Widok

Planowana cesarka jak to teraz wygląda?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy ktoś może powiedzieć jak wygląda teraz sytuacja z planowana cesarka? Można się umawiać? Czy tego już nie ma?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam mieć planowaną, pytałam dzień roboczy wcześniej, czy mam ustalać jakiś termin a chociaż o konkretnej porze się zgłosić. Zaprzeczono, polecono zgłosić się w dniu wskazanym przez lekarza prowadzącego na skierowaniu i i tak szpital zadecyduje. Odmówiono mi cesarki, ordynator był wręcz niegrzeczny, straszył i sugerował że próbuję "wymusić cesarskie cięcie" - to w odpowiedzi na moje pytania o rekomendacje Towarzystwa Ginekologów i Położników i wskazania na problem poprzedniego porodu i późniejszych problemów zdrowotnych.
Ogólnie jeśli jakiś decydent w szpitalu ma wizję zmniejszenia liczby cesarskich cięć i taką prowadzi politykę, to możesz tam konać a i tak będą indukować poród naturalny.

Najlepiej dowiaduj się gdzie w tej chwili jest łatwiej o cesarskie cięcia, i pytaj na miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O jakim szpitalu mowa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja w zeszłym roku w Gdyni Redłowie umówiłam się bez problemu, nie wiem jak jest teraz. Trzeba samemu wcześniej zrobić morfologie i układ krzepnięcia.
BTW na wszystkie procedury lekarz musi mieć zgodę pacjenta, więc jeżeli się na coś nie zgadzamy, to trzeba umieć powiedzieć "nie". Ja sama nie zgodziłam się przy poprzednim porodzie na podanie oxy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do tej zgody- dotyczy to niestety również decyzji lekarza o cc. Jeśli on nie wyda zgody, to Twoja zgoda/ brak zgody nie ma tu żadnego znaczenia- możesz wybrać inny szpital. Jeśli nie ma wyraźnych wskazań medycznych do cc, to nie masz szans. Skierowań typu " tokofobia" nawet nie czytają... Oni teraz muszą pisać sprawozdania z ilości cc, jeśli jest powyżej jakiegoś współczynnika, to mają szczegółową kontrolę z MZ dlaczego zrobili tyle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

nnt. Jaki kupić materac do łóżka? (29 odpowiedzi)

Cześć Dziewczynki, pisałam w innym dziale forum, ale mnie olano. Czy Wy możecie mi doradzić,...

Zapchany nos, zatoki?? 3 latek, co do inhalacji?? (74 odpowiedzi)

Witajcie. Moja córka (3l) ma od tygodnia "zawalony" nos, może zatoki nie wiem. Chcę "poruszyć"...

do góry