.
Wczoraj młoda znalazła sposób żeby obejść matczyne zakazy... wzięła lalkę-pana (mąż Barbie czy jakoś tak) i w najlepsze urzęduje ręką tej lalki w moich doniczkach, lalka nawet mój pseudo skalniak zdeptała :)
Jak to zobaczyłam, jak mi lalka w doniczkach depcze, to nawet ze śmiechu się zezłościć nie mogłam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u nas działa, że kwiatki są "ajka" i można tylko listek albo doniczkę paluszkiem pogłaskać :)
Czyli dotknie ale nie nabroi, bo zakazać dotykać to się raczej nie uda...

Ja wysiałam cynie z nasion i już ładnie wschodzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w poniedziałek wysiałam do donicy balkonowej cukinie, pomidory-"maskotki" i roszponkę.
1-zastanawiam się, czy podlewać z nawozem(humusem) czy samą wodą (jeszcze nic nie wzeszło).
2-może powinnam przykryć folią żeby szybciej zakiełkowały?

jak myślicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też kupiłam maskotki, kilka dni temu... i dopiero potem zreflektowałam się, że przecież pomidory wysiewa się gdzieś w marcu/kwietniu w jakimś przyjaznym miejscu a dopiero potem rozsadza do gruntu. Mam plan na przyszłą wiosnę tak zrobić.
Teraz na pocieszenie kupiłam sadzonki 2 koktajlowych, już wyrosniętych, zaczynają kwitnąć. Mam tylko nadzieję, że jakaś pszczoła zabłąka się na nasze blokowisko i zapyli kwiatki, żeby faktycznie owoce były :)

Co do Twoich wysiewów to może faktycznie, zrób roślinom mini szklarnię, żeby kopa na początek dostały. Co do nawozu nie wiem, w ogrodniczym pani mówiła żeby podlewać jak się ukorzenią flance, ale nie wiem jak z nasionami...

Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie warto się bawić w nasionka, ja kupiłam jedną sadzonkę pomidorków koktajlowych(2,5) i mam pełno kwiatów i małych pomidorków, ogrodnik doradził aby podsypać obornikiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie ja posiałam te pomidory, bo na nich było napisane, ze w maju wysiew. i na cukinii z resztą tez.
no i wysiałam... ale czy powinnam nakryc folią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podziwiam Was dziewczyny za cierpliwość do nasionek. Ja chyba bym nie wytrzymała i zanim by coś sie pojawiło to miałabym dość podlewania:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to co przykrywać tą folią, czy nie??
Ogrodniczki P O M O C Y !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ze mnie taki ogrodnik, jak chyba i z Ciebie :) więc nie doradzę.
Rób jak Ci intuicja podpowiada ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ha, ha, no właśnie ;)
ale liczę na to, ze znajdą się jakieś Ogrodniczki. Może Karolinka29 tu zajrzy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak wysiewałam kwiatki i ziółka, to najpierw doniczki miałam w domu przykryte folią. Ale jak się pojawiły wyrostki zielone, to folię zdjęłam.
Potem stały jeszcze w domku dopóki odpowiednio duże nie urosły. Kwiatki potem popikowałam i już wsadziłam do docelowych donic na tarasie, natomiast ziółka (niektóre) to hartowałam, czyli wystawiałam na dzień na dwór, ograniczyłam przez kilka dni podlewanie, a na nos wstawiałam do domu. A teraz już są docelowo na tarasie :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak czytam o tych pomidorkach i nigdzie nie piszą nic o foliach...I generalnie to wszędzie jest napisane, że wysiew marzec-kwiecień, ale może masz inną odmianę :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja pomidorków nie siałam :) Ale zwykle z nasionek się wcześniej wysiewa, ja wysiewałam w kwietniu wszystkie kwiaty i zioła.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny może mi pomożecie, szukam takiego płotu lamelowego (lub podobny) jak w linku, ale na wymiar troche nietypowy, wiec wszelkie markety odpadają. Może wiecie gdzie mogę to dostać:
http://ogrodosfera.pl/mobile/Plot-Olga-1800-x-1800
najlepiej gdynia, rumia
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli chodzi o pomidorkii cukinie to z mojego doświadczenia wynika ,że wschodza tak samo z folią jak i bez. Przy czym pomidorki najpierw do długiej skrzynki, czekam az podrosną i potem pikuje do osobnych doniczek, ale najpierw takich malutkich.
Potem do gruntu, ale ja mam ogródek , i postawiona w tym roku szkarenkę na pomidory :) jeśli na balkonie to po prostu potem do większych donic. Choć ogólnie uważam ,że na wysiew jest już troche póżno, ja sieje na poczatku kwietnia, a po 15tym maja do ogródka.

