Widok

PZU - ile za urodzenie dziecka?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
W pracy za ubezpieczenie płace coś między 50-60 zł to ubezp grupowe. Ile wynosi kwota za urodzenie dziecka, nie pytam w pracy mię chce by ktos zaraz coś podejrzewal, wstrzymuje sie od powiedzenia pracodawcy o ciazy...poki co
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
Początek ciąży a ty już o pieniądzach z ubezpieczenia.ryby co za świat.

1500 zl
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 16
dziwne bo żona ma tez grupowe i tyle płaci i została 2500
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
To zależy czy urodzi naturalnie czy będzie cesarka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Co ma cc do porodu naturalnego ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest różnie na pewno przy podpisywaniu ubezpieczenia dostalas broszurke i w niej jest wszystko wyszczególnione ja mam tez w Pzu grupowe w pracy składka chyba 67 i dostalam cos kolo 1500 chyba bez kilku groszy to bylo w lutym tego roku :-) pozdrawiam i trzymam kciuki ;-) Monika
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
to zależy, jak jesteś mężczyzną, to płacą podobno milion dolarów ;)

a poważnie: możesz sprecyzować o co dokładnie pytasz? czy masz coś płacić pracodawcy za to że urodzisz? :O
bo tak to wygląda w tym kontekście - toż to jakaś brednia chyba ;]

doprecyzuj proszę pytanie

edit, wnoszac z powyższych odpowiedzi chyba zrozumiałem ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9
> jak jesteś mężczyzną, to płacą podobno milion dolarów

Niestety nie. Facetowi z tytułu urodzenia dziecka płaca tyle samo, co kobiecie. Przeważnie coś koło 1500 zł.

@autorka wątku:
Może wyda się to zaskakujące dla ubezpieczeniowych lajkoników, ale z faktu, że ktoś płaci 50-60 zł składki nie wynika absolutnie żadna informacja, ile dostanie za urodzenie dziecka.
Po prostu podejdź do kadr/księgowości/szefostwa i poproś o tabelę zakresu świadczeń. Nie musisz się tłumaczyć, że chodzi o urodzenie dziecka. Równie dobrze możesz chcieć sprawdzić, jakie masz sumy ubezpieczenia na wypadek np. smierci w NW.
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wszystko zalęż od ilości osób zgłoszonych do ubezpieczenia przez firme i ilości lat jakie firma należy do pzu, bo kazda firma dostaje inne propozycje u mnie np. 800zł u siostry 1500zł za składke wysokosci65,65zł, poza tym niektórzy pracodawcy dopłacają do składki np. biedronka i wówczas pracownik płaci 60zł i drugie tyle firma no i tam to 2500zł za urodzenie dzieciatka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Od kiedy biedronka dopłaca .Hahaha pracuje już tam 10 lat i ani złotówki mi nie dopłacili
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za pierwsze dziecko 1800 zł (składka chyba 65 zł), za drugie 1200 (składka 50 zł).
Za pierwszym razem firma dawała też becikowe 1000 zł na każde urodzone "w firmie" dziecko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja żona też pracuje w Biedrze dziś dzwoni do mnie że dostała 2500zł za urodzenie dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale wiedziałeś ze urodziła?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mąż płaci 47 zł i dostał za córkę 1125 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
W PZU trzeba płacić 67 zł co miesiąc i dostajesz potem 1000 zł bodajże, tak jest u nas, to się zwykle ca anie nie opłaca, okres karencji 12 miesiecy czyli 800 zapłacisz a tysiąc dostaniesz, a to w najlepszym wypadku bo ludzie płacą czasem kilka lat. Masakra ludzie kalkuluje trochę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kiedyś było lepiej. Ja zaszłam w ciążę we wrzesniu, zaczełam płacić od grudnia a w czerwcu urodziłam dziecko i dostałam kase ;p Wtedy okres karencji był 4 m-ce, przy drugim dziecku i innej umowie było 9 m-cy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie zależy od tego ile się płaci tylko na jaką kwotę jest się w pracy ubezpieczonym przez PZU ponieważ czym więcej pracowników podlega temu ubezpieczeniu tym większa kwota na którą jest się ubezpieczonym drugi warunek to który wariant został wybrany.Ja płacę z mężem tyle samo za ubezpieczenie w tej samej firmie on ma inny wariant niż ja za urodzenie dostał 2500 ja 900
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
55 zł pzu x2 miesięcznie za urodzenie dziecka 2500 x 2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

można wypić polisę ze składką 95zł m gdzie świadczenie wynosi 1500zł - zapraszam po szczegóły do kontakty agnieszka.misiewicz@axa-polska.com.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (112 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

gdzie kupujecie meble dla dzieci? (99 odpowiedzi)

czeka mnie gruntowne urządzanie pokoju córki. Ma 7 lat i czas na wymianę dosłownie wszystkiego....

do góry