Widok

Płyty na Pszennej tragedia

Witam.
Ułożone płyty na Pszennej to otwarta droga do wypadków - z tego co widzę droga została w niektórych miejscach podniesiona o 30cm i w miejscu gdzie kończą się płyty nie ma żadnej podsypki ani "pobocza"
Taka sytuacja raczej doprowadzi do wypadku w postaci zsunięcia się z drogi lub rozwalenia opony lub upadku pieszego. Nie wiem jak wy ale ja se jestem w stanie wyobrazić matkę z wózkiem na tej drodze i kilka aut - jak się minąć bezpiecznie ? Kto ten projekt realizuje??
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja czekam na przekret...tj przetarg na barierki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

bez płyt, tragedia bo dziury
z płytami masakra bo wszystkich rozjeżdżają pędząc 100km/h

jak ktos powiedział co 20 rząd płyt wyjąc jako dziury spowalniające ;D

kurde ludzie - przecież z tych dróg to MY korzystamy, to MY jesteśmy tymi idiotami którzy pędzą 100km/h
niech każdy z nas się pilnuje i będzie bezpieczniej

ot ludzka natura zawsze zle
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się Tobą w 100% Co więcej w minioną niedzielę zakaz wjazdu złamały 2 samochody terenowe i quad, objechały remontowany odcinek polem, w czasie zjazdu ze skarpy z dużą prędkością pierwszy z samochodów prawie dachował, postawiło go bokiem na dwóch kołach, ale opadł z powrotem na koła a nie obrócił się na bok czy na dach... bez barierek takich sytuacji będzie więcej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto akceptuje projekt drogi szerokosci 4 m?? Zgodnie z przepisami droga powinna mieć minimum 4,5 metra!!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

No właśnie co to za pseudo drogi?! Ledwo dwa auta się mogą wyminąć a gdzie pieszy ma się podziać. Czy w ogóle te tzw wąskie ciągi dojazdowe uwzględniają pieszych i dzieci?! O matkach czy tatach z wózkami też zapomnieli.
Ludzie robią nas w ciula i już.
Najlepiej to jakby wszyscy kupili sobie te płyty i samemu położyli a gmina i tak powie ojezuuuu pieniędzy nie mamy. Co znowu. Oświetlenie.
Dlaczego Banino nie odlączy się od Żukowa tak jak Przodkowo.? Tam to o ludzi dbają.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
To już nie można jeździć powoli, żeby było bezpiecznie? Widzisz pieszego lub przeszkodę - zwolnij. Idzie pieszy i jedzie ktoś z przeciwnej strony - zatrzymaj się. Co tu skomplikowanego? To jest WIEŚ i ULICA osiedlowa, a nie autostrada.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może wszyscy zostawmy samochody w garażu, po co nam samochody?! Zróbmy drogi o szerokości 1 yomby, tal żeby pieszy/rowerzysta się zmieścił i wtedy będą drogi w całym Baninie i wszyscy będą zadowoleni :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dobry pomysł, bo dla sporej części mieszkańców utwardzona droga to zaproszenie do popisów rajdowych bez patrzenia na innych, a nie poprawa jakości życia.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy obecnym ruchu w Baninie to by sie trzeba zatrzymywac co 10-15 metrow...Niezle korki by powstaly, a dojazd do glownej ulicy moglby zajac do 15 minut.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga powina byc zrobina zgodnie z przepisami. A te w baninie na 4 metry to ok ale jako jednokierunkowe. Zeby sie dwa wieksze auata minęły trzwba zjechać a czesto nie ma jak bo.sie zerwie zawieszenie. Albo jakis idiota porozklada kamienie jak na rolniczej.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Plus do tego pobocze. Czy ktos mysli robiac takie inwestycje? I kto wydaje pozlenia na takie inwestycje.?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pszenna powinna byc ulica 1 kierunkowa problem zniknie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

