Widok

Pałeczka grypy w ciaży

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Okazalo sie z wymazu ,ze wyhodowano pałeczke grypy,dostalam wczesniej Augmentin ale mialam go wziasc jesli mi nie przejdzie kaszel i katar (wtedy nie bylo jeszcze wynikow).Jak tylko przeczytalam wzielam antybiotyk,martwie sie tylko bo to juz drugi antybiotyk w tym miesiacu plus jeszcze ta bakteria.Sprawa jest skomplikowana bo jestem w 2 trymestrze.Jakie wy macie doswiadczenia z antybiotykami w ciazy ?Czy ktos mial taka bakterie w ciazy?Boje sie wad rozwojowych zwiazanych z tym wszystkim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez bralam augmentin w ciazy i inne leki i wszystko z dziecmi jest ok (ginekolog zawsze przepisuje leki najbezpieczniejsze dla plodu). Bardziej dziecku moga zaszkodzic nieleczone infekcje, wiec jezeli jest taka potrzeba, to nie warto zwlekac z wzieciem antybiotyku, bo samo na pewno nie przejdzie. Uwazalabym za to na leki bez recepty i uwaznie czytala ulotki, bo z 90% nie jest zalecane w okresie ciazy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty może zmień laboratorium i lekarza, bo tam gdzie Ci 'wyhodowali pałeczkę grypy' i dali antybiotyk na nią to raczej specjaliści nie pracują....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żaden lekarz nie przepisze leku który powoduje wady płodu, przepisywanie są leki które nie przenikają przez łożysko lub przenikają w znikomy stopniu. Rozumiem że masz grypę a antybiotyk masz wziąć w razie powikłań np nadkazenie bakteryjne. Jeśli nie masz powikłań co i tak stwierdza lekarz to nie bierz antybiotyku bo grypa to wirus a na wirusy antybiotyk nie działa
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wyszlo mi to :" Haemophilus influenzae (Hib, pałeczka grypy) to bakteria, która wywołuje zapalenie płuc oraz zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Objawy zakażenia Hib to (w przypadku infekcji ucha środkowego) gorączka, ból i wydzielina z ucha. W leczeniu haemopilus influenzae wykorzystuje się antybiotyki." Ale juz czuje sie 100 x lepiej,dobrze ,ze akurat mialam przepisany antybiotyk ,ktory byl zgodny z antybiogramem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Praca za granicą a wypłata świadczenia 500 plus (13 odpowiedzi)

złożyłam wniosek w lipcu 2019, mąż pracuje za granicą,więc poszło do Urzędu wojewódzkiego. Udało...

Ręczniki... Gdzie warto kupić aby nie zbankrutować? (16 odpowiedzi)

Witam, czeka mnie wymiana ręczników... no dobre z 10 sztuk. Poprzednie były z ikea i polskiej...

Invicta - czy odbywają się badania USG (5 odpowiedzi)

Witam, może ktoś wie czy badania USG genetyczne odbywają się normalnie w tym czasie?

do góry