Widok

Opieka na dziecko, l4

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam orientuje się ktoś może jak to jest z opieką na dziecko i L4? Córka jest chora i dostałam opiekę na nią do 24 grudnia czy jeśli ja bym poszła na L4 na siebie 27/28 grudnia to by musiała być ciągłość czy nie? W sensie czy lekarz zwolnienie na mnie powinien wystawić od 25 czy od 27? Pediatra nie chciała dać dłuższej opieki a ja urlopu nie mam i wolałabym aby córka dłużej w domu była bo teraz mało dzieci w przedszkolu będzie a po za tym chciałabym aby doszła do siebie bo była już chora w tym MSC, wyzdrowiała poszła do przedszkola i po 3 dniach znowu chora.. dlatego muszę kombinować aby wyleczyła się a niestety tylko na tydzień dostałam opiekę..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie musi być ciagłosci. Możesz na siebie wziąć te 2 dni. Przecież ty też masz prawo się rozchorowac i po zwolnieniu na córkę wziąć zwolnienie na siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A 25 i 26 grudnia to dni wolne więc jeśli w tych dniach nie pracujesz to nie musisz na nie mieć L4.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za odpowiedź ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale jak nie weźmiesz na dwa dni świąteczne to ewidentnie będzie widać, że to ściema :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Czy ja wiem czy ściema, raczej proza życia
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mam urlopu bo pracy nie było i kazali nam brać, więc mój przełożony wie że chciałam kombinować na te 2 dni aby nie mieć bezpłatnego firma zamknieta, akurat się zdarzyło że córka się pochorowala..więc dlatego pytam..a kto wie czy świąteczny bigos mi nie zaszkodzi..;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy ja wiem czy proza życia. Na święta zdrowa po świętach nagle chora. To już lepiej pójść 25.12, zapłaca za dwa dni ekstra ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Biorąc pod uwagę, że normalnie pracodawca płaci 100%, a za zwolnienie 80% - nijak nie opłaca się brać zwolnienia na święta i weekendy, więc zastanów się lepiej, zanim po raz kolejny spróbujesz "błysnąć". Ja nigdy nie biorę zwolnień na weekendy - raz, że nie wiadomo co się w weekend wydarzy, dwa, że nie ma sensu w ten sposób obniżać sobie wypłaty. Jak się nie wyzdrowieje przez weekend, to tak czy siak powinno się pójść do lekarza na badanie i wtedy ewentualnie wziąć kolejne zwolnienie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli pracujesz od poniedziałku do piątku to za weekendy nikt Ci nie płaci. Ale artykuły 92 par 2 "wynagrodzenie (za czas choroby) wypłaca się za każdy dzień niezdolności do pracy nie wyłączając dni wolnych od pracy". I skoro TY jestes taka błyskotliwa to powinnam wiedzieć, że stawkę podstawy do zasiłku/chorobowego dzieli się przez 30 i otrzymaną kwotę mnziy przez ilość dni wykazanych na zwolnieniu. Od tego wyciąga się 80%. Więc albo 5dni 80% 2 (sobota, niedziela 0) albo 7 dni 80%
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chyba Twoja wiedza jest tylko teoretyczna. Jeśli Twoje zwolnienie zahacza od ni wolne od pracy (soboty, niedziele), to pracodawca za te dni również wypłaca Ci 80%. Dlatego nie opłaca się brać zwolnienia od np. poniedziałku do poniedziałku, tylko do piątku i ewentualnie po weekendzie wziąć następne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

RUMIA jak sie mieszka? (35 odpowiedzi)

witam! jest tutaj ktos z Rumi? z mezem bedziemy sie wyprowadzac prawdopodobnie do Rumi po nowym...

zapach do mieszkania jaki ??co polecacie (40 odpowiedzi)

drogie mamy wy zawsze coś doradzicie chciałabym aby w mieszkaniu pięknie pachniało macie jakieś...

bol glowy w ciazy (25 odpowiedzi)

co stosujecie na bol glowy w ciazy??wiem,ze nie mozna brac zadnych tabletek przeciwbolowych...

do góry