Widok

Opony letnie - kiedy wymieniacie?

Myślicie, że jest już odpowiedni czas na wymianę ogumienia? W tym roku czeka mnie spory wydatek na opony (kupuję nowe) - Jak myślicie Dębica czy coś zachodniego - Continental, Goodyear... ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, wymieniam na koniec marca.
Wszystko rozbija się o rozmiar opony.
Ja teraz mam Fuldy i dobre są, Dębicę mam zimówki i też nie narzekam.
Zobacz że każdy producent ma różne modele bieżnika, jest też różnica w głośności...
podobno Dębice są głośniejsze ale akurat mój zimowy model w moim rozmiarze okazał się cichszy o 2dB od Goodyera, więc wszystko zależy jaka opona, jaki model.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja już wymieniłem, ryzyk fizyk ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiem tak, zależy do jakiego auta. W mojej starej astrze miałem całoroczne Dębica Navigator, które wymieniałem na zimówki jak spadał śnieg. I było si. Wiele koni to pod maską nie miało a do jeżdzienia po mieście spokojnie dawało radę. W małym nissanie u dziewczyny robię ten sam patent - przez 9-10 miesięcy w roku są całoroczne, a na zimę zakładam zimówki i tyle. W dostawczaku mam 2 komplety na felgach - wymieniam pod domem na spokojnie jak przychodzi czas i tyle.
W służbowym robi mi to osoba odpowiedzialna za flotę - ale generalnie jakioś koło listopada do marca jeżdzę na zimowych, potem zmiana kapci na letnie.

Wszystko rozbija się o rozmiar opon i kwotę jaką dysponujesz. Szkoda by mi było wrzucać opon z półki premium do 15-20letniego auta, tak samo jak nie wrzuciłbym budżetowych czy chińskich do nowego pojazdu. W przypadku starszych aut pomyślałbym jeszcze nad oponami bieżnikowanymi - ale tylko od producenta, GoldGum, GlobGum, a najlepiej podjechać do nich z własnymi oponami i zapytać się za ile by zrobili nalewki na twoich - wiesz wtedy jaką bazę mają nalewki. A i kwoty nie wielkie bo większość popularnych opon mieści się w granicach 100-150PLN za oponę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wymieniam w kwietniu, opony Dębica są ok renomowana firma. Nie sugeruj się rankingiem np ADAC ostatnia afera pokazała ich wiarygodność
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko czemu całoroczne wymieniasz na zimówki, a nie masz kompletu letnie/zimowe? Co do "szkoda by mi było opon z półki premium do 15-20 letniego auta" to też nie rozumiem do końca argumentu, ale ok - Twój wybór ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przypominam, że opony zimowe nie są przeznaczone tylko na śnieg. Letnie ogumienie traci swoje właściwości około poniżej 7 stopni celcjusza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z prognozy długoterminowej wynika, że śniegu do kolejnej zimy nie powinno być ;/ Kurka też czeka mnie wydatek na opony. Z tego co patrzę po cenach na skąpcu http://www.skapiec.pl/cat/2100-opony-osobowe.html - 1,5 k zł trzeba szykować razem z kosztem wymiany ;/ Samochód to jednak droga zabawka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kup uzywane opony, kto Ci kaze kupowac nowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1.5 to dużo?.....jakbyś musiał wydać 6-7 tys lub więcej to można narzekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Za komplet nowych opon płacę 400-500 zł. Ale małe auto, więc opony niedrogie. 165/70/13.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osobiście korzystamy z Goodyearów. Są ciche, dobrze trzymają się drogi i świetnie sprawdzają w obfitym deszczu.

Zmieniać na letnie będziemy jednak po sezonie nagłych ataków zimy, czyli najpewniej w okolicach maja..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli nie wiesz kiedy wymienić opony lub zastanawiasz się na nowych oponach i nie wiesz czy warto przepłacać to polecam poczytać artykuły ze strony https://gaz-mar.pl/ . Tam wszystko jest napisane na temat opon i samochodu. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Motoryzacja

Mój pierwszy samochód (200 odpowiedzi)

Jestem przed zakupem swojego pierwszego auta. Jaki samochód polecacie? Musi być 5-cio drzwiowy...

Porsche - nieautoryzowany serwis (33 odpowiedzi)

Czy jest w Trójmieście nieautoryzowany serwis samochodów Porsche?

Мандат (3 odpowiedzi)

Witam, chcę wiedzieć, jaki procent jest doliczany do mandatu za parkowanie. Niedawno przypomniało...

do góry