Widok

Pałeczka grypy w ciaży

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Okazalo sie z wymazu ,ze wyhodowano pałeczke grypy,dostalam wczesniej Augmentin ale mialam go wziasc jesli mi nie przejdzie kaszel i katar (wtedy nie bylo jeszcze wynikow).Jak tylko przeczytalam wzielam antybiotyk,martwie sie tylko bo to juz drugi antybiotyk w tym miesiacu plus jeszcze ta bakteria.Sprawa jest skomplikowana bo jestem w 2 trymestrze.Jakie wy macie doswiadczenia z antybiotykami w ciazy ?Czy ktos mial taka bakterie w ciazy?Boje sie wad rozwojowych zwiazanych z tym wszystkim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez bralam augmentin w ciazy i inne leki i wszystko z dziecmi jest ok (ginekolog zawsze przepisuje leki najbezpieczniejsze dla plodu). Bardziej dziecku moga zaszkodzic nieleczone infekcje, wiec jezeli jest taka potrzeba, to nie warto zwlekac z wzieciem antybiotyku, bo samo na pewno nie przejdzie. Uwazalabym za to na leki bez recepty i uwaznie czytala ulotki, bo z 90% nie jest zalecane w okresie ciazy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty może zmień laboratorium i lekarza, bo tam gdzie Ci 'wyhodowali pałeczkę grypy' i dali antybiotyk na nią to raczej specjaliści nie pracują....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żaden lekarz nie przepisze leku który powoduje wady płodu, przepisywanie są leki które nie przenikają przez łożysko lub przenikają w znikomy stopniu. Rozumiem że masz grypę a antybiotyk masz wziąć w razie powikłań np nadkazenie bakteryjne. Jeśli nie masz powikłań co i tak stwierdza lekarz to nie bierz antybiotyku bo grypa to wirus a na wirusy antybiotyk nie działa
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wyszlo mi to :" Haemophilus influenzae (Hib, pałeczka grypy) to bakteria, która wywołuje zapalenie płuc oraz zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Objawy zakażenia Hib to (w przypadku infekcji ucha środkowego) gorączka, ból i wydzielina z ucha. W leczeniu haemopilus influenzae wykorzystuje się antybiotyki." Ale juz czuje sie 100 x lepiej,dobrze ,ze akurat mialam przepisany antybiotyk ,ktory byl zgodny z antybiogramem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

7latek nie chce czytać (33 odpowiedzi)

Mój syn mimo znajomości wszystkich liter nie chce czytać. Nie umie,nie chce złożyć wyrazu w...

do góry