Widok

Osiedle 2 Potoki - jak wrażenia?

Jasień 2 Potoki Temat dostępny też na forum:
Mąż znalazł ofertę mieszkania na osiedlu 2 Potoki w Gdańsku przy ulicy Guderskiego. Myślicie, że jest to dobry wybór? Wiem, że deweloperem jest Polnord, więc jestem trochę spokojniejsza o jakość mieszkania. Niedługo planujemy kupić jakieś mieszkanie, więc się orientuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem, że deweloperem jest Polnord, więc jestem trochę spokojniejsza o jakość mieszkania - żart? ( polnord i jakoś na dobrym poziomie, chyba nie wiesz co mówisz.
Najtańsze materiały, nie sprawna wentylacja, po ostatniej mocnej ulewie plamy w mieszkaniach (źle zrobiona elewacja, zalane piwnice (woda leciała z wentylacji, na klatce schodowej kafelki tak ułożone, że nie patrząc pod nogi, można się wywrócić.
Akustyka - słychać wszystko co robi sąsiad -jak ten blok wytrzyma kredyt 30 lat to będę w szoku.

Co do mieszkania, zależy kto czego potrzebuje. Ja lubię chodzić z dzieckiem nad stawy, ogólnie to tyle. szkół nie ma, komunikacji nie ma,sklepy mało -nic ciekawego. Jak bym mogła to wybrałabym już jabłoniową lub Chełm.

Ogólnie spoko można przeżyć. Co raz więcej się buduje, mają w planach tramwaj, budują nowy sklep, więc może coś się ruszy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tramwaju nie będzie, jak wcześniej obiecywali. Niestety też przy Guderskiego często śmierdzi (o to dba ZU).
Na pocieszenie dodam, że w 2018 roku ma zostać oddana szkoła i przedszkole przy Jabłoniowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak, inne mieszkania Polnordu, które widziałam na własne oczy, bardzo mi się podobały, więc sądziłam, że tu też tak jest. Ale wiadomo, że różne są potrzeby i wymagania.
Moja koleżanka mieszka w Olsztynie, na jednym z ich osiedli i nie miała problemów, nawet w trakcie ostatnich lipcowych ulew.
A co do tramwaju to chyba nie zależy to od dewelopera tylko od miasta chyba, prawda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z mężem kupiliśmy mieszkanie i jest wszystko ok. Usterki zauważone przy odbiorze zostały usunięte, ale były to drobiazgi. Na dewelopera nie mogę narzekać.
Nie wiem jak z akustyką, bo obok mnie nikt nie mieszka, a z dołu nic nie słyszę.
Okolica jest fajna, dwa stawy, które pewnie kiedyś będą ładnie zrobione (chodnik, pasy zieleni). Fashion house blisko, rental park i carrefour też. 2 autobusy z samego rębowa plus 174 spod rental parku i 262 z jaworzniaków, więc całkiem spoko.
Ma powstać kolejne centrum handlowe niedługo w okolicy.
A co do szkół, przedszkoli - wiadomo, wszystko się z czasem rozwinie, póki co to nadal obrzeża Gdańska, który ciągle się rozrasta.
Niestety czasem śmierdzi z wysypiska, zwłaszcza po ulewach, bo wszystko tam fermentuje... Ale cóż, jakoś trzeba z tym żyć. Byle do przebudowy zakładu utylizacyjnego :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie no, Polnord dobrze buduje, mieszkamy na ich osiedlu na Wilanowie w Warszawie (jeśli ktoś był to wie, jeśli nie to zapraszam)
I nie mamy problemów. Wszystko elegancko wykończone, ściany gładkie, gniazdka też nie wypadały nigdy ;) dużo dziwnych negatywnych prognoz słyszeliśmy przed wprowadzeniem się do mieszkania, ale nic się nie sprawdziło. Nie wiem jaki w tym był cel piszących Kupiliśmy, mieszkamy i jesteśmy zadowoleni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co lipcowa ulewa ma do Olsztyna?
Gdzie Olsztyn a gdzie Gdańsk .... (hahaa)
Mieszkam na dwóch potokach i podczas lipcowej ulewy, woda wlewała się do piwnic przez wentylację a w nie których mieszkaniach na ścianach pojawiły się mokre plamy (elewacja źle zrobiona (do dziisiaj mam plamę a sąsiadka podobno miała ich więcej niż jedną.
Szyby pękają bo są najtańsze a bloki osiadają.
Słabo wykończone.
Wentylacja nie sprawna.

Gdzie Warszawa a gdzie Gdańsk?
Każdego osiedle Polnordu jest inne, ponieważ budują inny podwykonacy, więc nie można porównywać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry