Widok

Parking przy Biedronce na Chełmie

Ostatnio zaparkowałem na parkingu Biedronki na Chełmie (obok apteki Gemini) i poszedłem kupić kilka drobiazgów.
Zapomniałem, że tam jest teraz parking płatny.
Po powrocie zauważyłem za wycieraczką bilecik z informacją, że mam zapłacić 95 zł za brak kwitu parkingowego.

Czy kogoś coś takiego spotkało?
Bez sensu, bo w sklepie byłem krótko a pewnie jest pierwsza godzina gratis.
Mieliście taką sytuację? Płaciliście czy nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> a pewnie jest pierwsza godzina gratis.

Przed wszystkim sprawdź to na 100%. Jeśli rzeczywiście tak jest, to możesz spróbować się odwoływać, załączając kopię paragonu z datą i godziną.

BTW: Nigdy na tym parkingu nie płaciłem. Nawet nie wiedziałem, że jest płatny :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zastanawiam sie co będzie jak nie zapłace.
Jak do mnie dotrą? Prywatna firma może dojść kto jest właścicielem auta?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przede wszystkim prywatna firma moze sobie dosyć dowolnie skonstruować regulamin i cennik korzystania z parkingu. Może on np. zawierać zapisy o wysokich karach za nieuiszczenie opłaty w terminie. Na tyle wysokich, że będzie im się opłacało ścigać cię z powództwa cywilnego. A takie powództwo uzasadnia możliwość uzyskania informacji niejawnych np. danych własciciela pojazdu na podstawie nru rej.
Przy okazji po prostu sprawdź czym grożą w cenniku/regulaminie i sam oceń, czy jest ryzyko, że będzie im się chciało w to bawić.
A może liczą właśnie na to, że napiszesz odwołanie a zatem sam ujawnisz swoje dane, co im uprości ściganie ciebie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możecie sobie hejtowac ,wisi mi to ale prawda jest taka że teraz prawie każdy próbuje się wybielać ,że jest niewinny a to ten drugi popełnił błąd,a to nie zauważyłem zakazu wjazdu bo przeciez tylko na chwilkę,a to zapomniałem,że płatny,a to nie wiedziałem że tam nie wolno parkować,bo tylko na momencik,a to zachowałem szczególną ostrożność a jednak doszło do kolizji,ludzie co z wami jest nie tak i co z tego w czym to ma wam pomóc?weź się ogarnij jeden z drugim i skoro dałeś ciała to przyjmij na klatę a nie próbuj się wybielać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Swen, bije od ciebie taka frustracja, że aż się zakrztusiłem.
Nie musisz nawet pisać na kogo głosowałeś :-)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

W tej Biedronce nie byłem ale w Biedronce w Straszynie też jest płatny parking ALE dla klientów darmowy (1h) pod warunkiem pobrania biletu i umieszczeniu go za szybą samochodu (przed zakupami). Co dla mnie osobiście jest i**otyzmem bo jak już zaparkuję i pobiorę bilet z automatu przy wejściu do sklepu to przecież nie będę się cofał znowu do auta by ten bilet tam zostawić, zatem zawsze chowam go po prostu do kieszeni. Czytałem regulamin i dokładnie tak jest, i**otyzm. W tej na Chełmie może być podobnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

jezeli nie pobrales biletu to pozamiatane ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Konserwacja podwozia (34 odpowiedzi)

Witam, Czy może mi ktoś poleci w Gdańsku miejsce, gdzie mógłbym zakonserwować podwozie w...

Właściciele samochodów elektrycznych, ile $ oszczędzasz na zamianie? (7 odpowiedzi)

Otrzymuję tak dużo odzewu od ludzi na temat samochodów elektrycznych. To jest absolutnie szalone....

kredyt na samochod-w salonie? (7 odpowiedzi)

Czy biorąc kredyt na samochód w salonie będzie taka sama rata jak przy pójściu bezpośrednio do...

do góry