pszenna to droga masakra!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochani, nie do konca rozumiem pewne wypowiedzi. Czy przez fakt, ze po Pszennej jezdzi kilku kierowcow, ktorym powinno sie zabrac prawo jazdy, reszta uzytkownikow nie ma prawa zadac od wladz gminy normalny warunkow na drodze? 4 plyty to klopot przy mijaniu sie z innymi kierowcami nawet przy predkosci ok 15-20 km/h. Bo plyt powinno byc 5, zeby spokojnie mozna bylo sie wymijac. Jesli zwolnie do maximum, to droga i tak sie przede mna cudownie nie poszerzy. To tyle, jesli chodzi o samochody. A co z pieszymi? Z zachowania "panow" na gminie, kiedy zglasza im sie takie rzeczy wnioskuje, ze jestesmy dla nich tylko baninska holota.....
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz racje, ale kto za try,m stoi ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli "panowie na gminie" czytają forum, to nie dziwię się, że mają takie zdanie o mieszkańcach.
Coś się stanie jeśli zwolnisz? Koło w samochodzie odpadnie? W cywilizowanym świecie takie ulice mają ograniczenie 30 km/h i wszyscy uznają to jako oczywistość. I co więcej - stosują się do tych ograniczeń, aby nie kurzyć sąsiadom, nie hałasować im pod oknami, mieć na uwadze to, że na jezdnię mogą wybiec dzieci, że mogą kogoś ochlapać po deszczu itp, itd
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiście. Mi to nie przeszkadza. Jednak kiedy przyjdzie deszcz, jeden drugi, to skończy sie ze ten nasyp zostanie splukany.
kolejny problem to duze auta, choćby szambiarki, śmieciarki, tam niestety się nie miniesz z taką.
Ja z i tak jezdzie 30-40 km/h, i mi to nie przeszkadza, bardziej tym co za mną jadą.
Tutaj nie chodzi o robienie czegoś sztuka dla sztuki, ale żeby to było zrobione prawidłowo. Ten stan co ma miejsce na pszennej nie jest do konca tak zrobiony. Wazne ze jest, i to z jednej strony cieszy, ale z drugiej martwi jak to zostalo wykonane.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem czy ktos zwrócił uwage ale jeadąc o Lipowej po nowych płytach na Pszennej w pewnym momencie plyty ida powyżej pola po prawej stronie i ta wysokosc to jakieś 30-50 cm i teraz ciekawe kiedy jakiś samochód spadnie z drogi przy mijaniu w nocy,albo po jesiennych deszczach kiedy pobocze rozmoknie.Utwardzili coprawda kawałek pobocza obok tych płyt ale znajac Baninskie realia przyjdzie deszcz noc jesień i ktos bedzie leżał w skarajnym wypadku na polu bokiem...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba zapomnieliscie ze nie dawno w miejscu waszych domkow rosly zboza i ziemniaczki wiec to wszystko to byly polne drogi. Nie spodziewajcie sie cudow.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Droga na Pszennej to owszem tragedia ale będzie jeszcze gorzej, po pierwsze będą przy okazji pozwolenia aby położyć płyty przed własną posesją na własny koszt przy ul. Pszennej (pomijam już fakt że było to prawie rok temu, z tego co wiem w postępowaniu administracyjnym gmina ma 30 dni na odpowiedź , ja odpowiedzi do tej "szacownej" instytucji z Żukowa do tej pory nie dostałem, musiałbym dalej "taplać" się w błocie, na szczęście płyty leżą na drodze, tak jak praca urzędników w Żukowie i ich podejście do sołectwa Banino!)
Natomiast rok temu przy tej okazji dowiedziałem się iż nie ma nawet w planach zagospodarowania przestrzennego na najbliższe 10 lat planu przebudowy oraz zmiany nawierzchni na ul. Pszennej. Ciekawe jest tylko to że Gmina Żukowo pozwala na niekontrolowaną i chaotyczną rozbudowę Pszennej i jej odnóg, nie zapewniając ze swojej strony żadnego rozwoju infrastruktury tej ulicy. Jedną inwestycją około 1.5 roku temu było założenie kilku latarni przy pierwszym zakręcie od lotniczej i oznaczenie przystanku dla autobusu na wysokości Centrum Feniks.
Ruch na ulicy Pszennej jest dużo większy niż w tej części Gdańska w której mieszkałem wcześniej, za każdym razem włączając się do ruchu trzeba mocno uważać , na samochody jadące prawie non stop z dwóch stron.
Pomijaj już fakt że od ulicy lotniczej wjeżdżając w Pszenną jest ograniczenie ładowności do 3.5 tony. Codziennie jadąc w stronę Lotniczej widzę jak ten zakaz jest łamany i wjeżdżają w Pszenną ciągniki siodłowe z naczepami, dodatkowo na samym początku Pszennej firma Siódme Niebo stworzyła sobie skład budowlany pod nazwą KMTB, i jeździ tam sporo ciężkiego sprzętu z dostawami, ciekawe jak za rok będzie ten odcinek wyglądał przy takiej eksploatacji. Co kierowców którzy łamią zakaz jazdy z prędkością 40 km, sami się wyeliminują,bo na Pszennej od strony Lotniczej stan drogi pogarsza się praktycznie na oczach, na poboczach ulicy gdzie płyty się kończą powstają coraz większe dziury, który jeśli pada deszcz idealnie zapełniają się wodą, wówczas wjazd w taką dziurę z większą prędkością skończy się albo konkretnym uszkodzeniem felgi lub zawieszenia.
Resumując Gmina Żukowo ma nas mieszkańców Banina głęboko w centralnej tylnej części ciała i nie ma zamiaru nic zrobić ze stanem nawierzchni na Pszennej. Jedyną możliwością jest chyba odwołanie się od jednostki nadrzędnej dla Urzędu Gminy Żukowo i zasugerowanie niegospodarności tej "znakomitej" instytucji. Coraz bardziej do tego dojrzewam i zapewne to zrobię po tym jak kolejny raz zostanę ochlapany błotem przez kolejnego fana Kubicy ,który doskonali swojej umiejętności na tej trudnej drodze.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Brawo. Pisz do Gminy bo tu tego nikt nie czyta a nawet jak przeczyta ma to w D....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

do góry