Widok

Owsiki proszę o rade dziekuje

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam. Pod koniec sierpnia zauważyłam u siebie owsiki. Poszłam do lekarza i dostałam receptę na pyrantelum. Dostała cała rodzina ja, synek i mąż. I wczoraj znów widze, że do mnie wróciły sad Normalnie jestem załamana. Mąż mówi ze nie ma objawów, u syna 8 lat nie wiem ? mowi ze nic go nie swędzi, choć czasem zgrzyta zębami jak spi. Mąż na wyjeździe i wraca za 2 tyg. a ja mam już leki - pyrantelum i teraz nie wiem, czy brać już teraz czy czekać ponownie na meża az wróci. Do tego czasu to się wykończę chyba.
A i jeszcze podstawowe pytanie, czy zacząc gruntowne sprzątanie po wzięciu tabletek czy przed? Babka w aptece powiedziała ze kuracje trzeba powtórzyć za min. 8 dni od wzięcia pierwszej dawki. Wtedy kuracji nie powtórzyłam wiec może dlatego wróciły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak moje dzieci chodziły do przedszkole proponowano nam aby dzieci porządnie nakarmić czosnkiem!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przerabiałam to w wakacje, mił syn, dzień póżniej okazało się, że i mnie ta przyjemnoś spotkała, leczyli się wszyscy domownicy Pyrantelum, potem była druga dawka, bardzo ważna, bo owsiki mają dwutygodniowy cykl życia. Wyszorowałam wszystko i wygotowałam jak tylko zobaczyłam u syna owsiki, potem dwa dni po dawce leku i powtórka po 2 tyg....nienawidzę tego dziadostwa!!! Do dziś mam schizy jak mnie coś zaswędzi ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiedz mi co dokładnie szorowałaś, sciany też? dywany prać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Owsiki są tak bardzo zarazliwe, bo jajeczka są leciutki i unoszą się w powietrzu. Przede wszystkim spanie w majtkach, codziennie pranych, codziennie rano mycie pupy, paznokcie na króciutko. Ja bardzo dokładnie umyłam łóżko, meble, wszystkie zabawki, koce, pluszaki do pralki, całe Lego do wanny, wszystkie majtki do gotowania, uprałam zasłonki, umyłam okna i zabroniłam dotyka pupy, choc by nie wiem jak swędziała ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potwierdzam słowa Olusi30. Walka z owsikami jest bardzo trudna ale można wygrać :)
Majtki i ręczniki trzeba gotować - my składowaliśmy wszystko do jednorazowej siatki i raz na kilka dni do prania. Pościel jeśli nie miała bezpośredniego kontaktu z gołą pupą ;) - na 90 st do pralki. DO tego podmywanie się dwa razy dziennie i wycieranie się jednorazowymi ręcznikami. Kurację odrobaczającą trzeba powtórzyć po 2 tygodniach wiec dla spokoju ducha prowadziliśmy taki terror przez miesiąc czasu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, majtki do spania, pranie bielizny codziennie, mycie, czysta pościel. A dodatkowo duuużo marchewki jeść!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myśmy też stosowali pyratelum na owsiki, ale ja kupiłam bez recepty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się okazało, że córka ma owsiki, to lekarz kazał podać zawiesinę pyrantelum. Bardzo dobrze się sprawdziła i w krókim czasie udało mi się wytępić owsiki. Polecam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy drugą dawkę podawałaś po 2 tygodniach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podawałam całej rodzinie dokładnie po 10 dniach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

do góry