Cukinie natomiast zawsze sieje wprost do gruntu około 15 maja . Tak samo bym postapiła gdybym miała cukinie hodowac w jakiejś skrzyni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tą folią, to myślę, że możecie przykryć, póki taka pogoda zimna. Ale jak tylko będzie ciepło, to na dzień odkrywajcie, żeby się nie zaparzyły. Na noc znów możecie przykryć, bo poranki dość rześkie jeszcze ;)

Moja babcia miała działkę i całe wakacje tam spędzałam, więc co nieco pamiętam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam

czekam na Wasze tegoroczne propozycje co do miniogrodu

wiosny nie widac ale czy to juz czas aby zaczac cos siac i zeby dojrzewalo w warunkach domowych
czy musze czekac na wyzsza temperature
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam ten sam problem..chciałam posiać mini pomidorki, truskawki i może rzodkiewkę i przez pogodę się wstrzymuję. Podobno w ikei są mini szklarnie..widziałyście może?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez marze o ziolach na balkonie, truskawkach ale ta pogoda wrrrrr zawsze w ostatnim tygodniu marca sadzilam a teraz moge pomarzyc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja będę w tym tygodniu wysiewać pomidorki do pojemników.

Chciałam też mieć truskawski pnące, ale nie wiem jaki gatunek. Może podpowiecie... wyczytałam ,że selva i albion się nadają. Chyba kupię na all. już gotowe sadzonki. POMÓŻCIE!!!

acha! w zeszłym roku, mimo,że wysiałam dość późno i wprost do gruntu pomidorki, to trochę ich miałam...z cukinią niestety niewypał. dopadła ją szara pleśń. roszponka też nie wzeszła, nie wiem czemu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asia Ty pytałaś o truskawki w innym wątku? Bo nie wiem czy To tobie odpisałam czy komuś innemu...z sadzonkami z all trzeba uważać! Ja się w zeszłym roku nacięłam :(

A jakie masz pojemniki do pomidorków?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie może jak zabezpieczyć na zimę poziomki i truskawki wychodowane na balkonie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na balkonie najlepiej sprawdza się dzikie wino,wystarczy posadzić je w dużej donicy ,Donicę należy postawić na styropianie lub drewnie żeby w zimie nie zmarły korzenie i otulić włókniną do wysokości 1,5 m. Wino szybko rośnie na jesień pięknie przebarwia się na czerwono. Są dwa gatunki dzikiego wina -samo czepiające się ściany i wymagające podpórek -wystarczą sznurki.Mam na balkonie piękne dzikie wino,pelargonie kaskadowe,surfinie,lobelie ,pomidorki ,zioła i poziomki.Wszystko pięknie rośnie i zachwyca.Balkon jest mocno nasłoneczniony od strony południowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja od roku mam takie wiklinowe podłużne skrzynki , natrafiłam kiedyś na sklep http://www.akcentonline.pl i tam zamawiałam, pozniej jeszcze kupiłam takie gotowe kule bukszpanowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Nocleg z dzieckiem w Krakowie lub okolicach (4 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone miejsca? Potrzebujemy 2/3 noclegi: dwoje dorosłych i jedno...

bol glowy w ciazy (25 odpowiedzi)

co stosujecie na bol glowy w ciazy??wiem,ze nie mozna brac zadnych tabletek przeciwbolowych...

Ośrodek leczenia alkoholizmu (9 odpowiedzi)

Zan ktoś dobry ,sprawdzony ośrodek leczenia alkoholizmu? Mam ogromny problem w rodzinie i...

do góry